Dekoracja stołu weselnego to nie tylko kwiaty czy serwetki, ale też ozdobne winietki, zawieszki na alkohol czy menu weselne. Wszystkie tego typu elementy utrzymane w harmonijnej stylistyce zapobiegają niepotrzebnemu zamieszaniu, ale też tworzą niepowtarzalną atmosferę całego przyjęcia. Podpowiadamy, czy menu weselne przyda się Twoim gościom i jaką może przybrać formę.

MENU WESELNE  FUNKCJE PRAKTYCZNE

Menu weselne, które znajduje się na stole, umożliwia przede wszystkim sprawną organizację całej uroczystości. Często podaje się na nim nie tylko listę potraw, ale też godziny ich serwowania. Dzięki temu goście mają świadomość, jakie dania zostały przygotowane i kiedy można się ich spodziewać. Pozwoli to uniknąć kłopotliwych sytuacji, kiedy kelnerzy serwują gorące potrawy, a części gości akurat nie ma przy stołach.

Ze względu na zróżnicowanie potrzeb dietetycznych zaproszonych gości, coraz powszechniej Para Młoda pozwala im samodzielnie wybrać dania w trakcie przyjęcia weselnego. Menu weselne zawiera więc na przykład listę dań mięsnych, wegetariańskich, wegańskich czy bezglutenowych, a goście przekazują informację o swoim wyborze bezpośrednio do kelnera. Zdecydowanie ułatwia to sytuację w przypadku dużych przyjęć weselnych. Tworzenie przed nimi listy indywidualnych preferencji żywieniowych byłoby dodatkowym obciążeniem organizacyjnym. 

MENU WESELNE  FUNKCJE DEKORACYJNE

Karta z menu weselnym wraz z winietkami na stoły przygotowanymi dla gości szukających swoich miejsc przy stole czy zawieszkami na alkohol to również element dekoracji wpisujący się harmonijnie w przyjętą wcześniej stylistykę przyjęcia. Użycie tych samych elementów zdobniczych i kolorów, które zostały zastosowane w zaproszeniu ślubnym albo są motywem przewodnim wesela, pozwoli na wykreowanie niepowtarzalnego klimatu całej uroczystości. Jeśli menu weselne będzie miało wyjątkowo oryginalną formę, może stać się miłą pamiątką tego dnia, przechowywaną przez wielu gości wraz ze zdjęciami i innymi elementami dekoracji wybranymi przez Państwa Młodych. 

JAKĄ FORMĘ MOŻE MIEĆ MENU WESELNE?

Lista potraw serwowanych w trakcie weselnego przyjęcia może być po prostu wypisana na kartce położonej na stole, ozdobionej motywami znajdującymi się także na zaproszeniu ślubnym, winietkach i zawieszkach na alkohol. Jednak pomysłów na formę menu weselnego jest tyle, ile Par Młodych z ich indywidualnymi wizjami przyjęcia ślubnego. W przypadku wesela utrzymanego w stylistyce rustykalnej, oryginalnym pomysłem na menu będzie wypalenie listy potraw na kawałku drewna. Szukając inspiracji do motywu przewodniego ślubu i wesela w stylu romantycznym, można zdecydować się na urocze wzory kwiatowe – kompozycję anemonów, róż i woskowych kwiatów zestawionych z intensywną zielenią gałązek eukaliptusa. Narzeczeni ceniący sobie minimalistyczne, ale eleganckie formy mogą natomiast wybrać subtelne motywy weselne z serii Węglem Malowane, utrzymane w odcieniach bieli i czerni. To idealne zestawienie dla wszystkich osób poszukujących klasycznych i jednocześnie delikatnych dekoracji zdobiących stoły weselne w tym wyjątkowym dniu.

Produkt dodany do ulubionych