Harmonijnie dobrana kolorystyka przewodnia wesela przewijająca się we wszystkich dodatkach, zaproszeniach czy elementach dekoracji pozwoli na wykreowanie prawdziwie eleganckiej aranżacji. Jak dobrać odpowiednio kolor przewodni wesela i jak go stosować?

KRYTERIA WYBORU KOLORU PRZEWODNIEGO WESELA

Mnogość barw otaczających nas dookoła wcale nie ułatwia podjęcia decyzji o kolorze przewodnim wesela. Stając przed wyborem weźmy pod uwagę: porę roku, specyfikę miejsca, gdzie będzie urządzane przyjęcie oraz kolorystykę jego otoczenia, ulubione odcienie pasujące do typu urody Panny Młodej, suknię ślubną, a także budżet, jaki planujemy przeznaczyć na organizację wesela. Inny kolor przewodni będzie pasował do wesela urządzanego w stylu rustykalnym, a jeszcze inny do uroczystości glamour w eleganckich wnętrzach.

ZASADY DOBORU PALETY KOLORYSTYCZNEJ

Główny kolor przewodni nie musi być jedyną barwą używaną w trakcie wesela. Efektownym rozwiązaniem może być wykorzystanie palety odcieni kolorystycznych. Zestawiajmy kontrastujące ze sobą czerwony i niebieski znajdujące się po przeciwnych stronach koła kolorów, sąsiadujące ze sobą ciepłe odcieni żółtego, pomarańczowego i czerwonego lub kilku odcieni tego samego koloru, uzyskując modny efekt ombre. Klasycznym, zawsze dobrze wyglądającym połączeniem jest połączenie jasnych, nasyconych barw z neutralną szarością lub kolorem fiołkowym.

JAKIE KOLORY PRZEWODNIE PASUJĄ DO WESEL W RÓŻNYM STYLU?

Decydując się na kolory przewodnie, weźmy pod uwagę styl, w jakim chcemy urządzić przyjęcie. Do wesela w stylu glamour doskonale pasuje złoto lub srebro, z którymi łączyć można tak różne odcienie, jak brąz, biel, granat, burgund, szmaragd lub śliwka. Wesele rustykalne wymaga zastosowania neutralnych i naturalnych kolorów. Ecru, beże i brązy można ożywić nasyconą zielenią, czerwienią lub energetyzującą żółcią. Organizując wesele utrzymane w stylistyce vintage, posłużymy się paletą pastelowych kolorów sprawiających wrażenie nieco postarzonych w barwie, a także odcieni miedzi lub starego drewna. Przyjęcie w stylu klasycznym będzie wyglądać najlepiej w minimalistycznej bieli z akcentami różu lub srebra, które zaakcentują romantyczny wymiar uroczystości.

zaproszenia w stylu retro, samochód oraz piękny bukiet kwiatów

GDZIE POWINIEN POJAWIĆ SIĘ KOLOR PRZEWODNI WESELA?

Po dokonaniu wyboru koloru przewodniego naszej uroczystości, warto pomyśleć gdzie powinien się on pojawić. Pamiętajmy o zasadzie „mniej znaczy więcej” i umieśćmy drobne akcenty kolorystyczne na neutralnym tle. Dzięki temu nie przytłoczą i nie będą sprawiać wrażenia pstrokacizny w złym guście. Kolor przewodni lub jego odcienie może pojawić się więc na zaproszeniach, winietkach ślubnych dla gości, sezonowych kwiatach czy jako element dekoracji słodkiego kącika i tortu weselnego. Coraz większą popularnością cieszy się zwyczaj zapożyczony ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, zgodnie z którym sukienki druhen lub wiązanki dla nich przeznaczone są również w odcieniu wybranym jako przewodni kolor weselny.

zaproszenia na wesele z kwiatami hortensji, kolor niebieski