Organizacja wesela w obliczu koronawirusa

Cofając się kilka miesięcy wstecz, kto by pomyślał, że pandemia sparaliżuje praktycznie cały świat. Niewątpliwie nastały czasy, w których każdy z nas musi udźwignąć konsekwencje, jakie za sobą niesie wirus. Trudne decyzje stanęły także przed parami planującymi swoje śluby. Dlatego poniżej przygotowaliśmy rozwiązania, które miejmy nadzieje, ułatwią Parom podjęcie niełatwej decyzji przełożenia daty ślubu.

Odwołać czy przełożyć ?

Na wstępie należy od razu zaznaczyć, że odwoływanie ślubu nie ma najmniejszego sensu, gdyż zwyczajnie szkoda włożonego serca Narzeczonych i pieniędzy poświęconych do tej pory w przygotowanie Ceremonii. W tej skomplikowanej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie przełożenie daty ślubu na nieco oddalony i potencjalnie bezpieczny termin. Piszemy "potencjalnie", gdyż niestety nikt na świecie nie wie, kiedy to szaleństwo się zakończy. Warto jeszcze podkreślić, iż pomimo późniejszego wygasania pandemii nie wiadomo, czy będzie można od razu organizować większe imprezy.

Zaproszenia ślubne ze zdjęciem

Jak przełożyć termin ślubu, od czego zacząć ?

Na początku poszukajmy nowej daty. Nie musi to być koniecznie sobota, warto pomyśleć o innych dniach tygodnia np. piątek lub niedziela. Pary powinny skontaktować się z lokalem, w którym było zaplanowane wesele. Z kolei właściciele sali weselnej będą zobowiązani poinformować Narzeczonych o dostępności najbliższych terminów. Dzięki temu Pary będą mogły porozmawiać z innymi zleceniobiorcami i przesunąć zamówione zlecenia na wybraną, nową datę. Zdajemy sobie sprawę, że wcale nie jest to takie łatwe, jak się piszę, ale dla chcącego nie ma nic trudnego.

Zaproszenia minimalistyczne

Kto pierwszy ten lepszy

Narzeczeni, którzy mają zaplanowany ślub na wiosnę, są świadomi tego, iż takie przesuwanie Ceremonii spowoduje duży zamęt w branży ślubnej m.in. brak nowych terminów na nadchodzące miesiące. Dlatego trafne jest tutaj powiedzenie "kto pierwszy ten lepszy". Zatem największe szanse na zaklepanie najbliższych, a zarazem bezpiecznych terminów mają ci, którzy już zaczęli rozglądać się za nowymi ofertami. Niestety może zdarzyć się tak, że nieliczne osoby będą zmuszone przełożyć swój najpiękniejszy dzień w życiu na kolejny rok, gdyż kalendarze sal, restauracji, Kościołów czy Urzędów zostaną przepełnione.

Mam już gotowe zaproszenia ślubne, ale nie chcę drukować ich od nowa

Zdajemy sobie sprawę, że wiele par miało już wydrukowane, a także rozdane zaproszenia ślubne. W związku z tym większość nie chce drukować od nowa tych samych zaproszeń, pn. wiąże się to podwójnymi kosztami. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest wykonanie "zawiadomienia o zmianie daty", w którym będzie zawarta informacja o przełożeniu terminu Ceremonii Zaślubin. Najlepiej będzie wykonać zawiadomienie, które zmieści się do standardowego rozmiaru koperty. Taki sposób informowania Gości weselnych będzie bardzo praktyczny.

Produkt dodany do ulubionych