Ślub i wesele to wydarzenia nadzwyczajne, dlatego też musi towarzyszyć im nienaganna i wyjątkowa oprawa. Sięgając do tradycji i zasad wręczania zaproszeń  na ślub można stwierdzić, iż od pokoleń nie ulegają one większym zmianom. Obecny pośpiech i pogoń za obowiązkami nie pozwalają na odwiedzenie wszystkich gości weselnych. W związku z tym Młodzi ówcześnie decydują się coraz to częściej na inne formy dostarczania zaproszeń.

Kiedy należy zapraszać gości?

Pierwszą i właściwie najważniejszą zasadą jest czas przekazywania zaproszeń. Umownie przyjmuje się, że najlepszym okresem rozdawania zaproszeń są 4 miesiące przed ślubem. Tutaj z pewnością rodzi się pytanie: „Ale po co tak wcześnie?” Otóż chodzi głównie o to, aby wasi szanowni goście mieli czas na przygotowanie się. A szczególnie wtedy, gdy termin waszej uroczystości jest w okresie świątecznym lub wakacyjnym. Goście muszą mieć czas na organizację, przyszykowanie się finansowo, a nawet zmianę kolejności swoich planów. Jeśli z jakichś przyczyn wasze zaproszenia na ślub  nie dotarły do gości, na miesiąc przed zaplanowanym ślubem to niestety możecie spodziewać się odmowy. W związku z tym warto pomyśleć o wcześniejszym zamówieniu zaproszeń weselnych, aby na spokojnie ustalić wszystkie szczegóły na etapie realizacji i mieć czas na odwiedzanie gości.

Sposób przekazywania zaproszeń na ślub

Mówi się, że osobiste wręczanie zaproszeń ślubnych jest zgodne z zasadami savoir-vivre’u, a największymi jego krytykami są osoby starsze. To oni najbardziej mogą poczuć się urażeni, gdy dostaną zaproszenie na Wasz ślub od kuriera pocztowego. W związku z tym należy zadbać o osobiste przekazanie zaproszeń. Dzięki czemu będziecie mieć pewność, że taka forma nie spotka się z falą krytyki. Oczywiście od tego również są wyjątki. Chociażby pandemia koronawirusa, która uniemożliwiła osobisty kontakt. Wróćmy jednak do normalnych warunków. Pamiętajcie, że kolejność wizyt nie powinna być zupełnie przypadkowa, należy ustalić ją dużo wcześniej. Wysyłanie zaproszeń na ślub pocztą powinno się stosować tylko wtedy, gdy goście mieszkają w oddalonych miejscowościach lub poza granicami naszego kraju. Jednak szlachetne byłoby dołączenie listu zawierającego zaproszenie na wesele wraz z przeprosinami.

„Less is more”

Idąc w stronę estetyki, należy rozdawać zaproszenia, które w 100% oddają wasz styl jako pary, a przede wszystkim wasz charakter. Bardzo często narzeczeni skupiają się na detalach, które w późniejszym czasie mogą okazać się zbędne. Należy więc pamiętać, że „mniej znaczy więcej”. Zapraszani goście powinni zobaczyć profesjonalnie wykonane zaproszenia ślubne, a przede wszystkim znać konkretne informacje dotyczące miejsca waszej uroczystości. 

Co powiedzieć gościom?

To pytanie nurtuje wiele młodych par. Wbrew pozorom nie jest to takie straszne. Należy przekazać najistotniejsze informacje dotyczące waszej uroczystości, tj. data, miejsce i godzina, etc. Możecie podzielić się kwestiami po połowie, aby każdy z was mógł coś powiedzieć od siebie.

Jak się ubrać w dniu zaprosin na ślub?

W tym przypadku należałoby również sięgnąć do korzeni. Tradycyjny, elegancki styl nigdy nie wyjdzie z trendów. Oczywiście nie dajmy się zwariować, tu nie chodzi o zakładanie wieczorowej sukni czy też garnituru. Wystarczy, że narzeczona założy przyzwoitą spódnicę wraz z bluzką, a narzeczony skusi się na oryginalną koszulę i jeansy. Całość dopełni Wasz urok, a goście z pewnością to docenią.

Produkt dodany do ulubionych