Gdyby zapytać przechodniów na ulicy o to bez jakiego elementu wystroju nie wyobrażają sobie wesela, z pewnością jedną z najpopularniejszych odpowiedzi byłyby kwiaty. Taki stan rzeczy nie zaskakuje. Botaniczne wstawki są piękne, eleganckie, a mnogość możliwości wykorzystania ich w kompozycjach sprawia, że nie sposób z nich zrezygnować. Warto pomyśleć o urozmaiceniu ślubnych zaproszeń motywami roślinnymi. Jakim kompozycjom kwiatowym należało by się przyjrzeć, aby kartki były niebanalne, a jednocześnie zachwycały wyglądem?

1. MAGIA KONTRASTU NA ZAPROSZENIACH ŚLUBNYCH

Koralowy róż i granat – połączenie barw na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco dziwaczne. W ostatnich latach przeżywamy jednak boom na odważne mezalianse kolorystyczne. Artyści nie boją się łączyć nieoczywistych elementów, w wyniku czego otrzymujemy zapierające dech w piersiach kompozycje. W wyniku śmiałych eksperymentów powstało zaproszenie ślubne z kolekcji Akwarelowy Coral.

Zaproszenie przygotowano na białej bazie z wysokiej jakości papieru. Główny element ozdobny stanowi kompozycja z akwarelowych kwiatów. Na pierwszy plan przebijają się róże barwy granatowej oraz różowej. Koncentryczny układ dekoracji uzupełniono o grafiki zielonych liści oraz innych roślin. Drobny kleks różowej akwareli na rogu dodaje nieco niefrasobliwości i romantycznego charakteru całej kompozycji.

Dodatkowym atutem kolekcji Akwarelowy Coral jest szeroki wybór dodatków. Do zaproszenia możemy dobrać kopertę transparentną lub tradycyjną (z bogatą paletą personalizacji), ozdobne odbicia lakowe barwy złota czy dedykowane naklejki. Wszystkie elementy utrzymano w zgodnej stylistyce tworzącej harmonijną jedność. Zupełnie niczym para młoda!

2. ROMANTYZM I GEOMETRIA NA KWIECISTYCH ZAPROSZENIACH

Biel, odcienie różu, dopełniające kompozycje linie proste – na takich filarach projektanci oparli koncept zaproszeń z kolekcji Romantyczne Anemony. Prostota z odrobiną nowoczesnej ekstrawagancji zdaje test koncertowo.

Przesunięta nieco w górny fragment zaproszenia kompozycja, zawiera grafikę z wieloma odmianami kwiatów. Miłośnicy botaniki rozpoznają anemony, róże, woskówki czy gałązki eukaliptusa. Ciekawą klamrą kompozycyjną wydają się być wychodzące spod głównego zdobienia przecinające się linie proste, tworzące nieregularne figury geometryczne. Przełamują romantyczną, kwiatową konwencję, wprowadzając delikatny powiew nowoczesności i stylu loftowego.

Do zaproszeń ślubnych z kolekcji Romantyczne Anemony świetnie sprawdzą się dedykowane różowe koperty z przyozdobioną podobnym motywem kwiatowym wkładką oraz - stanowiące finalny szlif - białe odbicia lakowe lub naklejki.

3. WSI SPOKOJNA, WSI WESOŁA NA ŚLUBNYCH ZAPROSZENIACH

Spoglądając na zaproszenia ślubne z kolekcji Różana Kartka, nie sposób opędzić się od skojarzeń z pieśnią Jana Kochanowskiego i stylistyką rustykalną. To idealne rozwiązanie, jeśli urządzamy wesele w wiejskiej świetlicy lub remizie.

Główny element dekoracyjny kartki stanowi nadruk prezentujący wianek kwiatów, jednoznacznie kojarzonych z miłością – czerwonych róż. Pozostałą część karty ze zdobieniami pokrywa motyw biało–czerwonej kraty. Przywodzi na myśl wiejskie obrusy lub serwetki, dekorujące słoiczki z przygotowanym przez babcię dżemem. Kropkę nad „i” stawia urocza, utrzymana w kraciastym motywie, wstążka.

Całości dopełniają baza oraz dedykowana koperta, wykonane z brązowego papieru eko. Sielsko i anielsko!