Szykując się do ślubu, musimy podjąć wiele mniejszych i większych decyzji. Jedną z najważniejszych jest sposób uczczenia naszych zaślubin. Planując przyjęcie weselne mamy do wyboru dwie opcje, skromny obiad dla najbliższej rodziny i przyjaciół, oraz huczną zabawę do białego rana z udziałem wielu gości. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, na co więc warto się zdecydować?

Cichy ślub i skromny obiad dla bliskich, dlaczego warto wybrać tę opcję?

Wiele par decyduje się dziś na skromny ślub i obiad weselny dla najbliższej rodziny i grona przyjaciół. Rozwiązanie to ma wiele oczywistych plusów, najważniejszym z nich jest oszczędność. Cicha ceremonia, w obecności kilkunastu osób oznacza znacznie mniejsze wydatki niż huczne wesele. Decydując się na skromny ślub, zazwyczaj obcinamy też inne koszty, rezygnując z kamerzysty, czy profesjonalnego fotografa, w zamian za to prosząc kogoś z rodziny o udokumentowanie najważniejszych momentów uroczystości. Skromny obiad weselny zamiast dużej imprezy bywa wybierany przez młodą parę również z innych, nie tylko finansowych względów. Cichy ślub to dla wielu nowożeńców okazja do uniknięcia ogromnego stresu, z jakim łączą się przygotowania do ceremonii i wesela na dużą liczbę gości. Wbrew stereotypom, nie każda panna młoda marzy o kroczeniu przed ołtarz pod ostrzałem setek spojrzeń. Sporo młodych ludzi pragnie jedynie poślubić ukochaną osobę bez zbędnej otoczki w postaci orkiestry, wyszukanych kreacji i całonocnej zabawy.

Nowe zaproszenia ślubne

Wesele do białego rana – plusy i minusy hucznej zabawy

Mimo zalet skromnej ceremonii zaślubin huczne wesela wciąż mają swoich fanów, nic dziwnego, zabawy aż po świt są niejako zapisane w polskiej tradycji. Wesele do białego rana nie traci na popularności, wiele młodych par jest zdania, że ten jeden dzień w życiu wart jest każdego wydanego grosza i wielomiesięcznych przygotować. Największym minusem dużego wesela jest jego koszt, po zsumowaniu wszystkich wydatków, może okazać się on bardzo duży. Organizując wesele, wydajemy na orkiestrę, fotografa, alkohol oraz przede wszystkim na wynajem sali. Nierzadko koszty wesela podbijają również dodatki, takie jak słodki stół, drink bar, czy wiejskie jadło. Kolejnym minusem hucznej zabawy weselnej jest ogromny stres związany nie tylko z samą ceremonią, ale też z przygotowaniami do niej, które czasami rozpoczynamy już na trzy lata przed planowanym terminem ślubu. Duże wesele ma jednak sporo zalet, przede wszystkim pozwala nam cieszyć się zawarciem związku małżeńskiego wspólnie z całą rodziną, przyjaciółmi i znajomymi, nie zmuszając nas do obcinania listy gości tak, jak w przypadku skromnego obiadu.

Papeteria ślubna – co wchodzi w jej skład i jak ją wybrać?

Wybierając pomiędzy skromnym obiadem a dużym weselem do białego rana, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim nasze możliwości finansowe, oraz naszą postawę wobec bycia w centrum uwagi zgromadzonych. Osoby, którym pozwala na to budżet, mogą śmiało postawić na huczną zabawę, pary młode o ograniczonych zasobach pieniężnych z pewnością wybiorą skromny obiad.

Laki do kopert
Produkt dodany do ulubionych