Przygotowując się do wesela, pragniemy, aby zorganizowane przez nas przyjęcie przypadło do gustu gościom. Starania o przypodobanie się osobom zaproszonych, często dostarczają nam zbędnego stresu, którego łatwo możemy uniknąć. Nasza troska o dobre samopoczucie gości, nie powinna zmieniać się w chęć zadowolenia wszystkich obecnych, gdyż z reguły jest to niemożliwe.

Zawsze znajdzie się ktoś, kto skrytykuje muzykę, lub jedzenie. Para młoda, zdecydowanie nie powinna się tym przejmować. Ważnym elementem wesela, który budzi jednocześnie sporo wątpliwości i pytań, są podziękowania dla gości. Wiele par planujących ślub, nie ma pojęcia, czy drobny upominek dla każdego z zaproszonych jest rzeczą konieczną, czy nadmierną uprzejmością.

Zaproszenie weselne z papierem ozdobnym srebrnym i cyrkoniami

Podziękowanie dla gości

Personalizowane pudełeczko z kolekcji Białe Piwonie. Motyw akwarelowych kwiatów.

Zaproszenie ze złoconym papierem lustrzanym

Pudełeczko dla gości

Podziękowanie dla gości weselnych z kolekcji Złocone Słoneczniki.

Zaproszenie z papierem brokatowym

Buteleczka na herbatę

Szklana buteleczka z personalizowanym bilecikiem. Kolekcja Geometryczne Greenery.

Wszystko, co należy wiedzieć o podziękowaniach dla gości

Podziękowania dla gości wręczane są na wiele sposobów. Jedną z najczęściej wybieranych form podziękowań, jest wręczanie gościom miłego drobiazgu w momencie, gdy żegnają się z nami, opuszczając wesele. Równie często, podziękowania w postaci mniej lub bardziej skromnego upominku, są wręczane przez starostów weselnych lub świadków pary młodej jeszcze przed obiadem. Obie formy są poprawne, moment wręczania podziękowań dla gości nie jest zbyt istotny. Dużo większe wątpliwości budzi sam fakt wręczania upominków osobom obecnym na weselu. Czy podziękowania dla gości są obowiązkowe? Według zasad dobrego wychowania, podziękowania są nie tylko miłą tradycją, ale też ważnym elementem każdego wesela. Jeśli nasz weselny budżet nie jest zbyt wysoki, możemy wybrać skromne upominki, nie warto jednak całkowicie pomijać podziękowań, by nie sprawić przykrości gościom.

Podziękowania dla gości – na co warto postawić?

Jeszcze do niedawna najczęściej wybieraną formą podziękowania gościom za przybycie na wesele, była porcja weselnych ciast i butelka alkoholu, dziś powoli odchodzi się od tej tradycji, głównie dlatego, że naraża ona młodych na spore koszty. Nie oznacza to jednak rezygnacji z podziękowań dla gości, a jedynie wybranie skromniejszych rozwiązań. Na co dziś stawiają młode pary?

  • Ozdobne pudełeczko wypełnione cukierkami
  • Wspólne zdjęcie oprawione w ramkę
  • Mały słoiczek miodu, lub mini buteleczka z nalewką
  • Porcja dobrej jakości kawy, lub herbaty
  • Kubek lub inny gadżet z nadrukiem w postaci daty ślubu
Zobacz również: Pudełeczka - podziękowania dla gości weselnych

Upominki dla gości weselnych

Do upominku warto dołączyć bilecik z formułką podziękowań. Tego typu podarunki nie będą nas wiele kosztować, pozostawią za to gościom miłe wspomnienia po naszym weselu. Wręczanie podziękowań dla gości nie jest modą, która przywędrowała do nas z innych krajów. W naszej tradycji weselnej upominki dla weselników widnieją już od bardzo dawna. Całkowite pominięcie podziękowań dla gości, nie będzie uznane za nowoczesność, lecz faux pas ze strony młodej pary. Jeśli pragniemy, by nasze wesele przypadło do gustu większości zaproszonych, a także zostało dobrze zapamiętane, warto zdecydować się nawet na bardzo skromne upominki dla gości.

Zobacz również: Buteleczki na herbatę
Produkt dodany do ulubionych