Obdarowywanie gości weselnych ciastem to tradycja typowa dla polskich wesel. Dawniej ciasto pakowano po prostu w papier, ale aktualnie wykorzystuje się do tego specjalne pudełka na ciasto weselne. Możliwości wyboru pudełek są bardzo szerokie, dlatego przygotowaliśmy krótki przegląd oferty, dzięki czemu wybór odpowiedniego pudełka będzie łatwiejszy.

Pudełka na ciasto weselne – kartonowe czy plastikowe?

Jedną z pierwszą różnic, którą zauważają pary młode poszukujące pudełek na ciasto weselne, jest materiał, z którego wykonane jest pudełko. W ofercie znajdują się pudełka plastikowe oraz pudełka kartonowe. Te pierwsze są chętnie wybierane ze względu na odporność, gdyż nawet ciasto najbogatsze pod względem ilości masy nie spowoduje uszkodzenia pudełka. Można do niego pakować zarówno torty, jak i ciasta z galaretką czy z masami. Dodatkową zaletą pudełka z plastiku są jego przezroczyste ścianki. Dzięki temu od razu widać, co znajduje się we wnętrzu pojemnika na ciasto.

Alternatywą dla pudełka z plastiku jest pudełko kartonowe. Karton jest z pewnością znacznie bardziej ekologiczny od plastiku, więc jest ono chętnie wybierane przez osoby troszczące się o środowisko naturalne. Niestety czasem kartonowy pojemnik na ciasto weselne może się zatłuścić od mas znajdujących się w ciastach, czego efektem są nieestetyczne tłuste plamy na jego dolnej części i ściankach. Pojawiają się one jednak dopiero po pewnym czasie, więc nie można zbyt długo przechowywać ciasta w pudelku przed przekazaniem im gościom w prezencie. Dużą zaletą kartonowych pudełek na ciasto jest natomiast możliwość ich spersonalizowania przez dowolny nadruk.

Pudełko papierowe na ciasto z motywem eukaliptusa
Opakowanie na ciasto weselne ze złoconymi napisami
Pudełko na ciasto z motywem słonecznika i eukaliptusa

Pudełka na ciasto weselne – personalizowane czy nie?

Wybierając pudełka na ciasto weselne para młoda ma możliwość wyboru gotowych pudełek z napisem ciasto weselne, ale może również zamówić spersonalizowane nadruki. Najlepiej prezentują się takie nadruki, które pasują do całej oprawy ceremonii ślubnej i mają ten sam motyw co pozostałe elementy papeterii ślubnej, a więc zaproszenia na ślub, winietki czy karty menu. Dzięki temu całość oprawy jest spójna i pudełka na ciasto weselne tego rodzaju są z pewnością najbardziej eleganckie.

Nie każdy jednak decyduje się na spersonalizowane pudełka na ciasto weselne, zamawiając gotowe pudełka z nadrukiem. Jednakże i w tym przypadku jest możliwość personalizacji poprzez naklejki na ciasto weselne. Można na nich umieścić krótkie podziękowanie dla gości oraz imiona pary młodej i datę ślubu. Można dorzucić również śmieszne wierszyki, które zachęcą gości do spałaszowania otrzymanych smakołyków.

Jaki rozmiar pudełka na ciasto weselne?

Podczas wyboru pudełka na ciasto weselne trzeba również wybrać jego rozmiar. Standardowo pojemniki na ciasto weselne mają kształt prostokąta, a rozmiar jest zbliżony do kartki formatu A5. Do takiego pudełka zmieści się już całkiem sporo ciasta, więc taki rozmiar wydaje się być optymalny. Jeśli martwicie się, że dla większych rodzin takie pudełko będzie za małe, to zamiast wybierać różne rozmiary pudełek na ciasto weselne, lepiej podarować im więcej opakowań.

Produkt dodany do ulubionych