Decydując się na ślub połączony z przyjęciem weselnym, rozpoczynamy wielką przygodę, która przyniesie nam wiele radości i satysfakcji z podjętych decyzji. Oprawa uroczystości zaślubin to rzecz, którą pragniemy dopracować w każdym szczególe. Ważnym elementem przygotowań do przysięgi małżeńskiej i przyjęcia weselnego, są ślubne zaproszenia. Szukając inspiracji i oryginalnych pomysłów, którymi zaskoczymy rodzinę i przyjaciół, warto przyjrzeć się bliżej odbiciom lakowym.

Odbicie lakowe ślubne z nowoczesnym motywem geometrycznego serca

Geometryczne serce

Ślubna pieczęć lakowa z nowoczesnym wzorem w kolorze pudrowego różu.

Wzór monstery na laku do kopert

Monstera

Lak ślubny w kolorze butelkowej zieleni z botanicznym wzorem monstery.

Ręcznie robiony lak do kopert ślubnych w złotym kolorze

Napis love

Odbicie lakowe w kolorze złotego piasku z wytłoczonym napisem love.

Historia odbić lakowych

Modne ostatnimi czasy pieczęcie lakowe, wbrew pozorom nie są wynalazkiem naszych czasów. Odbicia lakowe zdobiły listy i koperty już kilka wieków temu. Pieczęcie lakowe w przeszłości kojarzone były głównie z rodami królewskimi i wysoko postawioną szlachtą. Skojarzenia te sprawiają, że odbicia lakowe dziś są symbolem elegancji i dobrego smaku. Ozdobienie ślubnych zaproszeń pieczątką lakową, z pewnością mile zaskoczy gości weselnych, i sprawi, że nasze zaproszenia zostaną zapamiętane przez wszystkich.

Odbicie lakowe z napisem miłość w nowoczesnym wydaniu

Miłość

Lak do koperty ślubnej w awangardowym niebieskim kolorze z napisem miłość.

Oferta różnych wzorów odbić lakowych w złotym kolorze

Różne wzory

W ofercie naszego sklepu znajdziecie bogatą ofertą wzorów pieczęci ślubnych.

Lakowe pieczęcie – siła tradycyjnych rozwiązań

Odbicia lakowe istnieją w polskiej kulturze już od dawna. Znakiem charakterystycznym obecnych czasów jest chęć poznania tradycji naszych przodków, która objawia się czerpaniem inspiracji z minionych lat. Pieczecie lakowe to propozycja dla młodych par pragnących zaskoczyć swoich gości niebanalnymi rozwiązaniami. Lakowe odbicie zdobiące zaproszenie i winietkę ślubną, doda charakteru całej oprawie weselnej, sprawiając że zostaniemy zapamiętani na długo, przez wszystkich zaproszonych.

Najpopularniejsze modele pieczęci lakowych

Pieczęcie lakowe zazwyczaj wykonywane są ręcznie, co sprawia, że poszczególne modele z tej samej serii mogą się nieznacznie różnić. Drobne różnice pomiędzy odbiciami nie są jednak postrzegane jako wada, lecz przełamanie pewnej rutyny. Najpopularniejsze wzory na pieczęciach to głównie serca i wszelakie inne symbole kojarzące się z gorącym uczuciem. Częstym motywem występującym na odbiciach lakowych są również drzewa, liście, splecione ze sobą obrączki lub motywy religijne. Dla osób, które pragną spersonalizowanych pieczęci, dobrym rozwiązaniem mogą być odbicia lakowe z inicjałami pary młodej.

Wzory ślubnych odbić lakowych

Do jakiego stylu pasują pieczęcie lakowe?

Pary, które decydują się na ozdobienie papeterii ślubnej obiciami lakowymi, mogą zastanawiać się, czy trend ten będzie pasował do motywu wesela. Do jakiego stylu pieczęcie lakowe nadają się najlepiej? Niewymuszona elegancja i szyk odbić wykonanych z laku jest wprost stworzona dla wesel w stylu glamour. Impreza weselna urządzona w wersji minimalistycznej również nie oznacza rezygnacji z modnych lakowych pieczęci. Wiele par decyduje się na oprawę ślubu w romantycznym stylu Boho. Delikatne, kwiatowe, motywy będą doskonale współgrać z pieczęciami lakowymi zdobionymi w drzewa lub liście. Do jakiego stylu jeszcze możemy dopasować zaproszenia i winietki wzbogacone o odbicia z laku? Pieczęcie lakowe z pewnością nie naruszą harmonii i sielskości wesela w stylu rustykalnym.

Produkt dodany do ulubionych