Dzień ślubu należy do najważniejszych dni w życiu, a zatem nic dziwnego, że każda para młoda wiele uwagi poświęca jego oprawie. Z uwagą wybierają stroje ślubne, zaproszenia na ślub oraz wszelkie inne dodatki, które podkreślą wagę tej uroczystości. Wiele uwagi poświęcają również stołom weselnym, szukając atrakcyjnych ozdób pasujących do stylistyki ślubu i wesela. Możliwości jest bardzo wiele, dlatego przygotowaliśmy galerię inspiracji, która pokaże, jak może wyglądać dekoracja stołu weselnego.

Dekoracja stołu weselnego – szerokie możliwości

Dekoracje stołu weselnego to temat bardzo szeroki, gdyż obejmuje zarówno elementy dekoracyjne takie jak obrusy, serwety, bieżniki, kwiaty czy świeczniki, jak i elementy dekoracyjne typowe dla stołu weselnego. Mamy tu na myśli przede wszystkim winietki ślubne, menu weselne, numerki na stoły czy zawieszki na alkohol. Możliwości jest zatem bardzo wiele, dlatego ogromną sztuką jest znalezienie złotego środka, by stworzona dekoracja była elegancka i stylowa.

Przy wyborze dekoracji na stół weselny warto zatem zachować umiar, bo nawet ładne elementy dekoracyjne, jeśli będą występować w nadmiarze, nie będą wyglądać ładnie. Nie można zatem wybierać wszystkich możliwych dodatków dekoracyjnych na stół weselny, ale należy wybrać kilka z nich i posłużyć się nimi do stworzenia ciekawej kompozycji. Umiar powinniśmy również zachować we wzorach i kolorach, bo ich nadmiar również będzie miał zgubny wpływ na uzyskany efekt.

Dekoracja stołu weselnego – w jakim stylu?

Zanim zaczniemy wybierać dekoracje na stół weselny powinniśmy zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać. Wiele zależy od tego, w jakiej stylistyce utrzymana jest cała oprawa weselna, a więc stroje ślubne oraz zaproszenia ślubne. Inaczej będą wyglądać dekoracje na stół weselny, jeśli urządzamy wesele w stylu nowoczesnym, a inaczej, gdy chcemy wyprawić wesele w stylu boho czy rustykalnym. 

Nowoczesne dekoracje na stół weselny to dodatki raczej minimalistyczne, opierające się na prostocie i klasycznych formach. Każdy detal musi być przemyślany i powinien sprawiać wrażenie, że jest niezbędnym elementem oprawy weselnej. Na stole w stylu nowoczesnym pojawią się zatem białe gładkie obrusy, a na nich serwetki z dyskretnymi nowoczesnymi ornamentami lub gładkie oraz proste nowoczesne świeczniki. Dodatki kolorystyczne będą ściśle powiązane z kolorystyką zaproszeń ślubnych, ale będą to zwykle góra 1-2 kolory. Czasem w nowoczesnej dekoracji stołu weselnego pojawią się również kwiaty, ale będą to zwykle kwiaty cięte w wazonach o prostej formie, a nie wymyślne kompozycje florystyczne.

Zupełnie inaczej będzie wyglądać dekoracja stołu weselnego w stylu rustykalnym, w której ważnym elementem będą naturalne dodatki dekoracyjne oraz duża ilość kwiatów. Na stole zamiast obrusu powinien pojawić się lniany bieżnik, mogą pojawić się również dodatki z naturalnego drewna np. krążki drewniane służące jako podkładki. Na stole nie może zabraknąć świeżych kwiatów, najlepiej różnego rodzaju, które będą związane z bukiety przypominające bukiety zebrane na łące. Mogą być one ustawione w przezroczystych wazonach, ale ciekawie będą się również prezentować, gdy zostaną ustawione w drewnianych skrzyneczkach lub misach.

Galeria dekoracji stołu weselnego – zainspiruj się

Jeśli nie wiesz, jak udekorować stół weselny, to polecamy Ci naszą galerię inspiracji. Znajdziesz w niej dekoracje stołu weselnego w różnych stylach i przeglądając kolejne zdjęcia z pewnością wpadniesz na pomysł jak udekorować swój stół weselny. Dla ułatwienia wyboru podrzucamy Ci również jeden z naszych artykułów, w którym podpowiadamy jakie dekoracje stołu weselnego wybrać. Mamy nadzieję, że dzięki podpowiedziom w nim zawartych łatwiej Ci będzie podjąć decyzję dotyczącą wyglądu Twojego stołu weselnego.

Produkt dodany do ulubionych

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.