Nie wszystkie pary młode pragną ślubu i wesela jak z bajki. Wielu narzeczonych marzy tylko o tym, by złożyć ukochanej osobie przysięgę wierności i dozgonnej miłości, bez wielkiego balu i związanego z nim stresu. Jak zorganizować skromne wesele i kogo zaprosić, jeśli redukujemy liczbę gości?

Cichy ślub i wesele z małą liczbą gości, dlaczego warto?

Na skromne wesele decydują się zazwyczaj osoby, którym zależy na czasie. Nie da się ukryć, że wielkie wesele wymaga wielu przygotowań, planów i rezerwowania terminów, co za tym idzie, jego organizacja może potrwać nawet trzy lata. Łatwiej i szybciej zorganizujemy skromną ceremonię i przyjęcie z małą ilością gości. Warto pamiętać również o finansach. Pary z ograniczonym budżetem, nie muszą rezygnować z realizacji swojego marzenia o ślubie, wystarczy, że zdecydują się na mniej wymagające rozwiązanie. Nie tylko pary młode, którym zależy na ekspresowym weselu, lub oszczędnościach rezygnują z uroczystej otoczki momentu zaślubin. Wielu narzeczonych zwyczajnie nie chce znajdować się w centrum uwagi setek osób. Dla młodych, którzy ciężko radzą sobie ze stresem, ślub i wesele zamiast być najpiękniejszym dniem w życiu kojarzą się z wręcz traumatycznym doświadczeniem. Należysz do osób mających dreszcze na samą myśl o kroczeniu przez kościół pod obstrzałem spojrzeń ponad stu zaproszonych osób? Twoje wesele może wyglądać inaczej. Cicha ceremonia przy udziale najbliższej rodziny i przyjaciół oraz małe, eleganckie przyjęcie to coraz chętniej wybierana opcja, przez przyszłych nowożeńców. Jak zorganizować skromne wesele?

Zaproszenia ślubne

Skromne wesele, jak je zorganizować?

Decydując się na skromną ceremonię i wesele, musimy przede wszystkim ustalić liczbę gości, których chcemy zaprosić. Nie planujecie zapraszać więcej niż dwadzieścia osób? Zamiast przyjęcia możecie wynająć salę w eleganckiej restauracji, gdzie gościom zostanie zarezerwowany uroczysty obiad. Małe przyjęcie warto zorganizować, jeśli liczba zaproszonych sięga pięćdziesięciu osób. Przy skromnej imprezie możemy zrezygnować z orkiestry na rzecz DJ – a, najlepiej takiego, który zajmuje się nie tylko muzyką, ale też zachęca gości do wspólnej zabawy na parkiecie.

Dodatki ślubne i weselne

Cichy ślub i skromne przyjęcie – jak nie narazić się rodzinie?

Para młoda decydująca się na skromne wesele, zazwyczaj ma wiele obaw, jedna z nich dotyczy zachowania rodziny, i dalszych znajomych, którzy nie zostaną zaproszeni. Nie warto przywiązywać zbyt dużej uwagi do opinii innych, nawet jeśli są to osoby z naszego, bliskiego otoczenia. Pewne osoby z rodziny mogą poczuć się urażone, jednak z czasem powinna dojść do nich informacja, że zaproszeni zostali jedynie najbliżsi, co pomoże im puścić ewentualną urazę w niepamięć. Co robić w sytuacji, gdy rodzice chrzestni, których planujesz zaprosić, posiadają dzieci? Opcje są dwie, jeśli potomstwo chrzestnych utrzymuje z tobą częsty i serdeczny kontakt, kultura wymaga, by wysłać im zaproszenie, w przeciwnym razie nie musisz zaprzątać sobie tym głowy.

Zobacz: Zaproszenia weselne

Produkt dodany do ulubionych