Oprawa ceremonii ślubnej i wesela spędza wielu parom sen z powiek. Każdy z nich chce, by wszystko było dopięte na ostatni guzik, a liczba decyzji, które należy podjąć może przytłaczać. Jeśli jednak podejdziecie do tematu dekoracji sali weselnej w odpowiedni sposób, to z pewnością wybieranie wszystkich jej elementów będzie prawdziwą przyjemnością. Zobaczmy zatem jak zaplanować dekorację sali weselnej krok po kroku.

Spis treści:

  1. Dekoracja sali weselnej - od czego zacząć?
  2. Dekoracje sali weselnej - co wybrać? 
  3. Ile kosztuje dekoracja sali weselnej?

Dekoracja sali weselnej - od czego zacząć?

W pierwszej kolejności musicie wybrać motyw przewodni dekoracji, który będzie widoczny na wszystkich elementach wykorzystywanych w oprawie ceremonii ślubnej i wesela. Być może macie już pomysł na styl, w jakim urządzicie imprezę, a jeśli nie, to poszukajcie inspiracji na zdjęciach dostępnych w internecie lub przypomnijcie sobie wesela, na których byliście gośćmi. W poszukiwaniu pomysłu na dekoracje ślubne i weselne może pomóc również wystrój sali, w której będzie odbywać się wesele. 

Jeśli sala weselna ma wystrój charakterystyczny dla określonego stylu, to warto wziąć to pod uwagę planując dekoracje sali weselnej na czas swojego wesela. We wnętrzach utrzymanych w stylu góralskim, nawet najpiękniejsze dekoracje sali weselnej utrzymane w stylu glamour czy techno nie będą wyglądać dobrze. W takim przypadku warto udekorować salę weselną w elementami wpisującymi się w zastany styl wnętrza lub sięgnąć po dekoracje neutralne, które będą prezentować się dobrze niezależnie od tego, do jakiego stylu aranżacji będą dopasowane.

W sytuacji, w której określenie estetyki i wybór dekoracji ślubnych są dla Was trudne, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług firm zajmujących się profesjonalnie dekoracjami sali weselnej. Co prawda kompleksowa dekoracja sali weselnej to dodatkowe koszty, ale efekt z pewnością będzie fantastyczny. Niektóre firmy oprócz usług kompleksowych prowadzą również konsultacje w zakresie doboru poszczególnych elementów dekoracji weselnych, dlatego nawet mając ograniczony budżet warto skorzystać ze wsparcia profesjonalistów.

Winietka ślubna na stół z motywem eukaliptusa
Klasyczne zawieszki na alkohol biało zielone eukaliptus
Numer na stół weselny zieloną grafiką eukaliptusa

Dekoracje sali weselnej - co wybrać?

Mając motyw przewodni dekoracji ślubnych i weselnych oraz założenia dotyczące ich stylu, można przystąpić do planowania poszczególnych elementów dekoracji. Ich lista może być długa, bo dekoracje weselne obejmują nie tylko wystrój sali weselnej, na który składają się dekoracje stołów, krzeseł, papeteria ślubna ustawiana na stołach czyli m.in. winietki, karty menu, ale również wszelkie elementy dodatkowe, takie jak plan stołów dla gości weselnych czy tablice powitalne. 

Sam wybór dekoracji stołów weselnych może przysporzyć sporo problemów. Gdyż oprócz papeterii na stole mogą pojawić się kwiaty sezonowe, świeczniki, lampiony czy rustykalne dekoracje idealnie wpisujące się wesele w stylu boho

Wybierając je trzeba pamiętać, że stara maksyma: "co za dużo, to nie zdrowo", świetnie się tutaj sprawdzi. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć dekoracje sali weselnej w stylu boho, glamour, minimalistycznym, rustykalnym czy industrialnym, musisz zachować umiar. Nie wybieraj więc wszystkich możliwych dekoracji, bo zamiast efektu "wow" będziesz mieć kakofonię wzorów i kolorów, która na pewno nie będzie prezentować się dobrze.

Ile kosztuje dekoracja sali weselnej?

Zachowanie umiaru, gdy wybieracie dekoracje sali weselnej powinno wynikać również z rozsądnego gospodarowania budżetem. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na ogromne bukiety kwiatów, które zajmą dużą powierzchnię stołu i będą przeszkadzać w trakcie uroczystości weselnej. Lepiej postawić na niewielkie kompozycje, które będą zupełnie wystarczające by pełnić rolę dekoracji, a ich koszty będą znacznie niższe niż wielkich bukietów. 

Umiar warto również zachować wybierając nastrojowe oświetlenie stołów weselnych. Jeśli zdecydujecie się na świecie, to dodatkowe lampiony nie będą już potrzebne i odwrotnie. Jeden sposób oświetlenia stołów będzie absolutnie wystarczający.

Jeśli nie chcecie, by koszty dekoracji sali weselnej Was przytłoczyły, to pilnujcie ich od samego początku. Dobrze jest to robić już w momencie planowania dekoracji weselnych, gdyż większość elementów dekoracyjnych trzeba mnożyć przez liczbę stołów, a ta jest zależna od liczby gości weselnych. W związku z tym, kosztujący kilkadziesiąt złotych bukiet może nie wydawać się dużym wydatkiem, ale przemnożony przez kilka czy kilkanaście miejsc na stołach weselnych już okaże się kwotą idącą w setki złotych. 

Pewnym sposobem na obniżenie kosztów dekoracji sali weselnej jest ich samodzielne wykonanie. Oczywiście wymaga to nie tylko poświęcenia pewnej ilości czasu, ale również umiejętności i wyczucia, które pozwolą dobrać i wykonać dekoracje weselne, ale efekt w postaci satysfakcji, dumy i niższych kosztów z pewnością są tego warte.

Produkt dodany do ulubionych