Kwestia wypisywania zaproszeń ślubnych to kolejne ważne zadanie stojące przed Młodą Parą. Warto przygotować się do niego dużo wcześniej, aby nie tracić czasu i blankietów zaproszeń na ewentualne błędy. Jak prawidłowo wypisywać zaproszenia ślubne?

Przygotuj listę gości przed wypisaniem zaproszeń ślubnych

Pamiętajmy, że zaproszenia na ślub powinny być wybrane co najmniej na 3 miesiące przed planowaną datą ślubu i wesela, a dostarczone do gości minimum miesiąc wcześniej. Pozwoli to zaproszonym osobom na zarezerwowanie daty, wzięcie urlopu, jeśli muszą poświęcić na dojazd więcej niż jeden dzień czy znalezienie opiekunki do dzieci w przypadku przyjęcia planowanego bez ich udziału.

Przygotowując się do wypisywania zaproszeń weselnych, zadbajmy znacznie wcześniej o dokładną listę gości. Dzięki temu będziemy mieli czas na sprawdzenie poprawnej pisowni nazwisk i imion wszystkich zaproszonych, ich partnerów lub osób towarzyszących. W przypadku wątpliwości co do nazwisk dalszych członków rodziny, nieocenionym źródłem informacji będą rodzice.

Wypisując zaproszenia, trzymajmy się reguł poprawności języka polskiego, w którym odmieniamy zarówno imiona, jak i nazwiska. Zwróćmy jednak uwagę, czy ktoś nie ma życzenia, aby nie odmieniać jego nazwiska. W takim przypadku zastosujmy się do przyjętej przez daną osobę formy, która jej nie urazi.

Jak wypisywać zaproszenia ślubne?

Na zaproszeniach ślubnych zwykle pojawiają się w formie drukowanej: formuła zaproszenia, miejsce i data uroczystości oraz szczegóły dotyczące przyjęcia weselnego czy prezentów. Zgodnie z zasadami savoir-vivre’u przyjęte jest, że imiona i nazwiska zapraszanych gości weselnych wypisywane są ręcznie przez Parę Młodą. Jest to oznaką szacunku dla osób, które chcemy zobaczyć w tym dniu i pracy włożonej w organizację szczególnego wydarzenia.

Oczywiste jest również, że imiona i nazwiska gości powinny być wypisane ładnym charakterem pisma. Jeśli go nie mamy, skorzystajmy z pomocy elegancko kaligrafującej bliskiej osoby, sprawdzając wspólnie poprawność wypisywanych imion i nazwisk. Składając zamówienie na druk zaproszeń ślubnych, zróbmy zapas blankietów na ewentualne pomyłki.

zaproszenia ślubne personalizowane fotografią

Jak wypisywać zaproszenia ślubne z osobą towarzyszącą?

Jeżeli mamy wcześniej wiedzę dotyczącą imienia i nazwiska partnerki lub partnera weselnego naszego gościa, warto wypisać je na blankiecie zaproszenia. W przypadku jej braku, nic nie stoi na przeszkodzie, aby na zaproszeniu pojawiła się elegancka i bezpieczna formuła wraz z osobą towarzyszącą.

Zaproszenia z kopertą z kalki

Jak wypisywać zaproszenia dla rodziców?

Kwestia zaproszeń dla rodziców Pary Młodej potrafi wzbudzić wiele wątpliwości. Wszystko zależy od tego, czy rodzice Pary Młodej są współorganizatorami wesela i pojawiają się na blankiecie jako zapraszający. W takim przypadku wypisywanie dla nich osobnych zaproszeń raczej nie jest praktykowane. Inną sytuacją jest samodzielne organizowanie przyjęcia – wtedy w dobrym tonie jest wręczenie zaproszeń.

Miłym gestem może być również zamówienie dwóch osobnych, ręcznie robionych druków specjalnych, przykładowo ze zdjęciem Młodej Pary i osobistym tekstem skierowanym do rodziców. W końcu to oni, jako pierwsi, byli powodem spotkania dwóch osób decydujących się złączyć swoje losy.

Produkt dodany do ulubionych

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.