Wybierając zaproszenia ślubne warto poświęcić czas nie tylko na wybór stylu zaproszenia i opracowanie jego tekstu, ale również wybór czcionek. Pisaliśmy już o tym, jak wybrać czcionki na zaproszenia ślubne, a dzisiaj mamy krótki przegląd czcionek, wśród których znajdzie się najlepsza czcionka na Twoje zaproszenie.

EFN Absolut - elegancka czcionka przypominająca pismo odręczne

Jedną z naszych propozycji jest czcionka EFN Absolut, której krój przypomina kaligraficzne pismo odręczne. Jest to czcionka czytelna, więc bez przeszkód można napisać z jej użyciem tekst całego zaproszenia ślubnego. Jest to też czcionka bardzo elegancka, która doskonale nadaje się na zaproszenia ślubne w stylu klasycznym, więc polecamy ją wszystkim, którzy planują ślub i wesele właśnie w takim stylu.

Podobna do niej jest czcionka Great Vibes oraz Allura, a wybór konkretnego fontu zależy wyłącznie od gustu pary młodej.

Trajan Pro - ładna czcionka z polskimi znakami

Nie zawsze czcionka przypominająca pismo odręczne będzie najlepszym wyborem, bo nie będzie pasowała ona do stylu urządzanego wesela. Nowoczesne zaproszenia ślubne wymagają stosownej czcionki w podobnym stylu, dlatego warto znaleźć fonty o bardziej nowoczesnej formie. W takiej sytuacji warto sięgnąć po czcionkę Trajan Pro, której litery mają znacznie prostszą, a jednocześnie bardziej ozdobną formę.

Cechą charakterystyczną tej czcionki jest fakt, że słowa pisane są kapitalikami czyli wielkimi literami. Dzięki temu tekst jest bardzo czytelny i z pewnością nikt nie będzie miał problemów z jego odczytaniem.

Czcionki na zaproszenia ślubne – zestaw czcionek

Bardzo częstym pomysłem jest pisanie tekstu zaproszenia ślubnego dla rodziców i innych gości z użyciem dwóch czcionek. Zwykle jedną czcionką napisane są imiona i nazwiska pary młodej, a drugą czcionką pozostały tekst zaproszenia. Dobre połączenie czcionek nie jest wbrew pozorom takie proste, dlatego w RoyalDekor proponujemy gotowe zestawy czcionek na zaproszenia. Możesz je wybrać na etapie zamawiania zaproszeń ślubnych i dzięki temu nie musisz się martwić, czy wybrane czcionki będą do siebie pasować.

Zestaw 1

zestaw czcionek ozdobnych 1

Zestaw 2

Zestaw czcionek 2

Zestaw 3

Zestaw fontów 3

Zestaw 4

Zestaw fontów ozdobnych 4

Zestaw 5

Zestaw czcionek do zaproszeń ślubnych 5

Produkt dodany do ulubionych

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.