Lato to najpopularniejszy sezon na ślub. Mimo, iż w tym okresie wiele par wypowiada słowa przysięgi, to wciąż najlepszy czas na realizację pewnych unikalnych, ciekawych pomysłów, które z pewnością zachwycą gości i przyniosą dużo szczęścia nowożeńcom. Oto kilka oryginalnych inspiracji, które pomogą Ci w zaplanowaniu idealnego, letniego ślubu oraz wesela.

Ślub i wesele na plaży

To jeden z bardziej trwałych trendów weselnych, pozostających częścią marzeń wielu osób. Szum fal słyszalny podczas składania przysięgi z pewnością zapisze się w Twoich wspomnieniach na długo. Tutaj sama natura odgrywa rolę znakomitej dekoracji

Nieco bardziej oryginalnym pomysłem jest plażowe wesele. Możesz pozwolić gościom w pełni skorzystać z uroków wypoczynku nad morzem – pływać oraz opalać się w przerwach między posiłkami. To ciekawa alternatywa dla osób, które nie przepadają za tańcem.

Sala pełna kwiatów

Nie biorąc ślubu w plenerze, wciąż możesz zaprosić naturę do wnętrza sali! Idź na całość z kwiatową dekoracją. Roślinami udekorować można niemal wszystko, a duże ich zagęszczenie nada przestrzeni niezwykle oryginalny wyraz. Możesz nimi pokryć np. całą ścianę, powiesić je na lampach, przy suficie, na kolumnach… Zależnie od wyglądu sali, warto wykazać się kreatywnością.

Szklana sala

To kolejny oryginalny pomysł na lato. Sala ze szklanymi ścianami i sufitem, przez które do sali będzie wpadało słońce, sprawi, że Twój ślub odbędzie się w naprawdę zjawiskowym stylu. Organizując wesele w tym samym miejscu, wraz z gośćmi będziecie mogli podziwiać gwieździstą noc bez konieczności wychodzenia na zewnątrz!

Lekka suknia ślubna

Ślub latem rządzi się swoimi prawami w kwestii wyboru kreacji – wysoka temperatura stwarza wyjątkową okazję dla miłośniczek lekkich sukni. Idealnie sprawdzają się przewiewne materiały oraz fasony zaprojektowane z myślą o komforcie. Lato jest także doskonałą porą, by założyć bardziej odważną suknię.

Kreatywność w podawaniu drinków

Napoje to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów letniego wesela, można zatem pokusić się o pewne podkreślenie ich znaczenia. Oryginalny design szklanek i butelek, automat o zaskakującym wyglądzie, a może fontanna, z której goście mogliby zaczerpnąć orzeźwiającej wody, alkoholu, lub innego napoju wedle Waszego wyboru? Tu liczy się przede wszystkim Wasza kreatywność!

Tropikalny theming

Słońce? Jest. Upalna pogoda? Także. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by zaaranżować ślub i wesele w stylu tropikalnym. Zarządź trochę luzu w kwestii dress code’u, wprowadź do dekoracji motywy liści palmowych, desek surfingowych, może nawet wykorzystaj basen i ułóż na nim napis z kwiatów? Wiele zależy od twojej kreatywności i oczekiwań. Jest to rodzaj klimatycznych dekoracji budzący miłe skojarzenia, który z pewnością spodoba się gościom.

W stylu tropikalnym może się odbyć również wesele! Nie bój się podać napojów w szklankach stylizowanych na kokosy oraz postawić na egzotyczne potrawy.

Ślub w stylu eko

Lato to jeden z najlepszych okresów by zamanifestować więź łączącą nowożeńców z naturą. Można to zrobić poprzez wypożyczenie kreacji ślubnych zamiast ich zakupu, minimalizację sztucznych dekoracji, które później trafiłyby do śmieci oraz niewyrzucanie niezjedzonego jedzenia (można np. zapakować je dla gości, lub przekazać na kompost). W lecie szczególnie dobrze sprawdzi się ślub w plenerze, gdzie natura będzie mogła stanowić dekorację i atrakcję samą w sobie, oraz lekkie, wegańskie posiłki na weselu.

Lodowa uczta

Lody to przekąska, po którą rzadko sięga się na weselach. Niesłusznie! Doskonale sprawdzają się w gorące dni, większość osób je uwielbia, a poza tym mogą być podawane na niezliczone ilości sposobów. Coraz częściej na letnich weselach pojawiają się stoiska z lodami, niektórzy zaś decydują się na włączenie lodów w katalog przekąsek i deserów podawanych wszystkim gościom.

To tylko kilka z niezliczonych pomysłów na urozmaicenie letniego ślubu. Nie bójcie się eksperymentować i wprowadzać w życie oryginalnych pomysłów. Uroczystość inna niż wszystkie z pewnością pozostanie w pamięci gości na długo, oraz pozwoli Wam w pełni wyrazić siebie i przeżyć najpiękniejszy dzień w życiu na własnych zasadach.

Produkt dodany do ulubionych