Unplugged wedding, czyli wesele offline, to hit ostatnich lat rodem ze Stanów Zjednoczonych, który szybko przyjmuje się również na polskim gruncie. O co chodzi? O nieużywanie w trakcie ślubu i wesela telefonów komórkowych. Czy wesele offline to modna fanaberia, czy dobry pomysł, który daje nam szansę spędzenia wyjątkowych chwil z bliskimi?

IDEA WESELA BEZ TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH

Telefony komórkowe stały się dla nas niezbędnym wręcz narzędziem, bez którego trudno obecnie wyobrazić sobie funkcjonowanie. Ogromnie ułatwiają nam życie, ale zarazem uzależniają. Poświęcając czas na kompulsywne sprawdzanie mediów społecznościowych, maili i sms-ów coraz częściej tracimy kontakt z naszymi najbliższymi. Zamiast doświadczać atmosfery miejsc, gdzie spędzamy wakacje, skupiamy się na zrobieniu odpowiednio efektownego selfie, którym szybko będziemy mogli pochwalić się na Instagramie czy Facebooku. 

Piękny wiersz o miłości - 5 propozycji

Odpowiedzią na to niepokojące uzależnienie są coraz powszechniejsze akcje społeczne nawołujące do odłożenia telefonu i znalezienia czasu dla siebie oraz naszych najbliższych. Dobrą okazją do takiego doświadczenia może być wesele offline, w trakcie którego goście zostają poproszeni przez Parę Młodą o nieużywanie komórek. Dzięki temu będą mogli faktycznie nawiązać kontakt z osobami, z którymi siedzą przy stole i poświęcić czas na dobrą zabawę, bez natrętnego scrollowania ekranu. Wesele offline to także spore ułatwienie dla zawodowego fotografa, który i tak w trakcie imprezy zazwyczaj wykonuje profesjonalne zdjęcia. Wchodzenie w kadr gości pragnących jednocześnie zrobić zdjęcie telefonem komórkowym stało się bowiem w ostatnich latach zmorą większości imprez. 

JAK ZORGANIZOWAĆ WESELE OFFLINE?

Zorganizowanie wesela offline wymaga od Pary Młodej nieco więcej wysiłku, jednak odpowiednio wcześniej wystosowana prośba do gości o nieużywanie telefonów komórkowych zazwyczaj spotyka się z pozytywnymi reakcjami. Informację o offlinowym weselu można dołączyć już do rozsyłanych zaproszeń, ubierając ją na przykład w formę żartobliwego wierszyka. Goście będą dzięki temu mieli czas na oswojenie się z myślą o nietypowej dla wielu z nich sytuacji i z pewnością nie poczują się urażeni sposobem przekazania im tej informacji. 

Subtelnym rozwiązaniem i przypomnieniem o weselu offline może być również elegancka tabliczka ustawiona przed kościołem i salą weselną. Niektórzy Państwo Młodzi decydują się nawet o poproszenie księdza celebrującego uroczystość ślubu o przekazanie informacji o zakazie używania telefonów komórkowych. Jego autorytet może dużo skuteczniej wpłynąć na zachowanie gości. Inne Pary Młode proszą o przekazanie prośby o nieużywanie komórek przez świadka lub fotografa. Ten ostatni może jednocześnie zapewnić wszystkich zgromadzonych, że w krótkim czasie dostaną profesjonalne zdjęcia wykonane przez niego w trakcie całej uroczystości. Może okazać się, że wieczór bez sprawdzania co chwila telefonu komórkowego stanie się dla Waszych gości impulsem do dłuższego detoksu od internetu i wprowadzenia pozytywnych zmian w ich życiu.

Produkt dodany do ulubionych