Zaproszenie ślubne to jeden z istotnych elementów całej oprawy ślubu. Odpowiednio dobrane będzie nie tylko eleganckim sposobem zaproszenia bliskich nam osób do uczestnictwa w ważnym dniu naszego życia, ale także niezwykłą pamiątką na lata. Jak wybrać idealne zaproszenie ślubne i czym kierować się przy dokonywaniu decyzji – oto kilka podpowiedzi.

JAKIE RODZAJE ZAPROSZEŃ ŚLUBNYCH MAMY DO WYBORU?

Zaproszenie ślubne to rodzaj reklamy i wizytówki całej ceremonii weselnej. Współczesne trendy i możliwości pozwalają na fantazję, do wyboru mamy więc zaproszenia ślubne utrzymane w stylu klasycznym, botanicznym, ze zdjęciem, retro, eko, rustykalne, glamour czy z tradycyjnymi motywami kwiatów delikatnie malowanych farbami akwarelowymi. Niezależnie od tego, na jakie zaproszenia na ślub się zdecydujemy, wybierzmy je pod kątem charakteru całości imprezy i zgodnie z naszymi indywidualnymi upodobaniami. Nie jest to łatwa decyzja tym bardziej, że musi zostać podjęta dość wcześnie. W dobrym tonie jest wręczanie zaproszeń ślubnych przynajmniej na trzy miesiące przed planowaną ceremonią. Musimy więc już wcześniej wiedzieć, w jakim stylu chcemy zorganizować całą uroczystość i do niego dopasować jej wizytówkę – zaproszenie ślubne.

Zaproszenia ślubne z personalizowanym tekstem

JAK DOBRAĆ IDEALNE ZAPROSZENIE ŚLUBNE?

Jeśli naszym marzeniem jest romantyczne wesele plenerowe, wybierzmy adekwatne do niego zaproszenie w stylu rustykalnym lub eko. Są one odpowiednim elementem oprawy uroczystości ślubnej dla osób dbających o zrównoważony styl życia w zgodzie z naszym środowiskiem, ale cieszą się popularnością także wśród par ceniących najnowsze trendy. Charakteryzuje je naturalny design, wykorzystujący szary papier makulaturowy o zróżnicowanej fakturze. Do przewiązywania używa się najczęściej lnianego lub konopnego sznureczka, a całość pozbawiona jest zbędnych aplikacji. Zdobienia to najczęściej motywy kwiatowe lub roślinne i stylizowana czcionka.

Dużą popularnością wśród przyszłych nowożeńców cieszą się również zaproszenia w stylu glamour. Wbrew nazwie kojarzonej natychmiast z nadmiarem przepychu, nie muszą one ociekać złotymi i kryształowymi aplikacjami. Na pewno znajdziemy ich więcej niż na zaproszeniach w stylu eko. Są jednak dobierane ze smakiem i na tyle uniwersalne, że możemy mieć pewność, iż spodobają się naszym gościom.

Dla osób sentymentalnych i chętnie sięgających w przeszłość idealnym wyborem będą zaproszenia ślubne w stylu retro. Zdobione nastrojową aplikacją z karetą zaprzężoną w konie będą kojarzyć się ze ślubem jak z bajki, dzięki czemu przyszła panna młoda może poczuć się w tym dniu jak prawdziwa księżniczka!

Proste zaproszenia na ślub z minimalistyczną grafiką szkicowanych dłoni
Wyjątkowe zaproszenia ślubne ze zdjęciem Polaroid
Białe zaproszenia ślubne z delikatną grafiką gałązki

ODPOWIEDNIE DORĘCZENIE ZAPROSZEŃ ŚLUBNYCH

Niezależnie od dokonanego wyboru zaproszeń ślubnych, warto pamiętać o zasadach ich dostarczenia do gości. W dobrym tonie jest doręczenie ich osobiście lub zawiadomienie o przesłaniu pocztą. Mimo wkraczającej we wszystkie dziedziny naszego życia nowoczesności i elektroniki, zawiadamianie o ślubie za pośrednictwem wiadomości sms czy mailowej może wywołać poczucie zlekceważenia u naszych gości. Zadbajmy więc o to, aby i dla nich była to wyjątkowa okazja do wspólnego świętowania.

Produkt dodany do ulubionych