Przygotowania do ślubu to długotrwały i mozolny proces. Wybieranie strojów, sali weselnej, fotografa, atrakcji, nauki przedmałżeńskie – to wszystko zajmuje nowożeńców na długie miesiące przed uroczystością. Przychodzi wreszcie czas, by powiadomić gości o najważniejszym dniu w życiu Pary Młodej i nagle okazuje się, że zaproszenia są niegotowe! Co wtedy? Kiedy zamówić zaproszenia ślubne, aby uniknąć wpadki?

Zamówienie zaproszeń ślubnych - czy to trudne?

Osobom nierozeznanym w temacie wydawać by się mogło, że ma nic prostszego niż zamówienie spersonalizowanych zaproszeń na ślub i wesele. Przecież wystarczy tylko wejść na stronę internetową, wybrać wzór, który najbardziej złapie nas za serce i można następnego dnia wypatrywać kuriera. Nic bardziej mylnego!

Aby tak znakomita uroczystość, jak ślub, zapisała się w pamięci gości i nowożeńców jedynie pozytywnymi wspomnieniami, należy zadbać o każdy szczegół. Zupełnie tak, jak w skomplikowanej maszynie – by podjęła pracę, wszystkie tryby muszą być na odpowiednim miejscu.

Już sam wybór odpowiedniego wzoru może zająć wiele czasu. Zaproszenia powinny oddawać podniosły charakter uroczystości, a jednocześnie współgrać z gustami przyszłych nowożeńców. Świetnym pomysłem będzie zamówienie próbnych zestawów inwitacji. Może okazać się, że wzór, który podobał się na ekranie, w rzeczywistości nas nie zachwyci.

Nie czekaj - zamów niepowtarzalne zaproszenia! - zaproszenia ślubne

Ślubne zaproszenia mogą być modyfikowane, zgodnie z życzeniami zleceniodawców. Po wypełnieniu formularza, niezbędny jest czas na wykonanie projektu. Następnie, po zatwierdzeniu przez przyszłych nowożeńców, można przystąpić do realizacji zlecenia. Realizacja zlecenia w zależności od firmy trwa od kilku do kilkunastu dni roboczych. W RoyalDekor oferujemy usługę standard i ekspres. Usługa standard to 3 dni na projekt plus 9 dni roboczych na wykonanie zlecenia. 

Podliczając wszystkie dni, jakie upłyną od wyboru zaproszenia do otrzymania paczki, mija około 12 dni roboczych (uwaga na dni wolne od pracy!). Nie warto czekać do ostatniej chwili z zamówieniem ślubnych zaproszeń!

Papeteria ślubna zamówiona zbyt późno

Jeżeli zależy nam na czasie lub w wyniku zdarzeń losowych czy zwyczajnego gapiostwa, musimy szukać zaproszeń ślubnych na ostatnią chwilę, warto zapoznać się z usługą „zaproszenia ekspres”, oferowaną przez sklep internetowy RoyalDekor. W trybie przyspieszonym, realizacja zlecenia odbywa się dwukrotnie szybciej. Zależy Ci na szybkim wydrukowaniu zaproszeń ślubnych?

Minimalistyczne zaproszenia z dłońmi
personalizowane zaproszenia Polaroid
eleganckie zaproszenia ze złotym nadrukiem

O co jeszcze zadbać, wybierając zaproszenia na ślub?

Zaproszenia ślubne to jedne z pamiątek, jakie zostają po wielkiej uroczystości. Warto zawczasu zadbać o ich estetykę, aby z każdym zerknięciem na nie, przenieść myśli w kierunku pięknych wspomnień z dnia zaślubin. Goście często ustawiają zaproszenia na stołach czy komodach w salonie, traktując je jako element wystroju.

Zaproszenia nie zawsze przychodzą w formie już gotowej do wręczenia. Czasem trzeba własnoręcznie dodać określone ozdoby, zawiązać tasiemkę oraz zapakować bileciki do koperty. Przy niewielkich uroczystościach wystarczy kilka minut, aby doprowadzić zaproszenia do ostatecznej formy. Jeśli organizujemy wydarzenie na kilka setek osób – robi się z tego zajęcie na cały wieczór. Warto mieć świadomość czasochłonności zadania i wygospodarować odpowiednią ilość czasu.

Nie zapominajmy również, aby zaprosić gości z odpowiednim wyprzedzeniem. Nikt nie lubi odwoływać planów, dowiedziawszy się o uroczystości zbyt późno. Zgodnie z niepisanym standardem, optymalny czas zapraszania gości wynosi 3,4 miesiące przez datą ślubu.

błyskawiczna realizacja zaproszeń na ślub

Usługa ekspres

Szybka realizacja zamówienia na zaproszenia ślubne oraz dodatki weselne. Wykupując usługę ekspres otrzymujesz znacznie przyspieszony czas realizacji z gwarancją jakości. Usługa jest dodatkowo płatna.  

Produkt dodany do ulubionych