Rok 2020 był ciężki dla branży ślubnej pod względem rozwijającej się pandemii i jej wpływu na zaplanowane z dużym wyprzedzeniem uroczystości ślubno-weselne. Spora część z nich została przeniesiona na 2021 rok. Wraz z przełożeniem uroczystości pary zmieniały często koncepcje co do wielkości przyjęcia, samej organizacji czy też tematu przewodniego ceremonii. Według tych szacunków zbliżający się rok powinien być obfity w śluby, dlatego postanowiliśmy wam wszystkim przybliżyć co aktualnie "w trawie piszczy". Przyjrzyjmy się trendom, które będą dominować w zaproszeniach ślubnych. Najwyższy czas, bo nowy sezon czeka tuż za rogiem, aby wystartować.

Jakie zaproszenia ślubne będą modne w 2021 roku?

Pozłacane zaproszenie ślubne z motywem marmuru

Złocone napisy i motywy

Trend w postaci złotej folii w nadchodzącym roku zyskuje na popularności. Zaproszenia pozłacane utożsamiane są z ekskluzywnością i luksusem, dlatego tak chętnie wybierane przez przyszłe Pary Młode. Idealnie pasują do tak podniosłych uroczystości, jakimi są ślub i przyjęcie weselne. Złocenia mogą dodać czaru i blasku nawet skromnemu motywowi ślubnemu, a waszemu świętu dodać nutki elegancji.

Zaproszenie weselne z zielonymi listkami

Motywy roślinne inspirowane naturą

Zaproszenia w botanicznym stylu będą cieszyć się ogromną popularnością ze względu na uniwersalność koloru zielonego w papeterii oraz idee propagowania ekologii. Podążając za modą, wiele par wybierze w nadchodzącym roku zaproszenia z zielonymi gałązkami eukaliptusa, oliwnymi, paproci, liśćmi tropikalnymi czy leśnymi motywami, aby wyróżnić się na tle tradycyjnych i oklepanych symboli ślubnych. Taka inwitacja dużo mówi o charakterze, pasjach i zainteresowaniach przyszłych małżonków.

Ręcznie malowany akwarelowy wzór lasu na zaproszeniu

Akwarelowe wariacje kolorystyczne

Zaproszenia kwiatowe, leśne czy roślinne harmonijnie będą współgrać z akwarelami. Coraz więcej par rezygnuje ze sztywnego podejścia do kolorystyki, jaka będzie obowiązywać na ich uroczystościach. Wszystko po to, aby uzyskać piękną i subtelną paletę kolorystyczną.

Minimalistyczne zaproszenie na ślub wykonane ręcznie

Ponadczasowy minimalizm

Minimalistyczne zaproszenia są popularne ze względu na prosty, a zarazem elegancki przekaz informacji. Jest to ważny aspekt również w nowym roku. Przez pandemię koronawirusa młodzi wciąż przekładają swoje śluby lub stawiają na mniejsze bardziej intymne uroczystości, a taka inwitacja pozwala im na jasny przekaz nowych informacji. 

Ekologia na pierwszym miejscu

Kolejnym dużym trendem i absolutną nowością są ekologiczne i przyjazne dla środowiska wesela. To ma duży związek również z papeterią ślubną. Wszystkie nasze zaproszenia są wytwarzane z papierów, które mają certyfikat FSC®, czyli Forest Stewardship Council®. Postępowanie zgodne z wytycznymi z tej proekologicznej organizacji pozwala na pozyskiwanie drewna w sposób, który nie narusza bogactw biologicznych i struktury lasów.

Koniec z szablonowymi, zwykłymi kopertami

W 2021 stawiać będziemy na koperty niestandardowe. Zdobione wzorzystą wewnętrzną wkładką, nadrukiem personalizacji kaligrafowaną czcionką czy też pieczęcią lakową. Modne i rozchwytywane będą również koperty z kalki, które wspaniale eksponują zaproszenie.

Geometryczne, nowoczesne kształty

Takie zaproszenia popularne będą nie tylko wśród fanów i wielbicieli matematyki. Geometria kojarzyć się tu będzie przede wszystkim z nowoczesnością, którą można przeróżnie łączyć z różnymi motywami i stylami. Wśród figur do wyboru będzie serce jako symbol miłości, ale i romb, koło, kwadrat czy heksagon. Do wyboru do koloru. W odsłonie botanicznej, kwiatowej czy eleganckiej.

Zaproszenia inspirowane kamieniami szlachetnymi

To absolutna nowość w nadchodzącym sezonie ślubnym. Inwitacja z motywem marmuru czy kamieni agatu uszlachetni wasze święto i sprawi, że ten motyw będzie nietuzinkowym i niezwykle dojrzałym dodatkiem. Będzie to niezwykła alternatywa dla par, które nie gustują w roślinnych czy kwiatowych projektach. Elegancja i prostota na pierwszym miejscu.

Produkt dodany do ulubionych