Myśląc i rozmawiając na temat strojów ślubnych, zazwyczaj skupiamy uwagę głównie na sukni panny młodej. Często marginalizujemy proces wyboru odpowiedniego garnituru dla przyszłego małżonka. Uważamy, że przecież to tylko koszula, marynarka i spodnie – co w tym trudnego? Nic bardziej mylnego! Mężczyźni również chcą poczuć się wyjątkowo podczas najważniejszego dnia w życiu. Do osiągnięcia celu przybliżyć może kupno odpowiedniego garnituru, dzięki któremu pan młody olśni swych gości. Czym kierować się podczas wyboru właściwego garnituru ślubnego?

HARMONIA W JEDNOŚCI

Ślub to najważniejszy dzień w życiu dwóch osób – panny młodej oraz pana młodego. Przyszli małżonkowie stanowią jedność. Warto podkreślić ten fakt odpowiednio skomponowanym strojem.

Do niedawna obowiązywał zwyczaj, że to mężczyzna powinien dopasować się stylizacją do sukni ślubnej, ale powoli odchodzi się od tego trendu. Dobrym obyczajem jest branie pod uwagę zdania obojga zakochanych.

Warto zachować oba stroje w jednej tonacji i podobnej kolorystyce, szczególnie jeśli planujemy imprezę w konkretnym stylu. Dobrym pomysłem wydaje się zgranie koloru koszuli pana młodego z barwą sukni ślubnej. Zagwarantuje to spójny obraz pary jako jedności, co stanowi kwintesencję zawierania związku małżeńskiego.

PONADCZASOWA KLASYKA

Jeśli nie jesteśmy zdecydowani co do wyboru stylistyki garnituru, zawsze warto postawić na klasykę. Czarny garnitur z białą koszulą i muszką bądź krawatem to połączenie, w którym każdy mężczyzna prezentuje się doskonale. Wybierając taki komplet mamy pewność, że oglądając w przyszłości zdjęcia z ceremonii, unikniemy poczucia zażenowania. Moda przemija, a klasyczna elegancja zawsze broni się sama.

Dodatki do weselnej stylizacji dla niej i dla niego

IDEALNY KRÓJ GARNITURU ŚLUBNEGO TO PODSTAWA!

Aby pan młody w czasie najważniejszego dnia w życiu wyglądał doskonale, nie ma innego wyjścia – trzeba poświęć nieco czasu na wybór garnituru ślubnego.

Kupno kompletu prosto ze sklepu bez poprawek to ryzykowna zagrywka. Mimo dużej dostępności rozmiarów i fasonów, często pewne detale mogą nie pasować do sylwetki przyszłego pana młodego.

Marynarka nie może zbyt ciasno opinać się na tułowiu. Wesele to mimo wszystko impreza. Blokująca swobodę ruchów góra kompletu przysporzy wielu nieprzyjemności. Z drugiej strony, marynarka nie powinna wisieć na mężczyźnie jak na strachu na wróble. Warto wysłuchać opinii kilku osób dla większej obiektywizacji oceny ubioru.

Najlepszą przyjaciółką w sprawie poprawek będzie krawcowa. Pomoże udoskonalić wygląd garnituru, ukryć mankamenty, a uwydatnić atuty sylwetki mężczyzny. Specjalistka w swoim fachu sprawi, że komplet ślubny będzie leżeć n mężczyźnie perfekcyjnie.

GARNITUR ŚLUBNY JUŻ WYBRANY! A CO Z DODATKAMI?

Jeśli chodzi o dodatkowe elementy męskiego stroju ślubnego, w tej materii mamy duże pole do popisu. W zależności od naszych zamiarów, możemy dzięki nim dodać całej stylizacji lekkiego pazura lub podkreślić klasyczną, prostą formę ubioru.

Spinki do mankietów nie tylko wzbogacają garnitur o wytworność i klasę, ale również stwarzają możliwość wyrażenia własnego charakteru. Producenci posiadają całą masę wzorów do wyboru, zaczynając od motywów zwierzęcych, a kończąc na superbohaterach. Mała rzecz, a cieszy i często jest niczym wisienka na torcie całej stylizacji.

Wojna między krawatem a muchą zdaje się nie mieć końca. Warto postawić na ten rodzaj ozdoby, w której czujemy się lepiej. Wraz z poszetką, krawat lub mucha mogą stanowić barwny dodatek i kolorystyczne podkreślenie całej stylizacji. Uważać należy na bardzo wyraziste wzory. Jeśli jednak ozdoby będą pasować do motywu przewodniego ceremonii – warto postawić na nutkę ekstrawagancji!

Zobacz: Klasyczne zaproszenia ślubne

Produkt dodany do ulubionych