Zaproszenie na ślub wiąże się z radością z dzielenia szczęścia dwójki ludzi, którzy decydują się związać na zawsze, zabawą weselną i innymi przyjemnościami. Wiele osób jednak z obawą myśli o wyborze prezentu ślubnego dla Młodej Pary, zwłaszcza jeśli nie przygotują oni listy wymarzonych upominków, zdając się na pomysłowość gości. Jak wybrać prezent ślubny, który spotka się z uznanie i posłuży przez długie lata? Oto najlepsze propozycje.

Wyposażenie do domu

Nieco ułatwione zadanie będziemy mieli, jeśli Młoda Para dopiero planuje zakup swojego mieszkania lub domu i czeka ich urządzanie go od nowa. W takim wypadku warto postawić na prezenty umożliwiające wyposażenie wnętrza. Zestaw eleganckich ręczników wykonanych z miękkiej bawełny o wysokiej jakości czy ślubny klasyk w postaci zastawy stołowej zawsze będą mile widziane przez osoby dopiero rozpoczynające swoje wspólne życie. Jeżeli wiemy, że Młoda Para lubi urządzać domowe imprezy, możemy zdecydować się na zestaw barmański, pozwalający na przygotowanie efektownych drinków dla przyjaciół. Wielbicielom gotowania przydadzą się natomiast takie sprzęty, jak kamień do pieczenia pizzy i elegancka deska do jej podawania wraz z nożami czy specjalna deska do serów, umożliwiająca serwowanie ich w odpowiedni sposób.

Eleganckie zaproszenia ślubne

Sprzęty AGD w prezencie ślubnym

Luksusowe sprzęty AGD również będą udanym prezentem ślubnym, który zawsze ucieszy swoją wyjątkowością. Do najnowszych hitów wśród tego typu upominków należą oczyszczacze powietrza, w związku z coraz bardziej dokuczającym nam w dużych miastach smogiem. Można wybrać modele, które łączą dwie funkcje: oczyszczania powietrza i jego nawilżania, co będzie zbawienne zwłaszcza zimą przy włączonych kaloryferach i zbyt suchym powietrzu. Inny prezent, który z pewnością ułatwi życie Młodej Parze, to mop bioniczny, który zastępuje zarazem odkurzacz i tradycyjne mopy do mycia podłogi, usuwając śmieci, myjąc i susząc wszelkiego rodzaju powierzchnie w błyskawicznym tempie.

Jeżeli wiemy, że Panna Młoda lub Pan Młody lubią samodzielnie szykować posiłki w domu, możemy z kolei sprezentować im blender o większej mocy. To uniwersalne urządzenie cieszy się popularnością zwłaszcza wśród osób dbających o zdrową dietę. Ułatwia bowiem przygotowywanie zdrowych smoothie, zup typu krem czy past z warzyw i różnego rodzaju ziaren. Starajmy się jednak zawsze dobierać tego typu praktyczne prezenty nie kierując się własnym gustem, ale faktycznymi potrzebami Państwa Młodych.

Winietki na stół weselny

Inne pomysły na prezenty ślubne

Wiele par nowożeńców decyduje się obecnie na zamieszczanie na zaproszeniach weselnych informacji o rodzaju oczekiwanych prezentów ślubnych, co zdecydowanie ułatwia gościom ich poszukiwanie. Wśród najczęstszych tego typu prezentów znajdują się książki, dobre alkohole lub po prostu pieniądze, które pozwalają na częściowy zwrot kosztów organizacji wesela. Pamiętajmy jednak zawsze, aby nawet tradycyjna koperta z pieniędzmi miała oryginalny i ładny wzór. Para Młoda powinna z kolei zaopatrzyć się w specjalne, wizualnie atrakcyjne skrzyneczki, pozwalające na dyskretne przekazanie kopert i bezpieczne przechowanie pieniędzy.

Produkt dodany do ulubionych