Zmieniające się trendy mają spory wpływ na branżę ślubną. Wpływ ten jest widoczny na różne sposoby, zarówno w modzie ślubnej, stylistyce ceremonii i zaproszeń oraz sposobach organizacji ślubu i wesela. Jesień to już najwyższy czas, by zobaczyć, jakie będą trendy ślubne w 2023 roku, więc przygotowaliśmy skrót najważniejszych trendów dla Ciebie.

Trendy ślubne – minimalizm święci triumfy

Minimalizm to trend, który objawia się na różnych obszarach naszego życia. Jest on przeciwieństwem konsumpcjonizmu i coraz więcej osób próbuje działać w zgodzie z jego duchem. Nic zatem dziwnego, że można go zauważyć również wśród trendów ślubnych. Jego odzwierciedleniem są wesela, na które zapraszana jest znacznie mniejsza liczba gości, tych najważniejszych dla pary młodej. Ograniczenie liczby gości weselnych wynika też po części ze zmian w sposobie organizowania wesel spowodowanych przez pandemię oraz kryzysem, który zmniejsza możliwości finansowe. Dzięki temu na weselu są faktycznie osoby najbliższe młodym, co ma ogromny wpływ na atmosferę tego dnia i powoduje, że młodzi czują się doskonale.

Minimalizm jest widoczny również w dekoracjach i oprawie weselnej. Minimalistyczne są zaproszenia ślubne i cała papeteria ślubna, a także stroje pary młodej. Prostota nadaje im elegancji oraz wpływa na ponadczasowy charakter, który nieustannie pozostaje w modzie. Klasyka zawsze się bowiem obroni, więc elegancka i prosta suknia ślubna oraz klasyczny garnitur to jeden z trendów, który pozostaje niezmienny od lat.

Powrót do przeszłości czyli vintage w trendach ślubnych

Obserwując nasze otoczenie widać wyraźnie fascynację latami 80 i 90, o których większość współczesnych młodych par słyszała tylko z opowieści. Trendem jest jednak nie tylko odwzorowywanie stylistyki z tamtych lat, ale prawdziwie trendy są przedmioty z tamtych czasów. Suknia ślubna po mamie czy ciotce lub choćby jakieś elementy ich strojów ślubnych to doskonały pomysł na ślub i wesele w stylu vintage.

Styl ten można przenieść również do innych elementów ślubu i wesela, czyli na zaproszenia ślubne wzorem z tamtych lat czy dekoracje na stole weselnym. Zamiast eleganckiej zastawy może pojawić się zastawa ze znakiem Społem, przez wiele osób uznawana za kultową.

Trendy ślubne 2023 – dekoracje

Wspomniane wyżej dwa wybijające się trendy w modzie mają ogromny wpływ na dekoracje ślubne. Przy weselu w stylu minimalistycznym na pierwszy plan wysuwają się delikatne dekoracje stołu weselnego ze świecami, które tworzą nastrój czy kwiatami. Stół weselny nie powinien być przeładowany dekoracjami, bo dzięki temu jest bardzo elegancki.

Wśród kolorów dekoracji dominują stonowane barwy, głównie z palety toffi, terracoty i błękitu, do których doskonale pasuje biel i delikatne złoto lub srebro. Takie zestawy kolorystyczne pozwolą stworzyć modne zaproszenia ślubne, wpisujące się w trendy ślubne zarówno kolorem jak i minimalizmem. Jeśli dodamy do tego grafiki typowe dla lat 80., to będziemy mieć połączenie idealne czyli najnowsze zaproszenia ślubne sezonu 2023.

Zaproszenie ślubne marmur zdobione złotymi napisami
Zaproszenie z serduszkiem w kolorze różowego różu
Zaproszenie z motywem białych kwiatów z imionami pary młodej
Produkt dodany do ulubionych