Organizacja wieczoru panieńskiego wymaga starannego zaplanowania. Pisaliśmy już o tym, jak zorganizować wieczór panieński, a dziś podrzucimy kilka pomysłów na zabawy na wieczór panieński. Mamy nadzieję, że znajdziesz wśród nich pomysły na wieczór panieński warte uwagi.

Zabawy na wieczór panieński - gry towarzyskie

Dobra zabawa podczas wieczoru panieńskiego to zasługa dobrego towarzystwa oraz ciekawych pomysłów na spędzenie tego dnia. Na wieczorze panieńskim bardzo dobrze sprawdzają się gry towarzyskie różnego rodzaju, które nawiązują do zmiany stanu cywilnego oraz nowych obowiązków z tym związanych. Dobrym pomysłem na wieczór panieński jest przygotowanie quizu a la familiada, w którym pytania będą dotyczyły przyszłej panny młodej lub pana młodego. Najpierw oczywiście organizator musi zebrać potrzebne informacje na ten temat, dyskretnie podpytując przyszłych małżonków. Odgadywanie haseł z pewnością ucieszy zarówno pannę młodą, jak i pozostałe dziewczyny biorące udział w wieczorze panieńskim.

Innym pomysłem na zabawy na wieczór panieński są kalambury, w których hasła będą nawiązywać do przyszłych obowiązków małżeńskich. Można skupić się na sprawach domowych, ale również, jeśli lubicie podteksty erotyczne, wziąć pod uwagę również obowiązki małżeńskie tego rodzaju.

Pomysły na wieczór panieński - test na dobrą żonę

Innym pomysłem na zabawy na wieczór panieński jest test na dobrą żonę. Przyszłej pannie młodej zadaje się różne zadania do wykonania, a potem ocenia się efekty jej starań. Zadania mogą dotyczyć umiejętności związanych z pracami domowymi np. ubicie piany z białek, przyszycie guzika, wywabienie plamy, jak również umiejętności przydatnych w sypialni. Rodzaj i liczba pytań zależą jedynie od kreatywności organizatorek, a im bardziej dziwne zadania i trudniejsze do wykonania, tym lepsza zabawa i więcej śmiechu podczas wieczoru panieńskiego. 

Zabawy na wieczór panieński - mapa marzeń i bucket list

Ciekawym pomysłem nie tylko na wieczór panieński, ale również na babski wieczór bez okazji, jest przygotowanie mapy marzeń i bucket listy. Zabawa w tworzenie mapy marzeń polega na tym, że z wycinków gazet, ulotek, zdjęć oraz używając flamastrów, tworzy się kolaż przedstawiający marzenia do zrealizowania. Każda z uczestniczek wieczoru panieńskiego może przygotować swoją mapę marzeń, a zarówno jej tworzenie, jak i rozmowy na temat marzeń z pewnością będą przyjemnością. Ważne by pamiętać, że to mapa marzeń, więc podczas jej tworzenia nie chodzi o to, by umieszczać tam rzeczy realnie możliwe, ale marzenia, nawet jeśli w tej chwili wydają się niemożliwe do zrealizowania. Dzięki temu możecie puścić wodze wyobraźni i nie zważać na ograniczenia, które mogą być przeszkodą w ich realizacji.

Podobną zabawą jest stworzenie bucket listy. Ta zabawa polega na wypisaniu rzeczy, które chcesz zrobić w przyszłości albo miejsc, które chcesz odwiedzić. Możecie zdecydować, czy to ma być lista rzeczy do zrealizowania przez całe życie, czy może w określonym z góry czasie. Do stworzenia wystarczy kartka papieru i długopis, a wspólne tworzenie bucket listy to świetny pomysł na to, by porozmawiać o swoich marzeniach i zainspirować się pomysłami innych. 

Zarówno mapa marzeń, jak i bucket list to rzeczy, które każda uczestniczka wieczoru panieńskiego robi dla siebie. Jako dobre przyjaciółki możecie umówić się, że każda z Was zachowa je na przyszłość i spotkacie się za rok, pięć czy dziesięć lat, by przekonać się, czy niektóre marzenia z mapy marzeń czy bucket listy stały się rzeczywistością. 

Dobra zabawa na wieczorze panieńskim - na co uważać?

Przy wyborze zabaw na wieczór panieński warto brać pod uwagę osobowość i usposobienie panny młodej oraz jej dystans do siebie. Niektóre zabawy na wieczór panieński mogą być bowiem problematyczne. To, co dla jednych będzie dobrą zabawą, dla innych może być trudne do zaakceptowania i zamiast dobrej zabawy przyszłej panny młodej i innych uczestniczek wieczoru panieńskiego pojawią się zażenowanie, skwaszone miny, co może popsuć cały wieczór panieński. 

Produkt dodany do ulubionych

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.