Kolejne Do It Yourself ukazało się na naszym Instagramie @zaproszenia_royaldekor , tym razem w nieco innej formie. Okazuje się, że małe spinacze mogą zostać wykorzystane do innych celów niż te, do których zazwyczaj są przeznaczone. Wystarczy w delikatny sposób zaakcentować ich wygląd i gotowe. Tak oryginalne podziękowanie dla gości zachwyci niejednego gościa weselnego, a możliwe, że zainspiruje kolejne przyszłe Młode Pary. Zapraszam więc do przeczytania etapów tworzenia oryginalnej dekoracji. Przypominam również o hasztagu #DIYroyaldekor dzięki, któremu będę mmogła zobaczyć Wasze dzieła.

Spinacze Pary Młodej

Podziękowanie dla gości  - Hand Made

Ile czasu Ci to zajmie?

Spinacze w formie Pary Młodej tworzy się w szybkim tempie, nie powiem, że ekspresowym bo jednak trzeba być uważnym i precyzyjnym. Aczkolwiek po 5 lub 10 sztukach będzie Ci szło coraz to szybciej, aż dojdziesz do wprawy i opracujesz swój własny system pracy. Jeżeli zabierzesz się do tego dzień przed ceremonią to od razu mogę Ci powiedzieć z czystym sumieniem, że nie zdążysz. Dla własnego spokoju zacznij 2 tygodnie wcześniej. Dlaczego? Otóż może się okazać, że zamówione przez Ciebie produkty są np. połamane. Wówczas musisz mieć zapas czasu na ich odesłanie. Przysłowie „strzeżonego Pan Bóg strzeże” idealnie tutaj pasuje.

Jakie przedmioty będą mi potrzebne?

Potrzebny asortyment do wykonania DIY

Ogromnym plusem tej dekoracji jest mała ilość potrzebnych rzeczy, pn. potrzebujesz m.in. spinacze, które możesz kupić nie wychodząc nawet z domu. Ja postawiłam na spinacze biurowe, ozdobione brokatem, dzięki czemu buzia Panny Młodej wygląda jakby była w piegach. Przyszykuj również farby w kolorze białym, czarnym i czerwonym lub zwykłe pisaki wodoodporne. Tutaj na chwilę się zatrzymam, pn. pisaki to idealna opcja dla osób, które chcą wykonać swoje DIY w ekspresowym tempie, bez zbędnego czekania aż wyschnie farba. Zresztą pisaki mogą się okazać bardziej precyzyjne i przyjazne dla osób, które zaczynają swoją przygodę ze sztuką. Aby nadać spinaczowi większej elegancji możesz poszaleć także z dekoracją głowy Panny Młodej w postaci welonu (przy użyciu np. tiulu siateczkowego).

Jak najlepiej malować spinacze?

Tutaj sprawa jest również prosta. Jeśli do pomalowania masz kilkanaście lub kilkadziesiąt sztuk, najlepiej będzie jak zaczniesz od farby (lub pisaków) w kolorze białym i przemalujesz każdy spinacz osobno. To samo zrób z czarną farbą (lub pisakiem), a na koniec (jak już będziesz pewna, że farba wyschła) zabierzesz się za szczegóły, tj. usta, oczy, brwi i krawat. Możesz również zrobić korale Pannie Młodej lub namalować wianek w kolorze, zielono białym. Opcji na udekorowanie spinaczy jest całe mnóstwo, jedynym ograniczeniem dla Ciebie może okazać się czas.

Etapy tworzenia Panny Młodej i Pana Młodego ze spinaczy

Wykonane własnoręcznie spinacze

Zacznijmy więc od początku. Przybliżę Ci sposób wykonywania Pary Młodej ze spinaczy w kilku etapach:

Etap 1. Przygotuj wszystkie niezbędne przybory do wykonania DIY, czyli: spinacze, klej na gorąco, farby i pędzelki lub pisaki wodoodporne, a także tiul, który będzie niezbędny do wykonania welonu Pannie Młodej.

Etap 2. W drugim etapie pomaluj wszystkie spinacze według wybranego wzoru. Najlepiej jest zacząć od malowania Panny Młodej w białym kolorze.

Etap 3. Gdy już wszystkie spinacze zostaną pomalowane w kolorze białym to teraz zabierz się za dekorowanie Pana Młodego.

Etap 4. Już prawie końcówka, ale niestety jest to najtrudniejszy etap ze względu na to, że musisz być teraz bardzo precyzyjna w tym co robisz. Tutaj się nie śpiesz tylko zrób to powoli, a dokładnie. Dorysuj szczegóły, takie jak: oczy, brwi i krawat.

Etap 5. Na koniec wytnij kawałek tiulu i przyklej klejem na gorąco do głowy Panny Młodej. Również zrób to precyzyjnie tak, żeby nie było widać kleju.

Gratulacje, Twoje spinacze są gotowe

Hand Made nie jest dla każdego. Wymaga czasu i dużo cierpliwości. Dla osób, które szukają gotowych podziękowań RoyalDekor oferuje produkty dopasowane do kolekcji zaproszeń.

Produkt dodany do ulubionych