Jednym z nieodłącznych elementów na weselu są życzenia i prezenty przekazywane parze młodej. Bardzo często nie są to podarunki rzeczowe, ale prezenty w formie życzeń z dodatkiem finansowym na nową drogę życia, które przekazywane są młodym w kopertach. Zwykle ich odbieranie i przechowywanie jest zadaniem dla świadków, ale chcąc ułatwić im zadanie warto wybrać pudełko na koperty ślubne. Jego rolę może oczywiście pełnić zwykłe pudełko, ale znacznie ładniej będzie się prezentować pudełko przygotowane specjalnie na tę okazję. Możliwości wyboru jest wiele, a my przygotowaliśmy przegląd propozycji. Sprawdź, jakie pudełko na koperty ślubne warto wybrać.

Drewniane pudełka na koperty ślubne

Bardzo popularnym rozwiązaniem są drewniane pudełka na koperty ślubne, które będą szczególnie dobrze pasować do uroczystości weselnych w stylu boho, rustykalnym, minimalistycznym czy klasycznym. Drewniane pudełka są bowiem dość uniwersalne i dobrze sprawdzą się w roli pudełka na koperty ślubne.

Warto jednak pamiętać, że drewniane pudełko na koperty może mieć bardzo różne oblicza. Może być pokryte różnymi zdobieniami, a ich rodzaj można dopasować do stylu tej wyjątkowej uroczystości. Drewniane pudełka na koperty z motywami kwiatowymi czy góralskimi dobrze będą pasować do uroczystości w stylu góralskim. Drewniane skrzynki doskonale dopasują się do wesela w stylu boho czy rustykalnym, a z kolei proste pudełka z drewna, bez żadnych ozdób, dobrze będą wyglądać na imprezie w stylu klasycznym, minimalistycznym, a nawet nowoczesnym.

Szkatułki na koperty ślubne

Jeśli organizujesz wesele w stylu glamour, to z pewnością najlepsze pudełko na koperty ślubne będzie miało formę szkatułki. Może to być pudełko na koperty ślubne wykonane ze szkła lub przezroczystego plastiku i wykończone błyszczącymi okuciami. Dobrze będzie się prezentować zarówno pudełko przezroczyste, jak i ze ściankami z materiału, który nie pozwala zajrzeć do środka. 

Wybierając pudełko na koperty na wesele w stylu glamour możesz zdecydować się na klasyczny prostokątny kształt, jak również wybrać szkatułką okrągłą lub pudełko na koperty w kształcie serca.

Ciekawym pomysłem, zwłaszcza na wesele w stylu romantycznym, będzie wybór szkatułki z wzorem kwiatowym. Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy na sukni panny młodej znajdują się motywy kwiatowe i na szkatułce można je powielić. Dzięki temu będzie to oryginalny dodatek do ceremonii ślubnej, który podkreśli wyjątkowość tego dnia i będzie stanowił piękną pamiątkę.

Pudełka na koperty wykonane z papieru

Alternatywą dla pudełka z drewna czy szkatułki są pudełka na koperty wykonane z papieru. Do ich wykonania wykorzystuje się papier o wysokiej gramaturze, który będzie na tyle sztywny, że bez trudu będzie można zrobić z niego pudełko.

Wybór pudełka na koperty z papieru co prawda nie gwarantuje jego bardzo długiej trwałości, ale daje za to możliwość nadruku dowolnego wzoru. Dzięki temu para młoda może wybrać sposób jego personalizacji i idealnie dopasować ten element do pozostałych dekoracji i dodatków ślubnych.

Personalizowane pudełka na koperty

Wybierając pudełko na koperty warto pomyśleć nad jego personalizacją wykraczającą ponad dopasowanie jego stylu do stylistyki całej ceremonii. Popularnym rozwiązaniem są pudełka na koperty z imionami pary młodej oraz datą ślubu. Idealnie byłoby, gdyby napis na pudełku był wykonany w tym samym stylu, co pozostała papeteria ślubna, a więc m.in.

Dzięki temu nikt nie będzie miał wątpliwości, do kogo należy pudełko na koperty, a dla młodych będzie to również wspaniała pamiątka, która będzie im przypominała ten piękny dzień.

Jak widzisz pudełka na koperty to nie tylko gadżet, który przydaje się, gdy przychodzi czas przyjmowania życzeń przez parę młodą. Może to być również wspaniała pamiątka, w której będą przechowywane koperty z życzeniami, telegramy i niewielkie upominki-pamiątki od gości weselnych. Warto zatem zdecydować się na wybór pudełka na koperty i mamy nadzieję, że dzięki naszym propozycjom już wiesz, na jakie produkty warto się zdecydować.

Produkt dodany do ulubionych