Ślub dla każdej przyszłej młodej pary jest dniem wyjątkowym i wyczekiwanym. Organizacja uroczystości ślubnych i weselnych to niełatwa praca. Należy wziąć pod uwagę każdy szczegół, by wszystko wypadło idealnie, harmonijnie i zgodnie z planem. Jedną z najważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć jest pora roku, w czasie której wielkie wydarzenie dla narzeczonych i ich bliskich będzie miało miejsce. Większość par decyduje się na miesiące letnie, jednak być może warto rozważyć chłodniejszą część roku? Przedstawiamy wady i zalety ślubu w zimie.

ZALETY ŚLUBU W ZIMIE

Bajeczna sceneria

Zimą przyroda maluje piękne zaśnieżone krajobrazy. Sesja ślubna w zasypanym białym puchem lesie z pewnością ma wiele magicznego uroku. Wiele par marzy o zdjęciach okraszonych wyjątkowym klimatem zimowej aury. Jeżeli ślub będzie odbywał się w kościele w okolicach Bożego Narodzenia, można liczyć na piękne dekoracje w postaci szopki czy choinek.

Przeczytaj również:

Brak męczących upałów

W upalnych letnich miesiącach problemem, z jakim muszą zmierzyć się młodzi państwo oraz zaproszeni na ślub goście jest wysoka temperatura. Wiele osób bardzo ciężko znosi upały. Młoda para z pewnością chce wyglądać świeżo i rześko w dniu ślubu, co bardzo trudno osiągnąć, gdy żar leje się z nieba. Pod tym względem zima zdecydowanie wygrywa.

Możliwość organizacji ciekawych aktywności

Jeżeli w dniu ślubu będzie leżał śnieg, można pomyśleć o ciekawych atrakcjach dla gości, dostępnych tylko w czasie zimy. Kulig saniami lub wielkie ognisko na śniegu bez wątpienia wspaniale uświetnią wyjątkowy dzień zaślubin.

Wyższa frekwencja gości

Zima nie jest ulubionym okresem na wyjazdy urlopowe. Zaproszeni na ślub goście nie będą musieli wybierać między planowaną od dawna wycieczką a udziałem w rodzinnej uroczystości. W chłodnej porze roku jest większa szansa, że zaproszone osoby będą mogły bez przeszkód zjawić się na ślubie.

Niższe ceny usług ślubnych

Ogromną zaletą organizacji ślubu i wesela w zimie są niższe ceny usług. Wiele firm o tej porze roku ma atrakcyjne zniżki i rabaty. Mogą one sięgać nawet kilkudziesięciu procent. W okresie zimowym organizowanych jest mniej ślubów, dlatego znacznie łatwiej znaleźć dogodne terminy w lokalach czy zespół muzyczny.

WADY ŚLUBU W ZIMIE

Niskie temperatury

To co jest zaletą zimowej pory, może także okazać się wadą. Istnieje sporo osób, które nie lubią zimna. Żadna młoda pani nie chciałaby prezentować się w dniu ślubu z czerwonym od mrozu nosem. Goście weselni podczas chłodów mniej chętnie będą wychodzili na dwór.

Zimowy ubiór młodej pary

Do minusów organizacji ślubu zimą należy konieczność zakupu ciepłych okryć dla państwa młodych. To dodatkowy wydatek. Można jednak z tej wady uczynić zaletę, bo zimowa panna młoda ma okazję zaprezentować się w niestandardowym stroju, np. stylowym futerku, płaszczyku czy innych puszystych dodatkach.

Krótki dzień

Zimą szybciej zapada zmrok. Jeżeli ślub odbywa się popołudniu, to trzeba liczyć się z tym, że na dworze będzie już ciemno. Brak słońca może mieć wpływ na nastrój panujący podczas uroczystości, czy jakość zdjęć robionych na zewnątrz.

Deszcz zamiast oczekiwanego śniegu

Pogoda w Polsce jest nieprzewidywalna. Wiele osób decydujących się na zimowy ślub marzy o tym, że będzie stąpać do ołtarza po śnieżnym kobiercu. Niestety aury nie da się zaplanować i zamiast oczekiwanego białego puchu może pojawić się lepkie błoto i kałuże.

Produkt dodany do ulubionych

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.