Przygotowywanie wesela oraz ślubu to nie lada wyzwanie. Nie oznacza to jednak, że koniecznie trzeba korzystać z usług wedding plannerów. Okazuje się, że grunt to rozsądne rozplanowanie zadań do wykonania w czasie oraz dobra lista! Podpowiadamy, jak w kilku krokach samodzielnie zorganizować wesele.

Ustalcie budżet

To pierwsza i podstawowa kwestia, na której będą opierać się kolejne kroki. Bez tego nie będziecie w stanie pójść do przodu. Bądź co bądź, to limit finansowy podyktuje Wam maksymalną liczbę gości, wybór sali, a także liczbę atrakcji weselnych i tym podobnych. Należy mieć na uwadze, że nieoczekiwane wydatki są niemal pewne. Ustalcie kwotę, którą docelowo chcecie przeznaczyć na organizację wesela, ale nie zapominajcie o poduszce finansowej. Przeciętne wesele na 100 osób łączy się z wydatkiem rzędu 40 tysięcy złotych. Możecie zarówno poszukać oszczędności, jak i rozszerzyć koszta. Wszystko zależy od Waszych możliwości.

Jak zorganizować wesele? Kompleksowy poradnik

Lista gości oraz sala weselna

Jeżeli już ustalicie kwotę, którą chcecie przeznaczyć na wesele, zajmijcie się tworzeniem listy gości. Gdy ta będzie już gotowa, a przynajmniej orientacyjnie określicie liczbę weselników, możecie zacząć poszukiwania sali. Pamiętajcie, że te najbardziej oblegane mogą mieć bardzo napięty terminarz. Najpopularniejsze lokalne mają zarezerwowane daty w szczycie sezonu nawet na 2 czy 3 lata do przodu. Umówcie się z właścicielami sal, które Was najbardziej interesują i dopasujcie ostateczną decyzję do swojego budżetu oraz wymarzonego terminu.

Termin w kościele oraz poszukiwanie usługodawców

Po podpisaniu umowy z salą weselną musicie udać się do kościoła, aby i tam zarezerwować ten sam termin. Z reguły nie ma z tym żadnych problemów, dlatego nie musicie martwić się o brak wolnych miejsc. W następnej kolejności należy wybrać usługodawców na wesele. Mowa tu o zespole lub DJ’u, fotografie, kamerzyście, a także innych osobach, które umilą Wam ten dzień. Wybierzcie wymarzone atrakcje weselne jak najszybciej, aby później nie rozczarować się brakiem terminów. 

Weselna oprawa

Na około 9 miesięcy przed datą wesela należy zająć się poszukiwaniem strojów nowożeńców, a także zarezerwować wizyty u fryzjerów czy makijażystki. Warto także już teraz wytypować świadków. Zajmijcie się także innymi istotnymi kwestiami, takimi jak dekoracje weselne, florystyka, zamówienie obrączek, tortu, a także zaproszeń. . Pamiętaj, aby dobrać ich design do wybranego stylu wystroju sali. Propozycje tanich zaproszeń ślubnych znajdziesz w naszym sklepie online.

Produkt dodany do ulubionych

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.