Stół weselny to miejsce, przy którym goście spędzają bardzo wiele czasu. Powinien być nie tylko suto zastawiony, ale również ładny, by siedzenie przy nim sprawiało dużo przyjemności. Bardzo pożądane są zatem wszelkie dekoracje ślubne stołu. Zobaczmy, jakie mogą być dekoracje na weselny stół i spróbujmy wybrać te najlepsze.

Menu, winietki, kwiaty – ładne i funkcjonalne dekoracje stołu weselnego

Dekoracje na stół weselny to przede wszystkim menu weselne, które na większości wesel stało się już standardem. Dzięki temu goście wiedzą, jakie potrawy i w jakich godzinach będą serwowane. Najczęściej ma ono formę złożonej karty, która jest ustawiona na stole w taki sposób, by każdy mógł mieć do niej łatwy dostęp.

Niemal na każdym weselu to para młoda dba o odpowiednie usadzenie gości weselnych, więc na stole weselnym pojawiają się również winietki ślubne z imieniem i nazwiskiem zaproszonego gościa. Dzięki nim unikamy nieprzyjemnych sytuacji i konfliktów, jakie mogłyby się pojawić, gdyby goście samodzielnie usadzali się przy stołach.

Znacznym ułatwieniem w znalezieniu miejsca przy stole są numerki na stoły weselne. To dzięki nim łatwo można odnaleźć swoje miejsce przy stole, szczególnie jeśli sala weselna jest wyposażona w stoły okrągłe lub gdy jest więcej niż jeden stół dla biesiadników.

Oprócz tych dekoracji na stole weselnym pojawiają się również kwiaty oraz świeczniki, wprowadzające przyjemną atmosferę podczas wspólnej biesiady. Atrakcyjny może być również sam wygląd potraw ustawionych na stole, więc z całą pewnością nie można powiedzieć, że na stole weselnym brakuje różnorodności.

Dekoracje ślubne stołu –jak wybrać najlepsze?

Wszystkie opisane wyżej dekoracje stołu weselnego mają nie tylko walory ozdobne, ale mają również swoją funkcję do spełnienia. Ona jest oczywiście bardzo ważna, ale nie znaczy to wcale, że w roli winietki może wystąpić byle jaki kartonik z danymi gościa, a rolę menu weselnego może pełnić zwyczajna kartka z drukarki położona pomiędzy półmiskami i salaterkami. Takie podejście mogłoby być uznane przez gości jako lekceważące, dlatego większość par młodych przywiązuje bardzo dużą wagę do ich wyglądu i szczególnie dba o to, by były to faktycznie dekoracje ślubne stołu.

Aby tak się stało, dodatki te muszą być wykonane z ładnego papieru o odpowiedniej gramaturze oraz powinny być dopasowane stylem do ogólnego stylu całej uroczystości. W ostatnim czasie szczególnie chętnie wybierane dodatki i dekoracje weselne w stylu boso, gdyż styl ten stał się bardzo popularny. Nadal jednak w cenie pozostaje klasyka i klasyczne zaproszenia ślubne oraz cała oprawa uroczystości w tym stylu ma swoich wiernych zwolenników. Możliwości wyboru stylu jest oczywiście o wiele więcej, ale niezależnie od tego, jaki styl wybierzemy dla naszej uroczystości ślubnej, możemy odpowiednio dobrać do niej dodatki weselne. Sklep Royal Dekor pozwala stworzyć komplet dodatków dekoracyjnych na stoły weselne z tym samym motywem, co daje bardzo spójny efekt końcowy.

Jednym słowem, jeśli zastanawiasz się, jakie dekoracje ślubne stołu wybrać, to nie szalej i nie wybieraj różnych wzorów, motywów i kolorów dla każdego z wybranych elementów. Nowoczesne menu weselne, oryginalne winietki ślubne, a do tego numerki na stoły z motywem rustykalnym nie będą wyglądać dobrze. Przy wyborze zdecydowanie dodatków dekoracyjnych, które mają być ustawione na tak niewielkiej przestrzeni, jaką jest stół weselny, zdecydowanie lepiej sprawdzi się spójność. Stara zasada, że co za dużo, to niezdrowo, pasuje tutaj doskonale, więc mimo tak wielu wzorów do wyboru nie szalej i postaw na umiar, wybierając dekoracje na stół weselny w jednym stylu. Efekt z pewnością będzie znacznie lepszy, a goście zauważą, z jakim pietyzmem wszystko zostało do siebie dobrane i taka uroczystość z pewnością na długo zapadnie im w pamięć. A jeśli do spójności dorzucisz oryginalne winietki ślubne, to każdy z nich z pewnością chętnie zabierze je ze sobą jako pamiątkę z tej uroczystości.

Produkt dodany do ulubionych