Trend botaniczny, pojawiający się na zaproszeniach ślubnych  istnieje już od jakiegoś czasu i nie wydaje się, aby w najbliższym czasie stał się mniej popularny. Zaproszenia z niezwykłymi, zielonymi roślinami nie tylko urzekają swoim niekonwencjonalnym, niebanalnym wyglądem, ale też są niezwykle eleganckie, minimalistyczne i przepiękne w swojej prostocie. Poznaj bliżej tę roślinę i przekonaj się jak niesamowicie i zjawiskowo potrafi wyglądać na zaproszeniach ślubnych. Pokochaj wyjątkowego eukaliptusa całym sercem już teraz!

Eukaliptus jako motyw przewodni

Wykorzystanie ilustracji botanicznych na zaproszeniach ślubnych to trend, który stale zyskuje na popularności. Młode Pary go uwielbiają i chętnie się na niego decydują. Ten botaniczny trend przybrał wiele form i kształtów, ale jest jeden, który należy do tych bardziej popularnych: przepiękny i zjawiskowy eukaliptus. Liście eukaliptusa generalnie są bardzo często używane jako element dekoracyjny na weselach ze względu na ich naturalne piękno i wszechstronność. Ponadto sam eukaliptus kojarzy się z dobrocią, spokojem, wyciszeniem i szczęściem, dlatego Młode Pary tak chętnie po niego sięgają przy organizowaniu własnych wesel. Eukaliptus to zdecydowane rozwiązanie, które nigdy nie wychodzi z mody i co roku zyskuje coraz to szersze grono swoich miłośników wśród wielu narzeczeństw. 

Miłość do eukaliptusów

Dlaczego motyw eukaliptusa, jak i sam, żywy eukaliptus jest tak popularny w motywach ślubnych? Z prostego powodu. To niezwykle wszechstronna, wdzięczna i delikatna roślina. Można ją wykorzystać, chociażby do zaproszeń ślubnych, do bukietów, dekoracji na stół — co tylko chcemy! Ogranicza nas już tylko nasza własna kreatywność i wizja na idealną ceremonię zaślubin i późniejszego wesela. Eukaliptusy są również idealne dla tych, którym bardzo zależy na zorganizowaniu eleganckiego i stylowego ślubu, który przy tym nie wyglądałby zbyt przesadnie lub „tradycyjnie”. Eukaliptus z pewnością odbiega od tradycji, ponieważ zwykle śluby kojarzą nam się z różami, piwoniami czy hortensjami. Eukaliptus jest przebojowym motywem i nadal zachowuje swój styl, niepowtarzalność i elegancję, zachwyca swoim minimalistycznym pięknem. Eukaliptus z pewnością pomoże stworzyć klasycznie piękne, gustowne i stylowe zaproszenia, które będą odzwierciedlały osobowość osób, jakie zdecydują się na zaproszenia ślubne z tym motywem. Jeśli chodzi natomiast o praktyczną stronę eukaliptusa, jest nie tylko zjawiskową rośliną, będącą idealnym motywem przewodnim ślubów, ale też, o czym warto wspomnieć to fakt, że jest źródłem spokoju i wyciszenia, za sprawą kojącego zapachu, który dodatkowo posiada antybakteryjne właściwości. Sam eukaliptus od wieków symbolizuje niezwykłą obfitość i ochronę przed złem. To niezwykłe, jakim dobrodziejstwem może być odpowiednio wykorzystana ta roślina, jaką jest klasyczny eukaliptus. Daje ona wiele możliwości twórczych. Wszystko zależy już tylko od pomysłu i kreatywności pary młodej, która zdecyduje się na tę nieoczywistą roślinę na własnym ślubie.

Klasyczne zaproszenie z motywem eukaliptusa

Eukaliptus od niepamiętnych czasów był używany na zaproszeniach ślubnych. Od wielu lat jest popularnym wyborem również na każdym innym rodzaju wydarzeń, ponieważ tak jak wspomniano jest wszechstronny i może być stylizowany na wiele różnych sposobów, aby pasował do każdego wydarzenia lub tematu. Decydowanie się na klasykę zawsze jest świetnym i sprawdzonym wyborem. Warto postawić zwłaszcza na klasyczny, delikatny motyw eukaliptusa na zaproszeniach, który subtelnie podkreśli ważność i piękno uroczystości, a przy tym będzie stanowił przedsmak ślubu i jego charakteru.  Sam eukaliptus na białym, delikatnym tle to świetny, sprawdzony wybór, który sprawi, że w zapraszanych na wesele gościach wzbudzimy niepowtarzalny przedsmak wesela, na które będą czekali z niecierpliwością i zachwytem. 

Geometryczne formy z botaniką — moda na 2022 rok

Zgeometryzowane zaproszenia ślubne są niezwykle szykowne, minimalistyczne i eleganckie. Można je jednak upiększyć łącząc delikatną geometrię ze zdecydowanym motywem botanicznym, a już zwłaszcza z eukaliptusem. Jest to zdecydowanie ponadczasowe połączenie, które dzięki swojej uniwersalności będzie pasowało też do wielu stylów, w jakich stworzone zostaną przyszłe wesela. Trzeba jedynie odnaleźć odpowiednie zaproszenia w tym stylu, które nie będą przesadzone i przekombinowane, co niestety dość często się zdarza przy łączeniu tak prostych, a jednocześnie wymagających sporych pokładów estetyki wzorów. Ważna jest tu przede wszystkim kompozycja całości i zmysł estetyczny. Nie można zapomnieć też o dobraniu odpowiedniej, pasującej do całego zaproszenia czcionki, jeśli zależy nam, aby napis wraz z eukaliptusem i geometrycznymi wzorami tworzyły nierozerwalną, spójną całość. Przepiękne zaproszenie właśnie z tym nieoczywistym i niebanalnym motywem znaleźć można również na stronie sklepu RoyalDekor. To nieoczywiste zaproszenia, które w żadnym wypadku nie są przesadzone, a swoim delikatnym pięknem zachwycają już od pierwszego wejrzenia. To konkretne zaproszenie od RoyalDecor to niekonwencjonalne połączenie delikatnego złota zastosowanego w geometrycznych wzorach i lekkich plamkach oraz akwarelowego motywu stonowanego zielenią eukaliptusa. Całość znajduje się na równie stonowanym, białym tle, które podkreśla zieleń malowanych eukaliptusów. Dodatkowo na zaproszeniu jest sporo miejsca na delikatny swoją formą i fontem napis związany oczywiście z ceremonią zaślubin. Tak prezentująca się pierwsza strona zaproszenia ślubnego z pewnością wprawi w zachwyt zapraszanych gości, przez co będą oni z radością i z niecierpliwością czekać na wesele, a dodatkowo sprawi, że na długo zapamiętają to wyjątkowe wydarzenie, jakim będzie właśnie ten ślub.

Produkt dodany do ulubionych