Na większości wesel para młoda planuje wcześniej układ gości przy stole weselnym, a miejsca im przypisane oznacza za pomocą winietek. Wesele nie jest jednak jedyną okazją, przy której winietki na stół mogą się przydać. Zobacz, przy jakich okazjach warto pomyśleć o winietkach na stół.

Winietki na stół – jaka jest ich rola?

Na początek warto wyjaśnić, jaką rolę pełnią winietki z imionami i nazwiskami ułożone na stole podczas wesela. Przede wszystkim wprowadzają porządek i pozwalają uniknąć chaosu związanego  zajmowaniem miejsc przez gości. Dzięki winietkom masz pewność, że każdy gość znajdzie swoje miejsce i nie trzeba będzie prosić wszystkich siedzących przy stole o przesuwanie się w którąś ze stron, żeby para mogła siedzieć obok siebie. W dodatku, jeśli dobrze przemyślisz układ gości weselnych, to możesz uniknąć ewentualnych problemów wynikających z istniejących w rodzinie animozji i konfliktów. Możesz również zadbać o to, by posadzić obok siebie osoby, które się znają i nie będzie problemu, że część gości siedzi w towarzystwie nieznanych sobie osób.

Poza aspektem funkcjonalnym, winietki na stół mają również znaczenie dekoracyjne. Są one drukowane na grubszym papierze i mogą zawierać nie tylko imię i nazwisko gościa, ale również dodatkowe elementy dekoracyjne. Bardzo często młodzi chcą, by winietki na stół miały ten sam motyw co zaproszenia ślubne, dzięki czemu dekoracje stołu weselnego i cała oprawa wesela będzie spójna i elegancka.

Kiedy warto zamówić winietki na stół?

Biorąc pod uwagę to, co zostało napisane powyżej, można powiedzieć, że warto rozważyć zamówienie winietek na stół przy okazji innych imprez. Oczywiście nie ma to sensu, jeśli chcesz zaprosić najbliższych znajomych i chcecie się spotkać w gronie kilku czy kilkunastu osób. Możesz jednak rozważyć winietki na komunię, szczególnie jeśli organizujesz ją w lokalu i chcesz podkreślić rangę i wyjątkowy charakter tej uroczystości. W takiej sytuacji możesz zamówić winietki na komunię nawet wtedy, gdy zapraszasz jedynie kilkanaście osób. Dzięki temu oprawa uroczystości będzie bardziej uroczysta, a winietka komunijna będzie piękną pamiątką dla gości.

Winietki na stół warto rozważyć również na innych większych imprezach, takich jak np. studniówki, bale maturalne czy komersy. Winietki na studniówkę pozwolą ułożyć jej uczestników według klas i pomogą uniknąć niepotrzebnego zamieszania podczas zajmowania miejsc. Będą się również świetnie prezentować na stole i, podobnie jak w przypadku winietek z innych uroczystości, mogą stać się cenną pamiątką.

Produkt dodany do ulubionych