Wesele, to ważny element dla każdej pary młodej. Przygotowania do tego wydarzenia trwają długie tygodnie, tak by ostatecznie wszystko wyszło, jak najlepiej. Ważnym elementem ślubu i wesele są goście, którzy są naocznymi świadkami zawarcia związku małżeńskiego głównych bohaterów. Para Młoda w ten dzień jest rozchwytywana przez wszystkich, każdy chce z nimi chwilę porozmawiać, ale nie zawsze istnieje na to okazja. Dobrym rozwiązaniem na taką sytuację może okazać się księga gości. To pamiątka, która pozwoli Młodym wspominać ten szczególny dla nich dzień przez długie lata. Dla gości to idealna okazja, by złożyć życzenia dla Pary Młodej, napisać zapadając w pamięć sentencję, czy przydatne wskazówki, które mogą się przydać w przyszłości. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem odpowiedniej księgi gości, tak przychodzimy z pomocą! Poniżej znajdziecie kilka ciekawych rozwiązań, które okażą się świetną pamiątką na długie lata. 

Tradycyjna księga gości

Najczęściej wybieranym rodzajem tego typu pamiątki jest księga w postaci tradycyjnego albumu, przeważnie z białymi kartkami, które będą świetnym podkładem dla wklejanych do niej zdjęć, które będą robione polaroidem albo w fotobudce w trakcie wesela. Napisy i życzenia, które zostaną wypisane długopisem lub markerem, będą pięknie się prezentować, tworząc z księgi małe dzieło sztuki, do którego będziecie chcieli wracać. Na rynku istnieje wiele możliwości do wyboru, a odpowiednia personalizacja sprawi, że księga przybierze indywidualny charakter, dopasowany specjalnie do Was. Chociaż to wydaje się wyjątkowo minimalistycznym i klasycznym rozwiązaniem, tak zachwyca swoją prostotą i zostawia gościom nieograniczone pole do popisu w trakcie wpisywania swoich życzeń. 

Ankiety weselne dla gości

Księga gości coraz częściej przybiera nowoczesne formy. Jedną z nich, jest przygotowanie jej w formy ankiety dla gości. Dzięki temu Wasza najbliższa rodzina i przyjaciele będą mieli możliwość wypowiedzenia się w dosyć niespotykany i kreatywny sposób nie tylko w związku z Waszą przyszłością, ale samymi odczuciami związanymi z imprezą. Ankieta, to przede wszystkim pytania, na które goście mogą odpowiedzieć w wybrany przez siebie sposób – bardziej na poważnie, albo w typowo zabawny sposób. Każdy gość będzie miał ciekawą rozrywkę, a Wy niezapomnianą pamiątkę. Wyzwaniem może być dobranie odpowiednich pytań, które powinny znaleźć się w ankiecie. Jednak jest to na tyle uniwersalne rozwiązanie, które daje Wam duże pole do popisu. Nie musicie się ograniczać i warto pamiętać, że im lepsze pytania uda się wymyślić, tym lepsze będą odpowiedzi. Pytania, które znajdą się w ankietach, można podzielić na kilka kategorii. Pierwsza z nich, to pytania o gości weselnych – to zazwyczaj od nich się zaczyna. Tutaj znajdzie się wszystko związane z danymi gości, kim są, z której strony zostali zaproszeni, niekiedy można również zapytać o środek transportu, jakim dotarli na miejsce wesela. Druga kategoria, to coś w rodzaju zabawy ze skalą – goście oceniają zabawę na weselu, to co najbardziej się podobało w trakcie imprezy. I trzecia pula pytań, które wato by się pojawiły to te związane z przyszłością i wszelkiego rodzaju porady małżeńskie. Jedyne, co Was ogranicza, to kreatywność i inwencja twórcza. Warto jednak pamiętać, że pytania w ankiecie powinny być traktowane jako dodatkowa forma rozrywki i zabawy.

Drewniana księga wpisów

Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się również księga gości, która przybiera jakąś formę. Nie jest to już zwykły album, czy plik ankiet, a ozdoba, która może ozdobić Wasze wspólne mieszkanie. Rozwiązanie, na które warto zwrócić uwagę, to drewniana księga gości w kształcie domku z małym otworem, do którego można wrzucać serduszka, opatrzone cytatem, czy życzeniami. Najczęstszym wyborem są te zestawy, które posiadają  w zestawie 50 sztuk serduszek. Podobnie zadziała rozwiązanie, które zamiast formy domku przybierze kształt serce na podstawce. Drewniana księga gości, zdecydowanie mocniej rzuci się w oczy, niż tradycyjna, papierowa wersja, a często finansowo może nie wiele się różnić. 

Puzzle jako księga gości

Zostając przy księgach, które księgami do końca nie są, ale za to będą idealną ozdobą do domu, nie można pominąć rozwiązania z puzzlami. To ciekawe i oryginalne rozwiązanie, które będzie niesamowitą pamiątką z tego wyjątkowego dla Was dnia. Taka możliwość sprawia, że goście mogą wpisywać swoje życzenia, sentencje i porady na pojedynczych elementach  i dokładać je do głównej układanki, która dla przykładu może tworzyć serce z Waszymi imionami. Księga gości w postaci puzzli może być później używana jako ozdoba, ale również jest na tyle uniwersalna, że całą układankę można rozłożyć i schować do małego pudełeczka, które zajmie niewiele miejsca. W ten sposób będziecie mogli wracać do cennych wspomnień, kiedy tylko będziecie chcieli. 

Co wpisać do księgi gości?

Wybranie odpowiedniego modelu i jego personalizacja, to tylko część decyzji, którą należy podjąć, decydując się na tego typu pamiątkę. Każda księga musi posiadać jakiś wstęp, chociaż najmniejszy, by goście wiedzieli dokładnie, z czym mają do czynienia. W przypadku tradycyjnych rozwiązań sytuacja wygląda najprościej. Wystarczy kilka słów, które zachęcą gości do wypisania swoich życzeń, czy sentencji i ozdobienie ich zdjęciem. W przypadku bardziej oryginalnych i skomplikowanych rozwiązań warto zaopatrzyć swoją księgę gości odpowiednią instrukcją. Pozwoli to nie tylko na szybkie zrozumienie przez gości, co mają zrobić, ale i Wy będziecie mieli ułatwione zadanie, bo nie będziecie musieli tłumaczyć każdemu po kolei, jak to wygląda. 

Decydując się na księgę gości, warto wziąć pod uwagę wszystkie możliwości. Personalizacje w odpowiedni sposób pozwolą Wam dopasować modele tylko i wyłącznie pod Wasze wymagania. Niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujecie, będzie to wyjątkowa pamiątka na lata. 

Produkt dodany do ulubionych

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.