Krojenie tortu weselnego jest jednym z ważniejszych elementów zabawy weselnej. Nic zatem dziwnego, że jego wygląd ma bardzo istotne znaczenie dla pary młodej i poświęca mu ona wiele uwagi. Możliwości jest bardzo wiele, więc zobaczmy, w jaki sposób możemy udekorować tort weselny.

Tort weselny - klasyczne dekoracje

Jednym z najbardziej klasycznych sposobów dekorowania tortu weselnego jest wykorzystanie ozdób z czekolady, masy cukrowej czy śmietany. Plastyczność tych produktów pozwala na dekoracje tortów w bardzo różnych stylach, a ograniczeniem może być jedynie wyobraźnia i umiejętności cukiernika. Spod ich rąk wychodzą zatem torty weselne dekorowane kwiatami, kokardami, perełkami czy owocami. Każde piętro tortu może być dekorowane oddzielnie, ale nierzadko zdarza się, że dekoracje kaskadami schodzą na niższe piętra tortu, układając się w przepiękny wzór.

Tradycyjne torty weselne są w kolorze białym i kremowym. Jednakże, choć jest to kolor dominujący, to nie jedyny. Bardzo często elementy dekoracyjne są wykonane w innych kolorach, zarówno pastelowych, jak i bardziej intensywnych. Dość często pojawia się również czekolada: biała, mleczna i gorzka, a jej piękny kolor kontrastuje z bielą tortu lub wręcz przeciwnie - wtapia się w nią.

Figurki na tort weselny

Ciekawym dodatkiem dekoracyjnym są wesołe figurki na tort weselny, które zwykle stawia się na samej górze tortu. Mogą to być stojące figurki na tort przedstawiające parę młodą, ale również płaskorzeźby z podobiznami młodych, umieszczone albo na górnym piętrze tortu, albo na jego bocznych ściankach.

Jeśli dekoracja tortu ma być bardziej dopasowana do pary młodej, to można wykorzystać figurki na tort weselny zrobione na zamówienie. Kluczem jest dobre uchwycenie podobieństwa do pary młodej, co jest niełatwym zadaniem dla cukiernika, ale jest wielu artystów, którym taka sztuka się udaje. Dzięki temu dekoracja tortu weselnego jest spersonalizowana i młodzi czują się jeszcze bardziej wyjątkowo.

Napisy na tort ślubny

Skoro omawiamy ozdoby na tort weselny, to nie może wśród nich zabraknąć napisów. Mogą to być zarówno napisy wykonywane ręką cukiernika, gotowe litery układające się w napis młoda para lub z imionami młodych. Niekiedy napis na tort ślubny zawiera nie tylko imiona pary młodej, ale również datę ich ślubu. Czasem młodzi decydują się na kilka napisów, na każdym z pięter tortu, które symbolizują ważne wydarzenia w ich wspólnej drodze do ślubu.

Atrakcyjną ozdobą na tort weselny jest topper ślubny w formie napisu. Dużą popularnością cieszą się toppery na tort weselny z napisem: Młoda para. To produkt uniwersalny, który doskonale pasuje zarówno na tort weselny, którego motywem przewodnim są kwiaty, jak i bardziej minimalistyczny i elegancki. W dodatku bardzo łatwo go zamocować na torcie i nie zepsuje on w żaden sposób jego dekoracji. Trudno się zatem dziwić, że topper na tort weselny pojawia się na niemal każdym weselu. 

Jak widać ozdoby na tort weselny mogą mieć bardzo różne oblicza. Dzięki temu każda para młoda może zadbać o wyjątkową oprawę swojej uroczystości weselnej i dopasować wybrane ozdoby na tort do stylu, w jakim urządzane jest wesele. W ten sposób tort weselny to kolejny element dekoracji sali weselnej, który obok kart menu, księgi gości czy numerków na stoły, pozwala stworzyć przyjemną atmosferę podczas uroczystości weselnej. Gdy dodasz do tego jeszcze eleganckie pudełka na ciasto dla gości, to możesz być pewna, że oprawa Twojego wesela jest kompletna.

Produkt dodany do ulubionych

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.