Nie mija popularność na życie w większej zgodzie ze środowiskiem. Okazją do wykorzystania naturalnego piękna przyrody, a także ponownego użycia materiałów nadających się do recyklingu może być wesele w stylu rustykalnym. Co ciekawe, najczęściej na taką aranżację uroczystości decydują się Pary Młode z wielkich miast, zmęczone codziennym pośpiechem i pragnące celebrować szczególny dzień swojego życia.

Zaproszenia ślubne w rustykalnym stylu

Decydując się na rustykalny ślub i wesele, zacznijmy już od rustykalnych zaproszeń ślubnych, które odpowiednio wprowadzą gości w klimat przyjęcia. Wydrukowane na papierze w naturalnym i neutralnym kolorze beżu, ecru czy brązu, będą wyglądać intrygująco ozdobione kawałkami juty, sznurkiem sizalowym, kawałkiem kory drzewa i motywami zielonymi.

Wesele rustykalne - gdzie zorganizować?

Wesele rustykalne może oczywiście kojarzyć się z tradycyjną imprezą wiejską, urządzaną zazwyczaj w wielkiej stodole. Współcześnie jednak niewiele z nich nadaje się do wykorzystania w takim celu. Ponadto ogrom pracy, jaki trzeba włożyć w odpowiednie zaaranżowanie starych, wiejskich budynków, może przekraczać siły Państwa Młodych i ich rodziców.

Dobrym rozwiązaniem w przypadku wesela rustykalnego może być przyjęcie zorganizowane na świeżym powietrzu, pod dużym namiotem, z którego roztacza się widok na urokliwą przestrzeń dookoła. Oczywiście, jest to opcja możliwa jedynie w okresie letnim, kiedy mamy szansę na piękną pogodę.

Inną możliwością jest zorganizowanie wesela w restauracji lub niewielkiej knajpce utrzymanej w stylu rustykalnym. Moda na powrót do tradycji spowodowała, że znajdziemy ich całkiem sporo. Pamiętajmy jednak, że w tym przypadku musimy odpowiednio wcześniej zarezerwować wybrany lokal pod przyjęcie.

rustykalne zaproszenia z motywem suszonej trawy pampasowej

Aranżacje w stylu rustykalnym

Dekoracja stołów i ścian na weselu rustykalnym to znakomite rozwiązanie dla par dysponujących ograniczonym budżetem. Można do nich wykorzystać skromne, ale urokliwe polne kwiaty, lniane lub jutowe obrusy, szklane słoiki owinięte sznurkami, które mogą służyć za wazony lub świeczniki. Doskonale sprawdzają się dekoracje wykonane ze starej drabiny, drewnianych palet czy innych przedmiotów, które zyskają na weselu rustykalnym drugie życie. Nie zapominajmy również o elementach drewnianych. Wystarczą okrągłe, płaskie kawałki pni drzewa użyte jako podkładki do butelek lub kieliszków, aby nadać stołom ciekawy wygląd.

personalizowane zaproszenia ze słonecznikiem

Jak się ubrać na wesele rustykalne?

Przyjęcie rustykalne pozwala także na pewne rozluźnienie w doborze odpowiedniego ubioru. Zamiast sztywnych sukienek zdobionych niezliczoną liczbą cekinów, warto założyć luźne kreacje w stylu boho, a biżuterię zastąpić naturalnymi kwiatami wpiętymi we włosy lub zamocowanymi przy sukni. Panna Młoda będzie wyglądać uroczo z luźno upiętymi włosami, warkoczami i wiankiem, który w ostatnich latach coraz częściej zastępuje diademy i welony. Panowie mogą nawet do garnituru dobrać niebanalne dodatki: kolorowe buty, skarpetki, kapelusz bądź krawat w ciekawe wzory lub całkowicie zrezygnować z marynarek, zakładając tylko koszulę i kamizelkę. Z pewnością będzie to wygodniejsze i bardziej stylowe rozwiązanie niż spędzenie całego wieczoru w marynarce.

Produkt dodany do ulubionych

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.