Przygotowując przyjęcie weselne pary młode poświęcają wiele uwagi dekoracji stołu weselnego. Pojawiają się na nim kwiaty, świece, ozdobne karty menu czy winietki z imionami gości, ale na stole weselnym stawia się również alkohol, więc nic dziwnego, że poszukiwane są również pomysłu na dekoracje butelek z alkoholem. Zobacz nasze propozycje i wybierz z nich coś dla siebie.

Zawieszki na butelki weselne

Dużą popularnością wśród młodych par cieszą się zawieszki na butelki weselne. Ich ogromną zaletą jest możliwość łatwego dopasowania ich do stylu urządzanego wesela i pozostałych elementów papeterii ślubnej. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć zawieszki na butelki z tym samym motywem co zaproszenia ślubne, winietki na stół czy karty menu.

Zawieszki na butelki weselne mogą przyjmować różne kształty. Najpopularniejsze są zawieszki prostokątne, ale można zamówić również zawieszki w kształcie rombu, które bardziej zwracają na siebie uwagę.

Jak sama nazwa wskazuje, zawieszki na alkohol wiesza się na butelkach, wykorzystując do tego celu ozdobne tasiemki, wstążeczki lub sznureczki. Można je dopasować kolorystycznie do motywu przewodniego wesela lub do stylu, w którym urządzana jest impreza. Organizując wesele w stylu boho można wybrać sznurek z naturalnego włókna, a planując ślub w stylu klasycznym możemy zdecydować się na eleganckie połyskujące wstążeczki w kolorze białym lub dopasowanym do motywu, jaki się na nich znajduje.

Zawieszki na alkohol z imionami kwiaty

Naklejki na butelki weselne

Alternatywą dla zawieszek na alkohol są naklejki na butelki weselne. Podobnie jak zawieszki mogą być one utrzymane w kolorystyce i stylu innych dodatków, dzięki czemu dekoracje stołu weselnego będą eleganckie i spójne.

Naklejki na butelki z alkoholem zwykle mają kształt typowej etykiety i umieszczając je na butelce można zakleić normalną etykietę lub nakleić ją z drugiej strony, by umożliwić gościom przeczytanie z jakim alkoholem mają do czynienia. Dbając o estetykę dekoracji na stole weselnym nie można jednak zapominać o tym, że nie zawsze naklejka w kolorach będących motywem przewodnim dobrze komponuje się z kolorystyką naklejek informacyjnych. Jeśli kolory są zupełnie niedopasowane, to przed zakupem alkoholu na wesele warto rozważyć zmianę sposobu dekoracji butelek lub zdecydować się na inny alkohol, lepiej pasujący do kolorystyki dekoracji weselnych.

Personalizowane zawieszki na wódkę z personalizacją

Dekoracje butelek z alkoholem – co napisać?

Wybierając dekoracje butelek z alkoholem warto przemyśleć nie tylko ich rodzaj, styl i kolorystykę, ale również treść, która się na nich pojawi. Najczęściej młode pary umieszczają na nich swoje imiona i datę ślubu, dodając do tego krótkie „Na zdrowie!”. Niektórzy decydują się również na zabawne wierszyki, które mają zachęcić do dobrej zabawy lub wierszowane podziękowania za przybycie.

Naklejki na wódkę weselną mogą przyjmować również żartobliwą formę sugerującą, że w butelce znajduje się najlepsze lekarstwo świata lub szczepionka. Taki pomysł z pewnością przykuje uwagę, ale nie każda młoda para chce na swoim weselu wprowadzać element rozweselający, wybierając zamiast niego klasyczną elegancję.

Produkt dodany do ulubionych