Minimalistyczne, nowoczesne wesela z roku na rok zyskują na szybko rosnącej popularności. Skromność w dekoracjach już dawno przestała kojarzyć się z nadmierną oszczędnością w negatywnym tego słowa znaczeniu. Dziś jest to pożądany styl, który w każdej sytuacji i podczas każdego wydarzenia będzie wyglądał elegancko, niebanalnie oraz bardzo estetycznie. Najważniejszy jest jednak pomysł i zdefiniowanie minimalizmu przepięknym, nowym wydźwiękiem. Jak zaskoczyć więc gości weselnych prostotą i subtelnością? Przekonaj się!

Minimalistyczna uroczystość ślubna i jej zalety

Nowoczesne, skromniejsze w dodatki i dekoracje wesela posiadają szereg zalet. Przepych na uroczystościach weselnych nie jest już tak pożądany i doceniany, co wiele lat temu, gdy wesela trwały po kilka dni. Dziś stawia się bardziej na prostotę, styl i estetykę. I słusznie, bowiem w czasach zmieniających się trendów, uroczystość urządzona w minimalistycznym stylu jest nie tylko bardziej urokliwa, ale posiada też wydźwięk, którego nie może zastąpić żaden inny wystrój. Takie rozwiązanie okazuje się być również sporą oszczędnością pieniędzy, ponieważ nie wydajemy ich na zbędne dekoracje i zdobienia z przepychem. Tutaj doskonale sprawdzi się stwierdzenie „mniej znaczy więcej”. Im mniej wydamy na zbędne zdobienia, tym więcej zyskamy.

Zaproszenie na ślub w minimalistycznym stylu z gipsówką

Proste, minimalistyczne zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne  to tak naprawdę jeden z ważniejszych elementów. Jest to przedsmak wyjątkowej uroczystości, którą planujemy. To dzięki zaproszeniu goście mogą poznać charakter, w jakim odbędzie się uroczystość i z niecierpliwością wyczekiwać tego wielkiego dnia. Na jakie więc zaproszenia się zdecydować, aby podkreślić charakter wydarzenia? Przede wszystkim warto zrezygnować z dużej ilości kolorów. Najlepszym wyjściem jest zaplanowanie kolorystyki wesela jeszcze przed wyborem minimalistycznych zaproszeń ślubnych. Wówczas dobranie odpowiednich kolorystycznie zaproszeń nie będzie stanowiło problemu. Dodatkowo nie można zapominać, że im mniej zdobień na zaproszeniu, tym lepiej. Godnym uwagi jest zaproszenie ślubne „Białe z Gałązką”. To wyjątkowa propozycja dla wszystkich miłośników minimalistycznego połączenia prostych form z bielą. Jednakże minimalizm nie wyklucza kolorów. Nie można jedynie przesadzić z ich ilością.

Stonowane barwy w dekoracjach

Podczas organizacji wesela w minimalistycznym stylu najlepiej jest postawić na stonowane barwy, które mogą zostać przełamane jednym, wyrazistym kolorem. Przykładowo, subtelny, delikatny beż w dodatkach i w kwiatach najlepiej przełamać zdecydowaną, granatową barwą. Całość pięknie dopełni klasyczna biel. Kolejnym wyjątkowym i bardzo popularnym połączeniem na minimalistycznych weselach jest zestawienie ciepłego złota wraz z bielą. Powyższe połączenie zawsze będzie wyglądało zjawiskowo i urzekająco. Na weselu sprawdzi się także róż, przepięknie będzie prezentował się z wyrazistym srebrem. To tylko parę propozycji. Najważniejsza podczas planowania jest kreatywność. To od Ciebie zależy jakie barwy zestawisz i jaki efekt uzyskasz. Przydatne okaże się tu koło barw.

Minimalistyczne zaproszenie na ślub ze złotym tekstem
Proste zaproszenie na ślub z motywem gałązki
Glamour zaproszenie na ślub w eleganckim stylu

Niezbędne dekoracje na subtelnym ślubie

Karta menu stanowi bardzo ważny element wesela. Wciąż nie wszystkie pary młode się na nią decydują — niesłusznie. Ten prosty element dodaje uroczystości weselnej elegancji i profesjonalizmu. Goście jeszcze przed obiadem mają podgląd na serwowane za chwilę dania, co tylko wzmaga ich apetyt. Karty menu wprowadzają na uroczystości weselnej dodatkowy element elegancji i profesjonalizmu, czyli tego, czego właśnie oczekujemy od minimalistycznych wesel.

Poza kartami menu, należy skomponować również inne dekoracje w podobnym, minimalistycznym stylu. Mowa tu przede wszystkim o detalach, takich, jak chociażby zawieszki na alkohol albo numerki na stół. Wszystko musi do siebie pasować. Warto postawić na drobne zdobienia, nienachalne i miłe dla oka. 

Minimalistyczne wesele — pozostań na nim sobą!

Subtelne uroczystości weselne to naprawdę przepiękne przygotowane wesela, pełne klasy i stylu. Cechuje je również wykwintna elegancja zestawiona paradoksalnie ze skromnością. Minimalistyczne wesela są także fantastyczne z jednego względu. Nie stawiamy tu na wymyślne dekoracje i udziwnienia. Dzięki zastąpieniu tych kwestii subtelnością i minimalistycznymi zdobieniami zdołamy skupić się na najważniejszym celu tego dniu — na doskonałej uroczystości zaślubin i późniejszego wesela. Podczas wystawnych wesel dość popularnym jest tracenie z oczu głównego celu wesela, jakim jest rozpoczynanie wspólnego życia z naszym współmałżonkiem. Dlatego jest to tak ważne. Gdy dekoracje na weselu są subtelniejsze, to właśnie wtedy Para Młoda zaczyna być w centrum uwagi.

Produkt dodany do ulubionych