Obostrzenia związane z pandemią zostały poluzowane. Wesel zaplanowanych na czerwiec nie musimy odwoływać, konieczne jest jednak dostosowanie się do wymogów sanepidu, związanych z bezpieczeństwem. Jak w obecnej powinno wyglądać wesele?

Obostrzenia, jak ich przestrzegać w trakcie wesela?

Zakaz zgromadzeń publicznych został zniesiony, co sprawiło, że zaprzestano odwoływania wesel. Nadal obowiązuje jednak limit osób obecnych podczas zgromadzenia, wynosi on 150 osób. Maksymalnie tylu gości może być obecnych w kościele i na terenie sąsiadującym ze świątynią oraz na sali weselnej. Limit gości to pierwsze z obostrzeń, który musimy przestrzegać podczas wesela, by nie narazić się na nieprzyjemności ze strony prawa. Ograniczenie liczby gości to nie wszystko o czym należy pamiętać, organizując wesele w czasie pandemii. Wszyscy obecni na sali powinni być zdrowi, niedopuszczalne jest, by ktokolwiek spośród gości lub obsługi imprezy kaszlał, kichał czy wykazywał inne objawy typowe dla grypy i przeziębienia. Co z innymi obostrzeniami, takimi jak obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni zamkniętej, oraz zachowywania bezpiecznej odległości?

Zobacz: Zaproszenia na ślub i wesele

Maseczki i bezpieczna odległość, bezpieczne wesele

Najwięcej wątpliwości wśród osób organizujących wesele podczas pandemii koronawirusa, wzbudza przestrzeganie zalecenia dotyczącego bezpiecznej odległości. Jak dopilnować, by rozbawieni goście zachowywali bezpieczny dystans? Zadanie to jest trudne, lecz wykonalne. Organizatorzy wesela muszą zadbać o takie rozmieszczenie zaproszonych na sali, by przy jednym stoliku siedziały osoby mieszkające ze sobą. Wszystkie stoliki powinny być oddalone od siebie o minimum dwa metry. Bezpieczeństwo wymaga również tego, by jeden stolik obsługiwali od początku do końca imprezy ci sami kelnerzy. Zachowywanie obowiązkowego dystansu powinno być bezwzględnie przestrzegane w toaletach, co wymaga wyznaczenia maksymalnej liczby osób, które mogą przebywać w pomieszczeniu w tym samym czasie. Co z maseczkami i rękawiczkami? Według najnowszych informacji, goście nie muszą zasłaniać ust i nosa, ani nosić rękawiczek, jest to jednak obowiązkiem obsługi wesela.

Zobacz: Winietki na stoły weselne

Bezpieczne wesele, w czasie pandemii

Przestrzeganie wszystkich obostrzeń jest konieczne, jeśli chcemy, by nasze wesele odbyło się bez żadnych przeszkód. Właściciele obiektów, w których organizowane są imprezy, muszą postępować zgodnie z zaleceniami Sanepidu, my z kolei powinniśmy zatroszczyć się o to, by goście nie utrudniali im zadania. Zachęćmy rodzinę i przyjaciół, do korzystania z ustawionych w określonych miejscach dozowników z płynem antybakteryjnym. Podczas wesela częstym widokiem będzie również obsługa odkażająca często dotykane powierzchnie, takie jak klamki, poręcze i spłuczki w toaletach. Wiele par organizujących wesele, zastanawia się co z atrakcjami, takimi jak stół biesiadny, drink bar, czy słodki bufet, nie musimy z nich rezygnować, jednak stanowczo niewskazana jest samoobsługa, stoły musi obsługiwać kelner.

Zobacz: Zaproszenia weselne

Produkt dodany do ulubionych

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.