Planując wesele wiele par młodych marzy o tym, by ten dzień był wyjątkowy nie tylko dla nich, ale również dla gości weselnych. Szukają więc pomysłów na nietypowe atrakcje weselne, które będą wyróżniać ich wesele wśród podobnych imprez. Zadanie wcale nie jest łatwe, ale nasza lista ciekawych atrakcji weselnych pomoże Wam znaleźć takie, dzięki którym Wasze przyjęcie weselne z pewnością zostanie zapamiętane na dłużej.

Nietypowy transport dla gości weselnych i pary młodej

Pierwsze zaskoczenie dla swoich gości weselnych możecie zaplanować tuż po ślubie, oferując im atrakcyjny transport na salę weselną. Może to być autobus typu ogórek, zabytkowy tramwaj, dorożki, a nawet wóz drabiniasty. Dla większości gości podróż takim środkiem transportu będzie nie lada atrakcją, gdyż będzie znacznie różnić się od ich codziennego sposobu przemieszczania się. 

Ciekawym przeżyciem może być nie tylko skorzystanie z ciekawego środka transportu, ale również obserwacja sposobu, w jaki para młoda dotrze na miejsce wesela. Do przemieszczania się można użyć nie tylko limuzyny, ale również śmigłowca, łodzi motorowej, balonu czy quada. Śmiałkowie mogą również dostać się na miejsce imprezy weselnej na spadochronie czy skorzystać z paralotni. Wiele zależy od miejsca wesela oraz od fantazji pary młodej, ale niezależnie od tego, co wybiorą, to każdy środek transportu inny niż samochód z pewnością będzie ciekawą atrakcją weselną.

Atrakcja weselna na dobry początek

Standardowy początek wesela to powitanie młodych chlebem i solą, toast, a następnie obiad weselny i pierwszy taniec. Początek ten mogą jednak urozmaicić takie atrakcje weselne jak taniec we mgle czy świetlisty taniec. 

Na dobry początek, by wyciągnąć wszystkich gości weselnych na parkiet warto zaproponować uroczyste rozpoczęcie wesela polonezem ze świecami. Każda z par otrzymuje zapaloną cienką świecę i trzymając ją między dłońmi porusza się w trakcie tańca. Na parkiecie tworzy się przepiękny świetlny korowód, który poprowadzony przez parę młodą oraz wodzireja krąży różnymi drogami, by w końcu uformować koło, wewnątrz którego para młoda zatańczy swój pierwszy taniec. To moment na wypuszczenie mgły, która rozciągając się u stóp pary młodej sprawia wrażenie, że młodzi unoszą się nad podłogą. Towarzystwo gości weselnych nadal trzymających świece w dłoniach wprowadza romantyczną aurę i pozwala nastrojowo zacząć imprezę weselną.

Marmurkowe podziękowanie dla gości Merci
Marmurkowa winietka na stół weselny

Kulinarne atrakcje weselne

Wesele jak wiadomo wiąże się z poczęstunkiem, a menu weselne zwykle składa się z kilku dań ciepłych i zimnej płyty z przeróżnymi wędlinami i sałatkami. Na wielu weselach jako atrakcja weselna tworzony jest stół wiejski, na którym ustawione są lokalne wędliny, chleb ze smalcem, ogórki kiszone czy marynowane grzybki. Nie jest to jednak jedyny sposób na zapewnienie gościom weselnym prawdziwej uczty dla podniebienia. Warto bowiem sięgnąć również do innych zakątków kulinarnych, proponując jako atrakcję weselną stół ze smakołykami rodem z Włoch, Hiszpanii, Grecji albo dalekiej Azji czy Japonii. Wybór kierunku podróży kulinarnych warto dopasować do motywu przewodniego wesela i stylu, w jakim jest ono urządzone. Koniecznie trzeba go również przedyskutować z kucharzami obsługującymi wesele, bo niektóre kuchnie są bardziej wymagające niż inne i nie w każdej kuchni znajdą się osoby gotowe podjąć się tego zadania.

Dodatkiem do przysmaków z wybranej kuchni świata, atrakcją weselną może być również degustacja alkoholi czy drinków z tamtego rejonu. Nalewaniem alkoholu może zajmować się kelner, ale za jeszcze większą atrakcję weselną należy uznać pojawienie się na weselu profesjonalnego barmana. Nie dość, że będzie on umiał zaserwować fantastyczne drinki, to jeszcze może uświetnić wesele pokazem barmańskim, który z pewnością goście weselni zapamiętają na dłużej.

Atrakcje na wesele - kącik wspomnień

Planując atrakcje weselne warto pamiętać, że mają one uatrakcyjnić imprezę i na długo pozostać we wspomnieniach. Dobrze jest również stworzyć warunki do tego, by wspomnienia te zachować na dłużej. Właśnie dlatego na wielu weselach pojawia się księga gości, do której goście mogą wpisać życzenia dla młodych. Jest to jednak pamiątka tylko dla młodej pary, dlatego z myślą o pamiątkach dla gości weselnych warto rozważyć zamówienie fotobudki, udostępnienie aparatów typu instax czy polaroid. Dzięki nim także goście weselni będą mogli zrobić sobie śmieszne fotki i zabiorą je ze sobą na pamiątkę.

Inne nietypowe atrakcje weselne

Jeśli organizujecie wesele, na którym mają pojawić się również dzieci, to warto pomyśleć o atrakcjach dla najmłodszych gości. Dobrze w tej roli sprawdzą się wszelkie zabawy plastyczne czy ruchowe, które poprowadzą zatrudnieni w tym celu animatorzy. Dzięki nim dzieci nie będą się nudzić, a ich rodzice swobodnie będą mogli korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji weselnych.

Dla uatrakcyjnienia wesela, zamiast tradycyjnych oczepin, można stworzyć inną zabawę polegającą na rywalizacji dwóch drużyn - damskiej i męskiej, którym będą przewodniczyć państwo młodzi. Może to być turniej wiedzowy np. o prowadzeniu domu, zabawy sprawnościowe czy turniej gier zespołowych. Wszystko zależy od Waszej pomysłowości i koncepcji, w jakiej chcecie zorganizować swoje wesele. Niezależnie od tego, które nietypowe atrakcje weselne wybierzecie, z pewnością dzięki nim goście weselni będą się świetnie bawić na Waszym weselu, a impreza ta z pewnością na długo zapadnie im w pamięć.

Produkt dodany do ulubionych

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.