Ślub to wyjątkowy dzień w życiu. Można powiedzieć, że to dzień, który zmienia wszystko. Oczywiście na lepsze;) Narzeczeni dokładają wszelkich starań, aby zadowolić gości weselnych oraz rodzinę. Często w ślubnej furii zapominają o tym, co jest najważniejsze ? o miłości, o własnych potrzebach i gustach. Bliscy chcą dla nas dobrze, ale to profesjonaliści doradzają najlepiej! To miłość zaprowadziła Was do punktu, w którym jesteście teraz, także skupcie się na sobie, bo to Wasz dzień. Decyzję podejmujcie w zgodzie z własnym sumieniem i na podstawie profesjonalnej porady.

Czy wybór zaproszeń ślubnych jest skomplikowany?


Pewnie poszukujecie właśnie stylowych zaproszeń na ślub. Wiedzieliście, że wybór może być skomplikowany? Większość (w tym ja przed laty) zakładała, że to jeden z prostszych etapów. Nic bardziej mylnego! Skoro czytasz tego posta, pewnie już o tym wiesz. Wpływa na to kilka czynników, najważniejsze z nich to:

 • jakość
 • cena
 • czas realizacji
 • ukryte koszty
 • wybór kopert
 • bogata oferta na rynku 

 

Jakość zaproszeń


To wg nas najważniejszy czynnik, który powinien decydować o zakupie. Wyjątkowość dnia sprawia, że nie może to być zaproszenie podobne do złożonej ulotki. Co prawda druk często będzie w takim przypadku idealny (ulotki drukowane są na profesjonalnych maszynach offsetowych), ale całość nie przystoi randze wydarzenia. Na portalach aukcyjnych jest dużo tego typu zaproszeń. Niby wszystko jest, ale czegoś brakuje.

Cena zaproszeń


Temat rzeka. Podobnie jak z wszelkimi przedmiotami istnieją wersje standard oraz LUX. Czy producent może sprzedać BMW w cenie malucha? Oczywiście, że nie. Powiedzmy sobie jasno, zaproszenia za 1zł. są dokładnie tyle warte i nic więcej. Chyba, że sprzedający dokłada do biznesu.
Istnieje jednak grupa producentów zaproszeń, którzy cenę podnoszą ze względu na magiczne słowo "ślubne". Takie podbijanie ceny jest szkodliwe dla klienta. Oczywiście zdarzają się "perełki" gdzie w takiej cenie lub wyższej oferuje się piękne zaproszenia ślubne. Najczęściej w takich sytuacjach rękodzieło jest bardzo czasochłonne - stąd cena.

Czas realizacji zaproszeń ślubnych


Z doświadczenia możemy powiedzieć, że każdemu zależy na czasie. Często zdarza się tak, że oczekiwania błyskawicznej przesyłki przesłaniają inne ważne priorytety. Głównie dzieje się tak przed świętami Wielkiej Nocy. Jakie są realia? Zaproszenia spersonalizowane nie są wysyłane z dnia na dzień, chyba że firma nie ma zleceń. Średnio należy zamówić zaproszenia 2 tygodnie przed planowanym ich wręczeniem. Dobre firmy w sezonie mają dużo zamówień, które w sposób uczciwy realizują. Uczciwy w tym przypadku oznacza, że pośpiech nie wpływa na jakość produktów. Drodzy Narzeczeni pamiętajcie, aby nie odkładać decyzji o zakupie na ostatnią chwilę.

Ukryte koszty


Wykonanie spersonalizowanych zaproszeń na ślub wymaga szeregu czynności, za które czasami producenci doliczają opłaty.Na co zwrócić uwagę kupując zaproszenia?

 • Personalizacja zaproszeń (czy personalizacja wliczona jest w cenę)
 • Praca grafika (czy przygotowanie projektu z naszymi wytycznymi jest dodatkowo płatne)

W Royaldekor w/w usługi wliczone są w cenę zaproszeń.

Wybór kopert ozdobnych


Producenci najczęściej sugerują koperty, które pasują do danego modelu zaproszeń. Proszę pamiętać, że jeżeli koperta jest za Free tzn., że jej cena została wkalkulowana w cenę zaproszenia.

Bogata oferta na rynku poligrafii ślubnej


Czasami wydawać by się mogło, że oferta jest nawet zbyt bogata. Gdy jednak bliżej się przyjrzymy zaproszeniom to okazuje się, że albo są to powielone wzory, albo jest to jeden model w 100 odsłonach. Częstą praktyką jest przewiązanie zaproszenia grubymi wstążkami z możliwością wyboru wszystkich kolorów tęczy. Oczywiście dobrze jest mieć wybór, ale jeżeli idzie on w parze z jakością. Nasz grafik przygotowuje wzory zgodne z trendami w branży ślubnej oraz z ogólnie pojętą estetyką. Czasami spoglądając na portale aukcyjne mam wrażenie, że usiłuje się sprzedać produkt za wszelką cenę. Bez względu na styl, w jakim się to robi.

 

Jak zatem kupić zaproszenia, aby nie stracić?

Przestrzegaj kilku zasad:
 • zamawiaj w legalnie działających firmach
 • sprawdź możliwość obioru osobistego paczki
 • zwróć uwagę czy cena jest realna
 • sprawdź na jakim papierze drukowane jest zaproszenie
 • poznaj opinie o firmie
 • uważaj na super okazje.

Zapoznaj się z zaproszeniami ślubnymi RoyalDekor