Intensywność przygotowań do uroczystości ślubnej i wesela powoduje, że wspomnienia tego dnia same w sobie mogą pozostać w pamięci Państwa Młodych na długie lata. Jednak codzienne obowiązki i czas potrafią zatrzeć nawet najbardziej wyraziste momenty szczególnego wydarzenia. Warto więc zadbać, aby można było powrócić do nastrojowych, ale i zabawnych zdjęć, ręcznie wykonanych zaproszeń i innych pamiątek z uroczystości. 

Ostatnio na naszym blogu: Podkreśl wyjątkowy ślub zaproszeniami w eleganckim stylu!

Fotobudka jako sposób na upamiętnienie wesela

Dzień, w którym decydujemy się połączyć swoje losy z drugą osobą na dobre i na złe, jest wyjątkowy. Dbamy o najdrobniejsze szczegóły: elegancką suknię, nienaganną fryzurę i makijaż podkreślające urodę Panny Młodej i odpowiedni garnitur oraz dodatki dla Pana Młodego. Wysiłek, jaki wkładamy w przygotowania, warto upamiętnić nie tylko oficjalną sesją fotograficzną, ale spróbować również oddać nastrój radości i swobody panujący wśród gości weselnych spędzających dzień razem z nami. Choć najpopularniejszymi sposobami na zachowanie na dłużej wspomnień z dnia ślubu pozostają od lat film wideo i zdjęcia wykonane przez profesjonalnego fotografa, nie brakuje oryginalnych pomysłów na stworzenie niepowtarzalnego klimatu całej uroczystości, zwłaszcza weselnej zabawy.

Zobacz: Kiedy zamawiać zaproszenia ślubne

Nowością, zdobywającą sobie coraz więcej zwolenników, jest fotobudka. Dawniej oglądana tylko w filmach amerykańskich, umożliwiająca natychmiastowe wywołanie zabawnego zdjęcia, pojawia się obecnie niemal na każdym weselu. Choć budzi u niektórych członków rodziny pewien opór jako dodatkowy wydatek, okazuje się najczęściej znakomitą zabawą dla gości, zwłaszcza najmłodszych. Długie kolejki chętnych do zrobienia sobie zabawnych, niepozowanych i nieoficjalnych zdjęć rosną wraz z rozkręcaniem się zabawy.

Nieodzownymi dodatkami sesji w fotobudce są zabawne akcesoria pozwalające zmienić całkowicie wygląd lub dodać do zdjęcia dowcipne napisy i naklejki. Można znaleźć wśród nich długie wąsy w dawnym stylu lub pomalowane na czerwono usta chętnie wybierane, niezależnie od płci gości. Popularne są również tabliczki z napisami „Serce” i „Rozum”, „Druga połowa” i „Lepsza połowa” czy „Game Over”. Gadżety, akcesoria, peruki lub maski – im większy wybór zapewni gościom weselnym Para Młoda, tym ciekawsze mogą okazać się efekty sesji!

Księga gości - miłe ślubne wspomnienia po latach

Innym sposobem na upamiętnienie szczególnego dnia z życia Pary Młodej może okazać się księga gości weselnych. To ciekawa i coraz popularniejsza alternatywa dla klasycznego albumu ze zdjęciami. Pięknie personalizowane księgi pozwalają na wpisywanie zabawnych lub sentymentalnych wpisów przez gości weselnych, wklejanie zdjęć z fotobudki, a także przechowanie pamiątkowych druków: zaproszeń weselnych, podziękowań dla gości, karty menu, listy miejsc dla gości czy karty win. W zależności od klimatu, w jakim utrzymana jest uroczystość, możemy zdecydować się na klasycznie i eleganckie projekty księgi gości, odpowiednie na wesele w stylu glamour. Popularnym wyborem są również albumy zaprojektowane w prosty, ekologiczny sposób - są idealne dla osób organizujących uroczystość zgodnie z modnymi trendami boho lub w stylu rustykalnym.

Produkt dodany do ulubionych