Przepełniona zielenią i rozkwitającymi roślinami wiosna ma w sobie mnóstwo magii i uroku. Mimo symboliki budzącej się do życia natury, niewiele par decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego w okresie wiosennym. Może wbrew pozorom warto postawić na wesele wiosną? Podpowiadamy o czym pamiętać, organizując przyjęcie ślubne w okresie między marcem a czerwcem.

ŚLUB WIOSNĄ - ROZKWIT NATURY I WOLNYCH TERMINÓW

Wiosna nie wchodzi w obręb najpopularniejszego okresu weselnego, dzięki czemu nie musimy się martwić o znalezienie wolnych terminów czy podwykonawców. Przygotowania do ceremonii ślubnej można rozpocząć nieco później i mamy wiele ofert do wyboru, często dostępnych od ręki. Całkiem realna wydaje się organizacja ślubu last minute.

Wiosenne propozycje zaproszeń

Wiosenne słońce i wzrost temperatury budzi przyrodę do życia. Kwitną kwiaty, zielenią się drzewa. Daje to niepowtarzalną okazję użycia świeżej roślinności przy dekorowaniu sali lub komponowaniu bukietów. Świetnym pomysłem może być wplecenie w ślubną fryzurę panny młodej kilku kwiatów. Efekt oniemienia gości z wrażenia gwarantowany.

Temperatury powietrza nie pozostają obojętne wobec organizatorów imprez. Zimą nie ma szans wyjścia na zewnątrz bez wierzchniego okrycia, natomiast latem nawet nocą czasami trudno ukryć się przed upałem i wilgotnością. Wiosna wydaje się wyznaczać złoty środek w tym względzie. Dzienne temperatury oscylujące wokół 20 stopni Celcjusza zapewnią komfort termiczny wszystkim gościom.

RAZ SŁOŃCE, RAZ DESZCZ

Zmęczeni jesienno–zimową szarówką z utęsknieniem czekamy, aby poczuć na skórze pierwsze promienie wiosennego słońca. Pamiętajmy jednak, że aura w tym okresie potrafi być kapryśna niczym księżniczka na ziarnku grochu. Organizacja wesela całkowicie na świeżym powietrzu wydaje się być z góry skazana na niepowodzenie. Wiosenne noce potrafią być mroźne, a niespodziewany opad deszczu czy nawet śniegu popsuje dekoracje, fryzury, stroje oraz humory biesiadników na weselu.

Przy wręczaniu zaproszeń ślubnych, warto polecić gościom zabranie właściwego obuwia na zmianę oraz parasoli w razie niesprzyjającej aury. Pamiętajmy, że to nie pogoda jest najważniejsza, a młoda para, która zechciała podzielić się z zaproszonymi swoim szczęściem. Bawmy się dobrze, bez względu na warunki panujące na zewnątrz!

ŚLUB W OKRESIE WIOSENNYM - DWIE PIECZENIE NA JEDNYM OGNIU

Najważniejszym świętem w kalendarzu liturgicznym jest Wielkanoc. Wykorzystując rangę wydarzenia, świetnym pomysłem wydaje się wejście w związek małżeński właśnie w czasie Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Para kochających się ludzi zostaje mężem i żoną, przyroda budzi się do życia, a Bóg zwycięża w starciu ze śmiercią – czy można wyobrazić sobie bogatszy w symbolikę moment na przypieczętowanie związku?

Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest kwestia dni wolnych od pracy. Organizując uroczystość w Niedzielę Wielkanocną mamy pewność, że nie zabraknie nikogo, kto z powodu braku urlopu nie mógłby się pojawić w innym terminie. Poniedziałek Wielkanocny to dzień ustawowo wolny od pracy i daje możliwość przedłużenia zabawy.

Wielkanoc to najpopularniejszy termin wiosennych ślubów, więc jeśli marzy nam się wejście w związek małżeński równolegle z ważnym świętem liturgicznych, musimy zawczasu zadbać o rezerwację terminu. Dzień wolny od pracy dotyczy także branży gastronomicznej. Znalezienie ekipy do obsługi wesela może być nieco problematyczne, ale dla chcącego nic trudnego!

Zobacz kogo wypada zaprosić na ślub! https://royaldekor.pl/blog-slubny/porady/kogo-zaprosic-na-wesele

Produkt dodany do ulubionych

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.