Śluby jesienią są coraz popularniejsze. Słusznie! Wystarczy wyjrzeć za okno, rozejrzeć się dookoła, by uznać, że złota, polska jesień to piękna, choć kapryśna pora roku. Jarzębiny, liście, kasztany, leśne mchy, światełka to wszystko tworzy klimat pełen magii, z którą nic nie może się równać. Wprowadź to, co najpiękniejsze w jesieni, do swojej wiązanki i stwórz niezapomniane, a przede wszystkim niebanalne dzieło. 

Śnieżna biel

Wielbicielek ślubnej bieli i klasyki nie przekonamy do rezygnacji z tego koloru. Nic nie stoi natomiast na przeszkodzie, aby w bukiecie pojawiły się drobne akcenty. Jeśli decydujesz się na wiązankę typu bidermeier, w kształcie kuli, która najlepiej pasuje do stylowej sukienki, podkreśl jesień drobiazgiem. Może to być pojedynczy kwiat w barwach złota czy czerwieni lub paprocie tworzące dodatkową mgiełkę, tak charakterystyczną dla tej pory roku. 

Kolory jesieni

Wyobraź sobie pannę młodą na tle zachodzącego słońca, w tej kochanej przez fotografów godzinie, otoczoną królewskim złotem i luksusową czerwienią, a natychmiast zakochasz się w wizji ślubu w październiku czy listopadzie. Jesienna wiązanka musi mienić się feerią barw, dlatego warto skomponować ją z kilku gatunków kwiatów: kalii, storczyków czy róż. Styl rustykalny warto podkreślić, budując bukiet na bazie dalii lub astrów. Te jesienne kwiaty występują we wszystkich odcieniach charakterystycznych dla tej pory roku i dają florystkom praktycznie nieograniczone możliwości. 

Pola i łąki

Skorzystaj z urody traw, liści W tym wariancie wiązanka powinna być zbudowana w stylu kalifornijskim, czyli nieco niedbałym, nieregularnym w kształcie, z kwiatów ułożonych luźno. Taki bukiet doskonale pasuje do lekkich, koronkowych i delikatnych sukni. Trawy skomponowane z paprociami, gałązkami, zbożami czy jarzębiną idealnie wpasują się w styl boho. Jeśli chcesz nadać bukietowi nieco pazura, wkomponuj w niego pióra zabarwione na jesienne kolory. 

Sady pełne obfitości

To rozwiązanie nieco mniej oczywiste, które z pewnością docenią niebanalne panny młode. Drobne akcenty z owoców w bukiecie? Dlaczego nie! Rajskie jabłuszka, owoce głogu, czarnego bzu czy jarzębiny mogą stać się motywem przewodnim kompozycji lub tylko zaakcentować urodę kwiatów. Takie bukiety docenią panie kochające minimalizm, subtelne, bezpretensjonalne, ale też nieco przesądne. W końcu owoce to dobrobyt, szczęście i słodycz w naszym życiu. 

Zaproszenia z motywem kwiatów piwonii

Ze mną można tylko pójść na wrzosowisko…

Kto z nas nie zna tego słynnego, romantycznego motywu. Wrzosowisko, na którym zapominamy wszystko. Wrzosy to symbol polskiej jesieni, delikatne i drobne, fioletowe, różowe i białe w szkockiej tradycji dodawane są zawsze do bukietu panny młodej, bo przynoszą szczęście. Od kilku lat w dekoracjach ślubnych stosowana jest lawenda, bo równie subtelne wrzosy i wrzośce sięgamy zdecydowanie mniej chętnie. To błąd, bo wrzosy mogą stać się motywem jesiennego wesela i królować nie tylko w bukiecie, ale i dekoracjach stołu, jako motyw przewodni zaproszenia czy akcent ozdobny tortu. 

Powiązane produkty

Produkt dodany do ulubionych