2020 rok nie był zbyt łaskawy dla nowożeńców. Część przyjęć została odwołana, część zaś przeniesiono na inny termin. Co więcej, daty niektórych wesel zmieniano nawet kilkukrotnie. Obecnie nadzeją na zniesienie obostrzeń, a tym samym możliwość zorganizowania ślubu z przyjęciem weselnym niesie szczepionka przeciw COVID-19. Co czeka nas w nadchodzącym sezonie?

Jak koronawirus wpłynie na sezon ślubny 2021?

Nie da się ukryć, że wszelkie restrykcje odnoszące się do organizacji ślubów oraz wesel nieustannie krążą wokół liczby gości. Z tego powodu, przynajmniej na jakiś czas, możemy spodziewać się ograniczeń. Miałyby one dotyczyć okrojenia hucznych przyjęć na rzecz nieco mniejszych uroczystości, jak to miało miejsce w zeszłym roku. Kiedy to wesela można było zorganizować na maksymalnie 150 osób. To o wiele bezpieczniejsza opcja dla par młodych. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że odbędzie się wesele do 150 uczestników, niż to, gdzie zaproszono na przykład 200 osób. 

Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to trend spowodowany wyłącznie pandemią koronawirusa. Już od kilku lat da się zauważyć rosnącą popularność małych i średnich wesel. To właśnie płynące z tego rozwiązania korzyści zachęcają przyszłych nowożeńców do zrezygnowania z bardzo dużej hucznej imprezy:

  • oszczędność finansowa;
  • swobodna, ciepła atmosfera;
  • możliwość poświęcenia czasu każdemu gościowi;
  • więcej czasu dla siebie;
  • najbliższe grono w tym szczególnym dniu.

Nie zmienia to jednak faktu, że pary mające liczne rodziny i duże grono przyjaciół z takiego rozwiązania absolutnie nie będą zadowolone.

Czy małe i średnie wesele musi być nudne?

Na to pytanie trzeba zdecydowanie odpowiedzieć przecząco! Takie wesele wcale nie musi oznaczać nudy. Wiele łatwiej o nawiązanie relacji pomiędzy gośćmi i zarazem o nieco swobodniejszą zabawę. Kameralne, rodzinne grono stworzy ciepły klimat, który nie byłby możliwy przy większej liczbie gości.

Niezaprzeczalną korzyścią płynącą ze zredukowania listy gości, jest oczywiście oszczędność finansowa. Para młoda może zdecydować o odłożeniu tej kwoty, jednak innym pomysłem jest sfinansowanie dodatkowych atrakcji dla gości weselnych. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, aby zrekompensować sobie okrojone grono bliskich w tym szczególnym dniu. 

Lista gości w dobie pandemii - jak się z tym uporać?

Palącym tematem jest oczywiście lista gości. Pary głowią się, z czyjej obecności mogą zrezygnować oraz kogo koniecznie chcą zaprosić. Nie podlega wątpliwości, że to dość trudny temat. Czasami nie tak prosto wyeliminować niektórych członków rodziny czy znajomych. Warto jednak pamiętać, że każdy z całą pewnością zrozumie trud obecnej sytuacji i nie obrazi się za brak zaproszenia. Wiele par decyduje się również na to, aby nie zapraszać dzieci czy też osób towarzyszących.

Lista gości weselnych - jak ją skompletować?

Tworząc listę gości na kameralne wesele, najlepiej jest zacząć od najbliższych członków rodziny oraz najlepszych przyjaciół, bez których wesele byłoby niemal niemożliwe. Jeżeli nie wyczerpią oni limitu uczestników imprezy, można wówczas pokusić się o zaproszenie kilku dodatkowych osób. Z całą pewnością nie każdy będzie mógł być obecny, dlatego dobrze jest stworzyć listę gości ponad zaplanowany limit.

Wesele dla rodziny, poprawiny dla znajomych - nowy trend ślubny?

Liczne ograniczenia zmusiły pary młode do różnych nietypowych rozwiązań. W zeszłym sezonie nowym trendem stało się organizowanie wesela tylko dla członków rodziny, a poprawin wyłącznie dla znajomych. Wydaje się, że to całkiem sensowny pomysł, który nie będzie wymagał od nowożeńców rezygnowania z którejkolwiek ze stron.

Takie rozwiązanie pozwala spędzić wyjątkowy okres zaślubin zarówno ze znajomymi, jak i z rodziną. Co prawda nie będzie to ten sam dzień, jednak to i tak o wiele korzystniejsza opcja niż całkowita rezygnacja z zapraszania niektórych osób.

Przy weselach jedno-dniowych, dało się również zaobserwować podobny ciekawy trend. Pierwsze godziny wesela zarezerwowane dla rodziny, osób starszych, a wieczór i taneczne zabawy dla młodych. Te trudne czasy wymuszają na Parach Młodych pomysłowości w organizacji i stosowanie rozwiązań jakich nigdy wcześniej nie było.

Jak będzie w tym sezonie? Czy wrócimy do normalności i braku ograniczeń? Na to pytanie cięzko odpowiedzieć, mimo iż jest oczywiście na to nadzieja. To czas pokaże co będziemy mogli, a czego nie. Pewnym jest, że każdy tak wyjątkowy i niepowtarzalny dzień w życiu każdego człowieka wymaga wyjątkowej oprawy i wspólnego świętowania w gronie najbliższych osób. Na co czekamy z utęsknieniem.

Produkt dodany do ulubionych