Nasz ślub to wyjątkowe dla nas wydarzenie, podczas którego chcemy, aby nasi goście zapamiętali je na długo i mieli miłe wspomnienia. Aby wesele było niesamowitym dniem dla gości jak i pary młodej, ważny jest odpowiedni klimat przyjęcia oraz motyw przewodni. Należy zgłębić temat już od pierwszych dni przygotowań do ślubu. Niezaprzeczalnie ważną częścią wesela są zaproszenia ślubne. Są one symbolem okazji i powinny być starannie zaprojektowane tak, aby pasowały do tematu przewodniego ślubu. Jednym z powszechnych trendów, który aktualnie bardzo zyskuje na popularności, jest wykorzystywanie roślin jako motywu przewodniego w naszych zaproszeniach ślubnych.

Motyw roślin — znaczenie

Roślinne motywy zdecydowanie kojarzą nam się z delikatnością przyrody, z jej pięknem, z wyjątkowością oraz spokojem. Kolor zielony, tak częsty w motywach roślinnych powszechnie oznacza wzrost, odrodzenie, nadzieję, płodność oraz życie. W krajach muzułmańskich zielony uchodzi za święty kolor i jest szczególnie poważany i szanowany. Jest to zatem powszechnie lubiany i poważany kolor, który będzie świetnie prezentował się na naszych zaproszeniach ślubnych. 

Oryginalne zaproszenia botaniczne

Zaproszenia to pierwsze zetknięcie się naszych weselnych gości z informacją o naszych planowanych zaślubinach. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni motyw na zaproszeniach. Jednym z lepszych i pewnych rozwiązań są roślinne motywy kojarzące nam się ze spokojem, z delikatnością oraz życiem. Zaproszenia ślubne z roślinnym motywem niewątpliwie cechuje wyjątkowość i oryginalność. Jest to pewnego rodzaju klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody i wiecznie jest na topie. Korzystanie z zaproszeń na ślub o tematyce roślinnej ma wiele zalet, w tym ich minimalistyczny i elegancki wygląd, ich naturalne piękno i przyjazność dla środowiska. Te zaproszenia nie tylko zadowolą Twoich gości, ale także sprawią, że poczują się dobrze, pomagając Ci w ekologicznym zaplanowaniu ślubu!

Botaniczne zaproszenie ślubne z motywem eukaliptusa w delikatnej zieleni

Na jakie rośliny się zdecydować?

Przy wyborze konkretnych roślin bądź wzorów roślinnych na nasze zaproszenia powinniśmy głównie kierować się naszymi preferencjami i gustem. Każda opcja jest wyjątkowa i urokliwa. Jednakże są pewne kwestie, które powinniśmy również brać pod uwagę, jeśli chcemy, aby roślinny motyw zaproszeń był odpowiednio wybrany. Taką kwestią jest na przykład pora roku, w której nasz ślub się odbędzie. Jeśli planujemy pobrać się latem lub wiosną, czyli w miesiące kojarzące się z nowym życiem, ze słońcem to wówczas trafionym pomysłem będą zaproszenia z kolorowymi, różnorodnymi (bądź też jednym rodzajem) kwiatami, które oddadzą piękno letniej i wiosennej natury, jak również podkreślą jej wyjątkowość. Jeśli natomiast planujemy wziąć ślub zimą lub jesienią, świetnie sprawdzą się tu minimalistyczne, zielone liście, motyw lasu, paprocie etc. Będzie to świetny wybór na te pory roku, podczas których brakuje nam tej zieleni i częstego kontaktu z naturą.

Subtelny motyw kwiatów

Kolorowe i przyciągające wzrok kwiaty to świetna oraz niebanalna koncepcja na wyjątkowe kwiatowe zaproszenia ślubne. Musimy jedynie zastanowić się, na czym zależy nam najbardziej. Czy chcielibyśmy zdecydowany, wyrazisty motyw kwiatów w odważnych wybijających się na tle bieli kolorów, takich jak czerwień, fiolet, czy może postawimy na pastelowe, subtelne kwiaty, które nie będą grały pierwszych skrzypiec na naszych zaproszeniach ślubnych.

Różnorodne, zielone rośliny

Całe zielone dekoracje na zaproszeniu na białym tle to klasyczna odsłona roślinnych motywów. Jest to dobra opcja dla fanów minimalizmu i prostoty samej w sobie. Ważna jest jednak kompozycja roślin.  Dobrze dobrana kompozycja na zaproszeniach ślubnych to podstawa eleganckiego wyglądu tych wyjątkowych zaproszeniowych kart. Również odcień zieleni ma tutaj znaczącą rolę. Powinniśmy zwrócić na niego uwagę, aby pasował on do wystroju naszej sali weselnej oraz do innych dodatków w przygotowaniach ślubnych. Jeśli decydujemy się powiedzmy na chłodną, lekko niebieskawą zieleń, wówczas takie zimne odcienie powinniśmy brać pod uwagę w innych weselnych kwestiach.

Minimalistyczna botanika

Nie ma nic piękniejszego niż minimalistyczny, subtelny roślinny motyw, który sam w sobie posiada wiele uroku, pomimo tego, że uproszczone formy roślin i oszczędność w kolorach to idealna opcja dla fanów minimalizmu i zwyczajności. Zaproszenia wykonane w tym stylu cechują się prostotą, ale nadal zachowują swoją klasę i piękno. Minimalizm: jest to idealne rozwiązanie, jeśli zależy nam na eleganckich, nowocześnie wyglądających zaproszeniach. Projekt zaproszenia z pewnością będzie prosty, ale nadal będzie zawierał wszystkie ważne informacje dotyczące naszego wielkiego dnia.

Delikatny wzór, czy zdecydowany o wyrazistych kolorach?

Intensywność dekoracji na zaproszeniach również ma znaczenie. Powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, czego oczekujemy od naszych zaproszeń i jak chcemy, aby wyglądały i przede wszystkim, co powinny symbolizować. Lekko widoczny, subtelny motyw kwiatów, na przykład róż malowany akwarelą da nam do zrozumienia delikatność i wrażliwość osób wybierających wzór na zaproszeniach. Z kolei wyraziste kwiaty w zdecydowanych kolorach, jak na przykład fiolet, bordowy, niebieski czy ciemna zieleń zasugeruje nam silny charakter i zdecydowane ruchy narzeczeństwa, które chce wziąć ślub. Obie wersje z pewnością są wyjątkowe. Powinniśmy jedynie dobrać intensywność dekoracji na zaproszeniach i dokładny motyw wedle swoich preferencji, charakteru oraz gustu.

Zaproszenia ślubne w stylu boho liście i trawy
Eleganckie zaproszenia ślubne ze złotym sercem oplecionym motywem róż
Delikatne zaproszenia ślubne ze srebrnymi napisami, kopertą i motywem różowych kwiatów
Produkt dodany do ulubionych