Jak przygotować koperty na zaproszenia i co powinno się na nich znaleźć? Poznajcie te zasady ślubnego savoir vivre.

Zaproszenia ślubne w eleganckich kopertach

W polskiej kulturze przyjęło się, że wręczanie przyszłym gościom zaproszeń na ślub i wesele jest uroczystym momentem, któremu towarzyszy pewna etykieta. Z reguły narzeczeni jadą w odwiedziny do każdego z osobna, często towarzyszy temu poczęstunek, ciasto, ewentualnie pierwsze toasty. Jeśli odległość jest zbyt duża, można wysłać zaproszenie pocztą. Pamiętajcie, że w grę wchodzi wyłącznie poczta tradycyjna. Nie dopuszcza się wysyłania zaproszeń drogą mailową, czy, co gorsza, SMS-ową. Z uwagi na podniosłość chwili, zaproszenia ślubne zawsze powinny być skrupulatnie dobrane i wypisane. Samo zaproszenie jednak wymaga opakowania, podobnie jak prezent, dlatego zawsze ląduje w eleganckiej kopercie, którą również wypada estetycznie podpisać. Taka personalizowana koperta znacząco ułatwia znalezienie zaproszenia dla konkretnych gości i uniknięcia nieprzyjemnego faux pas.

Jeśli wysyłacie zaproszenia pocztą, polecamy umieszczenie ich w dodatkowej klasycznej kopercie, by elegancka oprawa nie straciła na jakości podczas przemierzania dzielących Was z gośćmi kilometrów.

Jak wygląda personalizacja kopert ślubnych?

Wiele par poprzestaje na samych imionach swoich gości, lecz ze względu na podniosłość chwili, warto rozważyć umieszczenie pełnej formy grzecznościowej, rozpoczynając od "Szanowni/a/y" i dodając nazwiska. Nikt nie poczuje się urażony, a zaszczycony na pewno. Taką oficjalną formę zalecamy szczególnie w przypadku zaproszeń dla osób starszych, cioć, wujków i dziadków.

A co z osobą towarzyszącą? Kiedy czyjś partner/partnerka zasługuje już na to, by umieścić jego/jej personalia na zaproszeniu i kopercie, a kiedy wypada użyć formy "z osobą towarzyszącą"? To najlepiej jest ustalić ze swoim gościem. Dopytajcie, czy życzy sobie, by na zaproszeniu oraz winietce pojawiło się konkretne imię i nazwisko.

Personalizację kopert możecie wykonać samodzielnie, pismem odręcznym, szczególnie jeśli zaproszenia również wypełnialiście w taki sposób. Jeżeli jednak uważacie, że estetyczniej wyjdzie nadruk, albo po prostu brakuje Wam wolnego czasu, zamówcie koperty opisane ozdobną czcionką.

Czy sam nadruk na kopertach ślubnych wystarczy?

Modnym trendem są obecnie koperty na zaproszenia ślubne z nadrukiem, na których poza imionami oraz nazwiskami gości znajdują się naklejki na koperty z inicjałami, dopasowane do wzoru zaproszeń. Taki dodatek sprawia, że nawet prosta koperta nabiera wyjątkowego charakteru i stylu.

W RoyalDekor proponujemy także lakowane personalizowane koperty na zaproszenia. Wzór oraz kolor laku do kopert dobierany jest indywidualnie z parą. Może się na nim znajdować symbol wydarzenia, Waszego związku, łączącego Was uczucia, serce, motyw kwiatowy albo Wasze inicjały.

W ofercie posiadamy również wkładki/wklejki do kopert, które nawiązują do zaproszeń. To ręcznie wykonana kartka, którą goście ujrzą od razu po otworzeniu koperty. Dodatek taki sprawia, że całość jest spójna i pięknie się prezentuje. Pamiętajcie, że zaproszenia dobrze jest wybrać razem z winietkami na stół, zawieszkami na alkohol, księgą gości, podziękowaniami dla gości i ewentualnie kartą menu. Kompletna papeteria pokaże, że zadbaliście o każdy szczegół.

Zobacz również: Jak dobrać idealną kopertę do zaproszenia?

Produkt dodany do ulubionych

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.