Weselna zabawa to nie tylko prezenty, menu i muzyka do tańca, ale przede wszystkim goście. To oni, wybrani przez Państwa Młodych, tworzą wraz z nimi klimat tego wyjątkowego dnia. Doceniając naszych bliskich, coraz częściej staramy się im podziękować za towarzyszenie w dniu ślubu i wesela. W jaki sposób można to zrobić?

ZWYCZAJ PODZIĘKOWANIA GOŚCIOM WESELNYM

Zgodnie z polską tradycją, Para Młoda wręczała gościom weselnym na zakończenie zabawy alkohol lub kawałek ciasta. Zwyczaj obdarowywania gości drobnymi upominkami, które są jednocześnie upamiętnieniem uroczystości łączącej losy dwojga ludzi, przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalne drobiazgi, starannie zapakowane i spersonalizowane, oprócz zdjęć i filmów z wesela, stają się miłą pamiątką, pozwalającą wrócić myślami do tego dnia.

SPOSOBY NA PODZIĘKOWANIE ZA UDANĄ ZABAWĘ WESELNĄ

Ręcznie wykonane słodycze, domowe dżemy, nasiona roślin do zasadzenia czy zabawny „zestaw na kaca”, który towarzyszy często gościom weselnym następnego dnia po zabawie – propozycji na oryginalne podziękowanie za udaną zabawę weselną znajdziemy obecnie mnóstwo. Najcenniejsze są oczywiście pamiątki wykonane samodzielnie, jednak mało która Para Młoda w zamieszaniu towarzyszącym organizacji ślubu i wesela znajdzie czas na takie zajęcia. Można jednak skorzystać z oferty firm specjalizujących się w wykonywaniu tego rodzaju upominków. Większość z nich to niewielkie manufaktury, dzięki czemu drobiazgi wręczane gościom weselnym mają niepowtarzalny wygląd i charakter.

Nietypowe podziękowania dla rodziców na weselu - 9 pomysłów

Wśród upominków dla gości weselnych największą popularnością cieszą się w ostatnich latach domowe przetwory, zamykane w miniaturowych słoiczkach, których smak znacznie różni się od produkowanych masowo dżemów czy konfitur. Udanym pomysłem na podziękowanie za udział w zabawie weselnej są również drobne słodycze w oryginalnych kształtach. Rzadko znajdzie się osoba, która ich nie lubi.

Do oryginalnych prezentów na zakończenie weselnej zabawy należą między innymi nasiona roślin, które można zasadzić we własnym ogródku czy skrzynce na tarasie albo balkonie dla upamiętnienia Pary Młodej. To sposób na podziękowanie, który spodoba się nowożeńcom urządzającym ślub w plenerze lub wesele w stylu rustykalnym.

Jeśli jesteśmy pewni poczucia humoru naszych gości weselnych, możemy wręczyć im zestaw ratunkowy na przedawkowanie alkoholu. Wystarczy pomysłowo zapakować niewielką buteleczkę z wodą i dołączoną do niej tabletkę przeciwbólową. Możemy być niemal pewni, że następnego dnia po zabawie wśród gości znajdzie się wiele osób szczerze wdzięcznych za ten pomysł.

ODPOWIEDNIE OPAKOWANIE NA DROBIAZGI DLA WESELNYCH GOŚCI

Pomysłowy prezent to nie wszystko! Dobre wrażenie na naszych gościach zrobi również jego staranne opakowanie. Warto wybrać gotowe pudełeczka na podziękowania dla gości lub szklane fiolki na herbatę z wzorami dopasowanymi do stylu zaproszeń, menu i innych akcesoriów ślubnych oraz bilecikami, na których własnoręcznie wypiszemy kilka słów podziękowań. Dzięki temu aranżacja naszego wesela nabierze wyjątkowego i harmonijnego charakteru.

Produkt dodany do ulubionych