Na świecie nie ma nic bardziej cennego prawdziwej, szczerej i głębokiej miłości. Jeśli więc masz to szczęście i u Twojego boku znajduje się osoba, z którą chcesz spędzić resztę swojego życia, warto rozpocząć przygotowania ślubne. Organizacja wesela nie jest prosta, ale znając kilka sposobów na to, by zbudować ceremonię i przyjęcie Waszego życia, może to być całkiem przyjemny proces. Oto naszych 5 pomysłów na udane wesele!

Każde planowanie i organizowanie niemałego przedsięwzięcia, jakim także niewątpliwie jest przyjęcie ślubne, zacząć należy od rozmowy. Podzielenie się nawzajem swoją wizją tego dnia, pomysłami na ceremonię jak i przyjęcie, zarysowanie swoich marzeń i pragnień pozwoli Wam na nastawienie się na oczekiwania swojej drugiej połówki i wypracowanie kompromisów w kwestiach, które mogą okazać się sporne. Jeśli już przebrniecie przez wszelkie konieczne dla tego wydarzenia tematy, warto rozpocząć prawdziwe planowanie.

Przeczytaj również: Odmiana nazwisk na zaproszeniach - jak zrobić to dobrze?

1. Inspiruj się! Szukaj, odkrywaj, eksploruj...

Jednym z kluczowych sposobów na stworzenie swojej wizji ślubu jest przeglądanie, tak licznie obecnych w internecie, inspiracji w postaci zdjęć, kolaży, przykładowych realizacji czy udostępnianych przez (nie)znajomych zdjęć ze swoich przyjęć. Internet prawdziwie kipi od przykładowych aranżacji nie tylko sal weselnych, ale samych stołów, przy których odbywa się przyjęcie, wystroju domów pani i pana młodego, ślubnych stylizacji, wystroju kościoła, a także pomysłów na upominki dla gości, pomysłów na papeterię ślubną, dodatkowe atrakcje, którymi zaskoczysz swoich gości czy na najpiękniejszy tort.

Inspiracje są naprawdę wszędzie, wystarczy szeroko otworzyć oczy. Media społecznościowe pełne są branżowych kont, blogów, profili, które poruszają tematykę około ślubną i pozwalają znaleźć sposób na to, by jak najpełniej wyrazić i oddać swoją wizję. Pamiętaj, że nawet jeśli wydaje Ci się, że konkretne, wypatrzone dekoracje są poza zasięgiem Twoich finansów, z pewnością odkryjesz sposób na to, by uzyskać podobny efekt znacznie niższym kosztem.

Personalizowane zaproszenia ślubne z fotografią
Merci podziękowania z pozłacanymi napisami

2. Wybierz motyw przewodni

Chcąc zorganizować przyjęcie, warto wziąć po uwagę fakt, że najpełniej i najbardziej spójnie wygląda ono wtedy, kiedy jest zorganizowane wokół jednego motywu przewodniego. Choć nie oznacza to wcale, że należy wszystko od A do Z podporządkować jednemu kolorowi czy wzorowi, to przemycenie w wystroju, dekoracjach, papeterii ślubnej, kwiatach jednolitego charakteru jest niezwykle pożądane. Jakie motywy są najbardziej popularne? Pary Młode często chcą zachować swój własny charakter, a także przemycić swoje pasje, upodobania w dniu swojego ślubu. Stąd tak niezwykle intrygujące są wesela w stylu marynarskim - na których króluje kolor biały i granatowy, częstokroć sale weselne znajdują się nad brzegiem morza lub jakiegoś zbiornika wodnego, a dekorację stanowią liczne muszle, wzory rybackie, złote dodatki.

A może zdecydujesz się na piasek pod stopami, tańce pod gwieździstym niebem czy grillowane owoce morza serwowane wprost z rusztu? Innym pomysłem na tematyczne wesele jest wesele w stylu leśnym. Jeśli oboje uwielbiacie przyrodę, drzewa, lasy, najlepiej czujecie się na łonie natury, to może takie elementy jak szyszki, gałązki iglaste, mech i dużo zieleni sprostają Waszym oczekiwaniom leśnego ślubu? Podczas tematycznych przyjęć warto pomyśleć o spójnych i wyjątkowych upominkach dla gości? Może w przypadku leśnego ślubu będą to malutkie słoiczki marynowanych grzybów albo słodkie dżemiki z owoców leśnych? Oczywiście, dbając o nieprzypadkowe opakowanie, opisanie prezentu, dajesz sygnał twoim gościom, że wszystko zostało specjalnie zaaranżowane i przygotowane.

Przeczy również: Zaproszenie na sam ślub – dla kogo?

Jeśli zależy Ci na eleganckim, klasycznym przyjęciu ślubnym, wybierz odpowiednią salę. Rustykalne czy zbytnio zdobne nie będa dobrym wyborem. Zadbaj o każdy szczegół - odpowiednią liczbę bukietów, rodzaje kwiatów i ich kolorystykę, piękną, może jazzową, muzykę do obiadu, który podany zostanie na szykownej zastawie na niezwykle elegancko zdobiony stół. Czasami mniej znaczy więcej, kilka pięknych świec, kwiaty stworzą doskonały nastrój eleganckiej kolacji. Zadbaj o dekoracje - zamiast balonów wybierz podświetlenie ścian ciepłym światłem, wybierz spójna papeterię - winietki, menu, plany stołów i rozsadzenia gości, a także wcześniej wręczone gościom zaproszenia i zawiadomienia powinny zapowiadać styl wesela.

3. Nie działaj według zasady: "zastaw się, a postaw się"

Nie patrz na liczbę gości, na to, kogo powinieneś zaprosić bądź komu odwdzięczyć się za zaproszenie, ale na to, kogo naprawdę chcesz miec u swojego boku w tym waznym dniu. Może okazać się, że to wcale nie daleka rodzina będzie się bawić na Twoim weselu, ale znajomi, sąsiedzi i przyjaciele, z którymi na co dzień utrzymujesz kontakt i macie żywe relacje. To właśnie o przyjaciołach mówi się, że są jak druga rodzina. Więc warto połączyć dwie familie i wspólnie rozkręcić tę imprezę. Organizując ślub i wesele, rób tak, jak podpowiada Ci serce. Nie słuchaj rad ciotek, dziadków, znajomych. Ma być po Twojemu i na Twoich zasadach, w końcu chodzi o to, by świętować miłość z najbliższymi. A kto nimi jest, wiecie Wy najlepiej.

Zrób wesele na własnych zasadach i w takim budżecie, na jaki Was stać. Nie ma nic gorszego niż rozpocząć wspólną nową drogę życia od wspólnego kredytu. Zróbcie takie wesele, na jakie możecie sobie pozwolić. Na rynku istnieje wiele alternatyw standardowych usług i produktów i z pewnością z odpowiednią dozą kreatywności, przedsiębiorczości i pomocą najbliższych wiele rzeczy możecie zrobić własnoręcznie. Pamiętaj jednak, że warto mieć odpowiedni margines czasu, aby na spokojnie móc wykonać własnoręcznie piękne (choćby minimalistyczne) zaproszenia, dekoracje na sale czy prezenty dla gości.

4. Daj czas

Pamiętaj, aby nie ścigać się z niczym i nikim. Wesele to nie zawody na odhaczanie punktów z misternie przygotowanego scenariusza ani nie okoliczność, aby angażować swoich gości na siłę we wszystkie możliwe atrakcje, zabawy. Daj czas sobie i gościom. Pozwól na spokojne rozmowy, spędzanie chwil w dawno nie widzianym gronie, pozwól sobie na spokój myśli i duszy. Pamiętaj, że, jeśli organizujesz wesele latem, to dzień jest dość długi, goście mogą woleć spędzić czas po obiedzie na zewnątrz, a nie od razu na parkiecie, dlatego warto, nawet z pierwszym tańcem, delikatnie się wstrzymać. Porozmawiaj ze swoim zespołem, DJ-em czy wedding plannerką o tym, jak oni sugerują rozplanować czas na weselu. Są znacznie bardziej doświadczeni i z pewnością zaproponują najlepsze rozwiązanie.

5. Pozwólcie sobie pomóc

Złota, niepisana zasada jest jedna: najlepsza zabawa jest wtedy, kiedy para młoda czynnie w niej uczestniczy. Jeśli tylko możecie sobie na to pozwolić, chętnie oddelegowujcie zadania, które mogłyby być tego dnia na waszej głowie. Zlećcie wedding planerce bądź zaufanym osobom dopilnowanie kwestii organizacyjnych, pilnowanie scenariusza tego dnia, wydawania posiłków czy "ogarniania" wszystkiego wokół. Para Młoda ma tego wieczoru świetnie się bawić i to ich jedyne zadanie. Korzystaj z chwil spędzonych w gronie najbliższych, baw się, próbuj smakołyków, uśmiechaj, przytulaj, tańcz! Ten dzień mija tak szybko, że warto łapać każdą z chwil!

Produkt dodany do ulubionych