Jak co roku, tak i na ten rok czołowe polskie oraz zagraniczne portale ślubne opisują trendy w papeterii ślubnej. Trendy te dyktowane są przez różnego rodzaju instytuty, projektantów, ale i też kreowane przez same firmy trudniące się produkcją tejże papeterii.

Nowoczesne zaproszenie na ślub z pozłacanym motywem i sznureczkiem

Złocone napisy

Zaproszenia ślubne z pozłacanymi napisami

Tanie zaproszenie na ślub ze zdjęciem pary

Modne fotografie

Foto zaproszenie ze zdjęciem narzeczonych

Zaproszenie złocone z pięknym wydrukiem kwiatów

Kwiaty i złoto

Wzór zaproszenia ze złoceniem

Co nowego w papeterii ślubnej?

 • Monogramy - Zwykle w monogramach umieszczane są inicjały Pary Młodej, często są to motywy, które również można złocić, aby uzyskać lepszy efekt estetyczny. Monogramy z kaligrafią otoczone całkowicie lub częściowo wieńcem kwiatowym czy liściastym.
 • Kolor Roku - Znamy już kolor roku 2020, który został ogłoszony przez Instytut Pantone. Kolorem tym jest "Classic Blue". Zaproszenia z dodatkiem tej barwy również będą cieszyły się powodzeniem oczywiście w różnych konfiguracjach – czy to w motywach kwiatowych, geometrycznych czy może jako tło do całej aranżacji. Jest to kolor przypominający niebo o zmroku, który ma symbolizować potrzebę spokoju i stabilizacji. A to idealnie wpasowuje się w klimaty ślubne.
 • Kalka - Papiery transparentne (kalka) – przeźroczyste, które nadadzą waszym zaproszeniom romantyzmu i lekkości. Na takich dodatkach mogą być nadrukowane przeróżne motywy, czy nawet wasze zdjęcia.
 • Poszarpane krawędzie - Szarpane obrzeża, dodadzą waszej papeterii unikalnego i antycznego wyglądu. Szczególnie wyjątkowo będą się prezentować w połączeniu z minimalizmem i piękną kaligrafią.
 • Odważne rozwiązania - Coraz częściej w modzie ślubnej papeterii można zobaczyć ciemne papiery i nadruki w połączeniu z pięknymi czcionkami czy motywami botanicznymi, kwiatowymi. Z jednej strony jest to paradoks, ponieważ każdemu ślub kojarzyć się będzie z bielą, pastelami – barwami niewinności. Jednak oznaką dzisiejszych nowoczesnych czasów jest przełamanie stereotypów. Dlatego coraz częściej młodzi narzeczeni sięgają po coraz odważniejsze rozwiązania, które wbrew pozorom równie dobrze nadadzą ślubnego, eleganckiego klimatu.
 • Minimalizm – czyli mniej znaczy lepiej. Drobne ozdobniki, oryginalna czcionka i piękny, ale epatujący prostotą papier i mamy gotowe szykowne i eleganckie zaproszenie, które jak nic innego przykuje uwagę każdego gościa. Taka papeteria będzie na pewno stylowa i bardzo modna w tym sezonie. Zobacz naszą propozycję minimalistycznych zaproszeń.

Co będzie modne - jakie zaproszenia?

 • Zaproszenia akwarelowe - Na pewno dalej dużą popularnością będą się cieszyły zaproszenia akwarelowe, odzwierciedlające motyw przewodni ślubu, jego miejsce czy upodobania Pary Młodej.
 • Złocenia - Złota folia już na stałe zakorzeniła się w modzie ślubnej. Zaproszenia weselne ze złotymi napisami czy też złoconymi grafikami, są niezwykle eleganckie i nie potrzeba już nic więcej, aby zrobić wrażenie. Często wystarczy już sama ozdobna czcionka muśnięta złotem, a ze zwykłej kartki można wydobyć czar i elegancję. 
 • Motywy botaniczne - Wspominając o akwarelach, grzechem byłoby nie wymienić motywów botanicznych, kwiatowych, które już od kilku sezonów skutecznie chwytają za serca narzeczonych przy wyborze tych wymarzonych zaproszeń.
 • Styl Greenery - Pisząc "greenery" już pewnie wiecie, że chodzi o zieleń i jej odcienie. Różnego rodzaju liście będą równie oszałamiające, jak motywy kwiatowe, a są bardziej uniwersalne. Modne będą paprocie, liście oliwne, eukaliptusa czy ruskusa, ale też duże liście monstery czy palmowe
 • Linery - Dużą popularnością cieszą się i dalej będą tzw. "linery" czyli wkładki do wnętrza kopert. Jest to uzupełnienie zaproszenia i może być równie oszałamiającym, jak i jedynym motywem ozdobnym cechującym waszą inwitację.
 • Brokat - Popularne były i będą zaproszenia glamour z dodatkiem błyszczących i brokatowych papierów, które tak idealnie komponują się z klimatem weselno – ślubnym dodając im tej kropeczki nad i oraz szyku i elegancji, podkreślając tym samym rangę uroczystości.
 • Odbicia lakowe - Pieczęcie lakowe, które weszły z rozgłosem na nasz rynek, będą równie popularne w tym roku. Nic tak nie doda elegancji waszym zaproszeniom, jak koperta zamykana lakiem. Tego typu rozwiązanie będzie się pięknie komponować z zaproszeniami nie tylko w stylu retro. Ręcznie robione laki to MUST HAVE w aktualnych trendach papeterii ślubnej.
Złocone zaproszenia ślubne

Cokolwiek byście nie wybrali, najważniejsze jest to, aby pozostać w zgodzie z samym sobą, czasem nie warto iść za trendami, a wybrać po prostu zaproszenia, które najbardziej odzwierciedlają was, wasze charaktery i najzwyczajniej się najbardziej podobają. Liczy się estetyczny efekt i wasze zadowolenie, bo "ten" dzień jest wasz, a wasi goście nie śledzą trendów ślubnych.

Nowości w ofercie RoyalDekor
Produkt dodany do ulubionych