Namiot jako alternatywa dla tradycyjnej sali weselnej to coraz chętniej wybierane rozwiązanie przez Państwa Młodych, zwłaszcza decydujących się na ślub w okresie letnim. Ustawiony w pięknym, zielonym otoczeniu i odpowiednio udekorowany namiot weselny może być miejscem wyjątkowej ceremonii, która zapadnie na długo w pamięci nowożeńcom i ich gościom. Czy warto zdecydować się na wesele pod namiotem i co należy wziąć pod uwagę, rozważając taką możliwość?

ZALETY NAMIOTÓW WESELNYCH

Do najważniejszych korzyści, jakie zyskujemy decydując się na zorganizowanie wesela w namiocie należą większy wybór miejsc oraz terminów na tę uroczystość. Wymarzone sale weselne potrafią być zajęte nawet na dwa lata naprzód. W przypadku namiotu weselnego czas oczekiwania może się znacznie skrócić. Mamy też większe pole manewru, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego miejsca. Oczywiście, poza ustawieniem namiotu weselnego w pięknym otoczeniu, nie możemy zapomnieć o odpowiedniej infrastrukturze ułatwiającej organizację całego wydarzenia, jak prąd, toalety czy catering. Najczęstszym rozwiązaniem jest więc ustawienie takich namiotów w pobliżu miejsc z niezbędnym zapleczem.

Jak zorganizować wesele? Kompleksowy poradnik

Namioty weselne mają dużo bardziej uniwersalny wygląd niż gotowe sale. Odpowiednio udekorowane, mogą stać się prawdziwie bajkowym miejscem, w którym Państwo Młodzi spędzą najważniejszy wieczór swojego życia. W zależności od ozdób, jakie wybierzemy, namiot weselny nabierze charakteru nowoczesnego, romantycznego lub vintage, przepięknie komponując się z otaczającą go zielenią. 

ELEMENTY DEKORACJI NAMIOTU WESELNEGO

Wybór dekoracji do ozdobienia namiotu weselnego jest ogromny i zależy wyłącznie od gustu i upodobań Pary Młodej. Romantycznego charakteru nadadzą mu zwiewne tkaniny, które można zawiesić pod sufitem oraz na ścianach namiotu czy też papierowe lampiony i girlandy LED-owe dające wieczorem dyskretne światło. Jeśli marzy nam się wesele rustykalne, do dekoracji można wykorzystać sezonowe kwiaty i zioła, dobierając je stosownie do naturalnego otoczenia, w którym planujemy ustawić namiot weselny. Inspiracją do wyboru motywu przewodniego wesela może często stać się już zaproszenie na ślub, którego wzór jest wybierany odpowiednio wcześniej przez przyszłych nowożeńców. Do szczególnie popularnych należą w ostatnich latach ręcznie robione zaproszenia w stylu eko, które pozwalają na proste, często wykonywane metodą DIY, ale pełne uroku i oryginalności dekoracje namiotów weselnych. 

CO WARTO MIEĆ NA UWADZE, PLANUJĄC WESELE POD NAMIOTEM?

Istotną kwestią przy podejmowaniu decyzji o organizacji wesela pod namiotem jest pogoda. Niestety, warunki atmosferyczne potrafią nas zaskakiwać, dlatego najpewniejszym okresem, jaki można wybrać na taką uroczystość, jest lato. Mamy wtedy największą szansę na udane wesele w długi i ciepły wieczór. Firmy oferujące wynajem namiotów weselnych są jednak również przygotowane na niespodzianki pogodowe. W razie upałów namioty mogą mieć uniesione ścianki lub zamontowaną klimatyzację. W chłodniejsze dni wykorzystywane jest gazowe ogrzewanie w formie grzybków i drzwi zapobiegające uciekaniu ciepłego powietrza.

Planując wesele pod namiotem w urokliwym naturalnym otoczeniu, zwróćmy też uwagę, czy nasi goście nie będą narażeni na ataki komarów, które uprzykrzą nawet najpiękniejszą uroczystość. Zadbajmy o środki odstraszające owady. Uprzedźmy też gości o imprezie przygotowywanej w plenerze, aby mogli zabrać buty, które nie będą grzęznąć w trawie czy cieplejsze okrycia na wypadek chęci wyjścia z namiotu w trakcie wesela.   

Produkt dodany do ulubionych