Harmonijnie dobrana kolorystyka przewodnia wesela przewijająca się we wszystkich dodatkach, zaproszeniach na ślub czy elementach dekoracji pozwoli na wykreowanie prawdziwie eleganckiej aranżacji. Jak dobrać odpowiednio kolor przewodni wesela i jak go stosować?

Kryteria wyboru koloru przewodniego wesela

Mnogość barw otaczających nas dookoła wcale nie ułatwia podjęcia decyzji o kolorze przewodnim wesela. Stając przed wyborem weźmy pod uwagę: porę roku, specyfikę miejsca, gdzie będzie urządzane przyjęcie oraz kolorystykę jego otoczenia, ulubione odcienie pasujące do typu urody Panny Młodej, suknię ślubną, a także budżet, jaki planujemy przeznaczyć na organizację wesela. Inny kolor przewodni będzie pasował do wesela urządzanego w stylu rustykalnym, a jeszcze inny do uroczystości stylu glamour w eleganckich wnętrzach.

Przeczytaj również: Dekoracja sali weselnej krok po kroku 

Zasady doboru palety kolorystycznej

Główny kolor przewodni nie musi być jedyną barwą używaną w trakcie wesela. Efektownym rozwiązaniem może być wykorzystanie palety odcieni kolorystycznych. Zestawiajmy kontrastujące ze sobą czerwony i niebieski znajdujące się po przeciwnych stronach koła kolorów, sąsiadujące ze sobą ciepłe odcieni żółtego, pomarańczowego i czerwonego lub kilku odcieni tego samego koloru, uzyskując modny efekt ombre. Klasycznym, zawsze dobrze wyglądającym połączeniem jest połączenie jasnych, nasyconych barw z neutralną szarością lub kolorem fiołkowym.

Jakie kolory przewodnie pasują do wesel w różnym stylu?

Decydując się na kolory przewodnie, weźmy pod uwagę styl, w jakim chcemy urządzić przyjęcie. Do wesela w stylu glamour doskonale pasują złote zaproszenia ślubne, z którymi łączyć można tak różne odcienie, jak brąz, biel, granat, burgund, szmaragd lub śliwka. Wesele rustykalne wymaga zastosowania neutralnych i naturalnych kolorów. Ecru, beże i brązy można ożywić nasyconą zielenią, czerwienią lub energetyzującą żółcią. Organizując wesele utrzymane w stylistyce vintage, posłużymy się paletą pastelowych kolorów sprawiających wrażenie nieco postarzonych w barwie, a także odcieni miedzi lub starego drewna. Przyjęcie w stylu klasycznym będzie wyglądać najlepiej w minimalistycznej bieli z akcentami różu lub srebra, które zaakcentują romantyczny wymiar uroczystości.

Gdzie powinien pojawić się kolor przewodni wesela?

Po dokonaniu wyboru koloru przewodniego naszej uroczystości, warto pomyśleć gdzie powinien się on pojawić. Pamiętajmy o zasadzie „mniej znaczy więcej” i umieśćmy drobne akcenty kolorystyczne na neutralnym tle. Dzięki temu nie przytłoczą i nie będą sprawiać wrażenia pstrokacizny w złym guście. Kolor przewodni lub jego odcienie może pojawić się więc na zaproszeniach na ślub, winietkach dla gości, sezonowych kwiatach czy jako element dekoracji słodkiego kącika i tortu weselnego. Coraz większą popularnością cieszy się zwyczaj zapożyczony ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, zgodnie z którym sukienki druhen lub wiązanki dla nich przeznaczone są również w odcieniu wybranym jako przewodni kolor weselny.

Produkt dodany do ulubionych