Przysłuchując się rozmowom par planujących wesele oraz przeglądając oferty porady na portalach weselnych bardzo często można natknąć się na sformułowanie – papeteria ślubna. Wiele osób pod tym pojęciem rozumie tylko zaproszenia ślubne, a prawda jest taka, że kryje się pod nim znacznie więcej. Wyjaśnijmy zatem, czym jest papeteria ślubna i jak ją wybrać?

Zestaw ślubny – zaproszenia, winietki i nie tylko

Podstawowym elementem papeterii ślubnej są:

To elementy, bez których trudno sobie wyobrazić współczesne wesele, gdyż mają wymiar zarówno ozdobny, jak i praktyczny. Oprócz nich w skład papeterii ślubnej wchodzą również:

Wszystkie elementy papeterii ślubnej są zwykle wykonane w jednakowej szacie graficznej, dzięki czemu oprawa ślubu i wesela jest spójna zarówno w stylu, jak i w kolorystyce. Nie na każdym elemencie papeterii znajduje się taka sama ilość wzorów, gdyż jedne elementy są bardziej strojne, inne nieco mniej, ale motyw przewodni pozostaje taki sam.

Zaproszenie leśne składane na ślub
Winietka na stół z imionami
Zawieszki na butelki weselne z motywem lasu

Jak wybrać papeterię ślubną?

Skoro jasne jest, co wchodzi w skład papeterii ślubnej, czas zastanowić się, jak ją wybrać. Wybór dotyczy nie tylko tego, które elementy chcemy zamówić, ale także, w jakim stylu czy kolorze ma ona być. Decyzja o wyborze elementów papeterii ślubnej związana jest z pomysłem na oprawę weselną oraz z układem stołów. Nie zawsze bowiem potrzebne są numery na stoły, podobnie jak nie każda para młoda chce umieścić menu weselne na stole. Przed podjęciem decyzji warto zatem przejrzeć produkty wchodzące w skład papeterii ślubnej i zdecydować, które z nich chcecie mieć na swoim weselu, biorąc przy tym jego specyfikę oraz liczbę zaproszonych gości. Na małym weselu duża tablica z listą gości powieszona przy wejściu nie będzie niezbędna, natomiast na dużej imprezie jej brak będzie utrudniał znalezienie swojego miejsca przy stole.

Wiele uwagi trzeba też poświęcić na wybór wzoru papeterii ślubnej. Możliwości jest bardzo wiele, gdyż można znaleźć zarówno serie klasyczne, eleganckie, glamour, retro czy rustykalne jak i nowoczesne, minimalistyczne czy w stylu boho. Każdy z tych motywów będzie wyglądał doskonale, a jedynym kryterium, które powinniście brać pod uwagę, jest Wasz gust oraz pomysł na to, jak ma wyglądać ten najważniejszy dzień rozpoczynający Wasze wspólne życie.

Dbając o spójność wzorów warto zlecić druk wszystkich elementów papeterii ślubnej w jednym miejscu. Dzięki temu masz pewność, że będzie to ten sam wzór, jakość i kolor papieru, a więc druk zaproszeń i innych elementów papeterii ślubnej będzie na pewno na najwyższym poziomie.

Produkt dodany do ulubionych